Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Wyprawa na Szyndzielnię
Wybieram się za kilka dni na Szyndzielnię. Na jakiej ulicy w Olszówce Górnej można zostawić bezpiecznie samochód na parkingu? Ewentualnie w dalszej okolicy z możliwością dojazdu np. autobusem. Jadę tam pierwszy raz.

Drugie pytanie. Jak wygląda wyprawa wyprawy z Szyndzielni na Klimczok. Z tego co widzę jest niedaleko ok 40min drogi. Dla mnie pestka, ale rodzice, z których zabieram, nie są zaprawieni w boju. Da się tam wejść spacerkiem bez nadmiernego wysiłku? Innymi słowy, czy trasa należny do trudnych?

Z góry dzięki za pomoc :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W jakim wieku i stanie zdrowia rodzice?
Dla normalnie poruszających się osób trasa jest moim zdaniem łatwa.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
50-cio latki. Rok temu weszli ze mną, co prawda bardzo zadyszeni, na Gubałówkę, ale to już bardzo duży wyczyn z ich strony i drugi raz tego już nie zrobią.

A gdzie zostawić pojazd?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Crow napisał/a:
50-cio latki.

To moja grupa wiekowa ale ja może inaczej odczuwam bo jestem przygotowany psychicznie do tego, że w górach chodzi się również pod górę.

[ Dodano: 2009-08-18, 10:56 ]
Crow napisał/a:
A gdzie zostawić pojazd?

Ja zazwyczaj stawiam gdziekolwiek gdzie nie ma zakazu i gdzie nie będzie utrudniał ruchu.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Crow, Co prawda jak studiowałem w BB (pod Szyndzielnią wlasnie) to już było ładnych kilka lat temu ale był parking pod samą Szyndzielnią i nie bylo problemu z parkowaniem.
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
znalazłem taki opis: z Szyndzielni na Klimczok
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Już to czytałem, ale dzięki :-B
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jak będziesz jechał w kierunku kolejki na Szyndzielnię to na ostatnim rondzie (dalej jest już zakaz ruchu) skręcisz w prawo - jest tam dość spory parking, tyle że płatny. Możesz również zaparkować trochę dalej - za parkingiem płatnym jest parking tyle że mniejszy bezpłatny. Jednak musisz się liczyć z tym, że w weekend może być zajęty. Jak nie chcesz płacić a chcesz pozwiedzać trochę Bielsko - proponuję zaparkować pod centrum handlowym Sfera. Parking za darmo i to w centrum miasta. Do przystanku autobusowego na którym wsiądziesz w autobus linii nr 8 jakieś 10 minut piechotą i to przez odrestaurowane uliczki. Trochę dalej (powyżej zamku) jest Rynek który również warto zobaczyć.
Trasa z Szyndzielni na Klimczok jest raczej łatwa, pod koniec jest tylko bardziej strome podejście które jednak można ominąć z lewej strony i wejść na polanę trochę poniżej szczytu. Jeśli masz jakieś pytania - chętnie odpowiem.
Pozdrawiam!
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Byłem i takiego oto HDRa zrobiłem ;-)


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach