pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Pierścienie pośrednie
Mam pierścienie pośrednie z mocowaniem M42. W związku z tym że mam obiektyw z mocowaniem M42 i przejściówkę M42/bagnet K chciałbym je jakoś wykorzystać :-) . Czy da się je wykorzystać tak aby poprawnie działał pomiar światła?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak. Przynajmniej w analogach. Jak w Twojej Km-ce to odpowiedzą ci którzy mają cyfranki. Pzdr.
 

condrados  Dołączył: 05 Cze 2009
przeczytaj http://pentax.org.pl/view...?t=1299&start=0 wszystko wytłumaczone. Moim zdaniem Pentax i m42 to dobrana para, ja osobiście mogę powiedzieć, że większość zdjęć makro lecę na starych obiektywach m42 i nawet coś wychodzi....
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Ja wiem że dobra para ale mi chodzi o pomysł tak aby dobrze działał pomiar światła bo przecież pierścienie nie mają dupki , która by zwierała tak jak w obiektywie...
 

condrados  Dołączył: 05 Cze 2009
przeczytaj co podesłałem, ale wszystko to się dowiesz co i jak, nie będziesz miał autofocusa, ostrzenie ręczne, ale potwierdzać Ci będzie wszystko i dobierze pozostałe parametry (przynajmniej ja tak ma w DL)
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
a na której stronie jest odnośnie pierścieni do makro :D, nie mam czasu przeczytać 19 stron...
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
pl65 napisał/a:
Ja wiem że dobra para ale mi chodzi o pomysł tak aby dobrze działał pomiar światła bo przecież pierścienie nie mają dupki , która by zwierała tak jak w obiektywie...

Ale możesz wykorzystać adapter z kołnierzem, który zewrze styki.
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Ale ja mam adapter bez kołnierza więc może ktoś miał podobny problem :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach