adamstepien  Dołączył: 25 Sie 2009
kupiłem w Korei tanio grip do samsunga gx 20 !!! (SBG D1V)
Witam - jeszcze kilka dni temu sam szukałem na forum porady gdzie kupić grip do mojego sama gx 20 - znalazłem sklep w Korei - kupiłem oryginalny samsunga za 74 $ + 20$ kosztów przesyłki (razem jakieś 280 zł) i właśnie dotarł (minęło zaledwie 4 dni !!!) - jest zajefajny, super wykonany, masa przycisków - boski ;)

link do towary (wybrać ems - jako firmę kurierską, płaci się kartą kredytową, w zakładce delivery type wybrac Payment on Delivery, tam gdzie "robaczki" wybrać none)
http://english.gmarket.co...scode=168355937

Udanych zakupów !!!
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tylko 4 dni :shock:

[ Dodano: 2009-08-25, 22:11 ]
PENTAX smc FA 31mm F1.8 Limited 885.64$
PENTAX smc FA 43mm F1.9 Limited 578.82$
PENTAX smc FA 77mm F1.8 Limited 910.51$

PENTAX smc DA 21mm F3.2 AL Limited 512.48$
PENTAX smc DA 40mm F2.8 Limited 495.89$ /cena podobna do naszej/
PENTAX smc DA 70mm F2.4 AL Limited 529.06$

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Przecież to jakieś wariactwo! Gdzie tu są haki - nie ma podatków czy jak?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Korea jest w UE?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
To może jakieś zamówionko? Byłbym chętny na 31 FA LTD :roll:
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
wygląda jak pseudoreklama jakiegoś przekrętu:P
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Fakt 1 post adamstepiena, trzeba popytać na forach może ludzie znają i ściągali już coś. W jakiej strefie cenowej my żyjemy...

 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
adamstepien, pokaż fotki jak możesz. Grip to jedyny brak który mnie powstrzymuje przed przesiadka na sama.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
adamstepien powiedział, że zamieści fotki jutro. Może to rozwieje trochę wątpliwości. :)

Ale to w ogóle nie wygląda na podpuchę.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
PENTAX smc FA 31mm F1.8 Limited 885.64$ to daje po dzisiejszym kursie 2523,19zł + ok 100 zł przesyłka. A u nas ok 4800zł............................................
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
http://en.wikipedia.org/wiki/G-Market
http://www.wirtualnemedia...cie_Gmarket.htm

Kiepskie tłumaczenie na angielski, niektóre ceny faktycznie aż ciężko uwierzyć ale niektóre zbliżone do naszych.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Crow, przy takiej przesyłce doliczą Ci jeszcze z 750 zł dodatkowych opłat (strzelam kwotę z głowy, może nawet więcej). Także się nie opłaca. Ale grip jak najbardziej.
 

adamstepien  Dołączył: 25 Sie 2009
Widzę, że wątek wzbudził nieco kontrowersji ;) Co do niektórych kwestii:

To był mój pierwszy zakup "za oceanem" i też miałem wątpliwości czy coś z tego wyjdzie albo czy nie dostane cegły w paczce - na szczęcie poszło gładko (no i doczytałem że ten Gmarket to wielka, solidna giełdowa spółka - więc nie jakaś firma "krzak"). Korea to jak widać bardzo zorganizowane państwo - paczkę miałem na biurku po 4 dniach (z czego 2 dni krążyła w Polsce - gmarket ma funkcję śledzenia przesyłki - widać co się z nią w nanej chwili dzieje. Potem wpisujesz jej nr na stronie pocztexu i widzisz gdzie jest w Polsce)

Obawiałem się tez naszych celników ale - jak doczytałem - zakupy do 150 Euro spoza UE są zwolnione z cła. Należy się natomiast polski VAT - czhyba że ... celnicy oleją tak małą paczkę albo sklep internetowy wybierze opłacenie VAT we własnym kraju (w Korei 10%) Tyle że sklep nie może przekroczyć z danym państwem UE obrotów do wysokości 35 000 Euro (cholera wie ile Gmarket ma klientów rocznie z Polski). Nie wiem co zagrało - czy gapiostwo czy wspomniane prawo - VAT mi nie doliczyli !!! Choc gdyby to zrobili to i tak cena gripa byłaby bardzo atrakcyjna - zwłaszcza, że w Polsce go nigdzie nie kupisz ;)

Co do cen - to jak pewnie zauważyliście w Korei tanie są ... rzeczy koreańskie czyli do samsunga jak znalazł. Zwrócie uwage na samsungowy obiektyw 55-200 - u nas 1470 zł tam 150 $ - nabijanie Polaków w butelke do kwadratu. Do Pentaxa znalazłem tani jak barszcz sklep w Japonii - ale napisze cos więcej jak mi wyjdzie jakis zakup ;)

[ Dodano: 2009-08-26, 06:38 ]
Aha, a co do obiecanych fotek - wieczorkiem (ale to firmowy samsungowy grip więc wygląda tak jak na wszystkich oficjalnych zdjęciach reklamowych, w paczce gwarancja międzynarodowa, instrukcja po angielsku - no ale nie ma baterii - te już trzeba sobie samemu dokupić)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
adamstepien napisał/a:
Do Pentaxa znalazłem tani jak barszcz sklep w Japonii - ale napisze cos więcej jak mi wyjdzie jakis zakup ;)

A czy można prosić adres i ewentualnie co będziesz kupował ;-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Co do orientacyjnych cen w Japonii to można testowo looknąć na amazon.co.jp albo na japońską porównywarkę: http://kakaku.com/camera/camera-lens/ma_251/ i przeliczyć po kursie 100 jen = 3.03 pln.
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
Czekam na zdjęcia sama z gripem. Niecał 300 zł to Ci sie udało.
 

adamstepien  Dołączył: 25 Sie 2009
Co do "sama" to też warto się spieszyć bo prawie nigdzie go już nie ma. W moim pięknym mieście Lublinie ;) było ich ledwie 3 sztuki z czego dwie wystawowe. Kupiłem sobie na raty 0 % za 2480 ostatni egzemplarz pudełkowy. Na zdjęciach zarobiłem w pierwszym tygodniu 3 setki więc mam na kilka rat do przodu bez sięgania do pensji i narażania się na jęki żony :)))
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
adamstepien napisał/a:
Zwrócie uwage na samsungowy obiektyw 55-200 - u nas 1470 zł tam 150 $
Coś ci się pomyliło. Tyle to kosztuje Pentax DA 55-300. Koszt Pentaxa DA 55-200( samsungowy odpowiednik) to koszt ~700zł.
 

adamstepien  Dołączył: 25 Sie 2009
Masz rację zasugerowałem sie tym:
http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/254616

Ale znalazłem potem to:
http://www.fotorimex.pl/p...-200_f4-5,6.htm

i fakt 750 zł ale ... w sklepie w Korei 147 $ + 20$ koszty przesyłki - wychodzi jakieś 480 PLN - czyli też się bardziej opłaca niż w PL (nawet jak w najczarniejszym scenariuszu celnicy doliczą ci VAT to i tak wyjdzie max jakieś 590 PLN - czyli ... warto zaryzykować przypał z VAT-em)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
adamstepien napisał/a:
wyjdzie max jakieś 590 PLN

raczej coś w pobliżu 615zł, ale i tak taniej
 
Outlander  Dołączył: 31 Lip 2009
Szkoda że smc PENTAX-DA 55-300 mm F4-5.8ED kosztuje $562.23 / ponad 1600zł :-(

Edyt:
Ale u japończyków już ¥31,700 / ok 960zł


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach