mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
  Mały, sprytny, kompaktowy
Tak sobie ostatnio myślę, że czasem chciałbym mieć przy sobie jakieś maleństwo na film. Tylko dobrze mnie zrozumcie - dosłownie maleństwo. Jakiś kompakt analogowy w pełni automatyczny z niezłym szkłem na stałe. W kieszeni można nosić, a i dziewczynie można bez większej obawy pożyczyć ;)
Małe to, lekkie, pełną klatę obsłuży no i jeszcze za niewielkie pieniądze pewnie do dostania. Zna ktoś coś takiego? Chodzi mi oczywiście o jakość optyki głównie, bo generalnie sporo takich zabawek za grosze można dostać. Zdjęcia, linki mile widziane ;)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mjusru!

[ Dodano: 2009-08-18, 22:44 ]
v2
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Eldred,
mcgyver napisał/a:
Zdjęcia, linki mile widziane ;)
:-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Dzięki dan, już wertuję ;)

[ Dodano: 2009-08-18, 23:31 ]
Przejrzałem 6 stron i ani słowa o malutkich, prostych małpkach. :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Konika Minolta Pop Super
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Mnie się kiedyś taki podobał ale strasznie trudno dostępny. Raz widziałem na ebayu i poszedł niemal na pniu za ~2000zł. przykładowe foty
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Za Eldredem, olek mju II. Dobre są też yashiki T2/T3. Jeśli z zoomem to szajsung Vega 70/77 z optyką Schneidera. Acha,konika Big mini - kiedyś moje marzenie. Wszystko zależy od ceny - pod tym względem najkorzystniej wypada olek [cena/jakość]. Rzuć okiem na Alledrogo.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
To jest super mały aparacik:
http://allegro.pl/item713...lustrzanka.html
Przy czym dla mnie odpada, bo to nie jest pełna klatka. 8-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
dsk napisał/a:
super mały aparacik

Tylko,że to format APS. O filmy chyba już dosyć trudno- nie zwracałem ostatnio uwagi na ten format ( a miał być rewolucją w fotografii :evilsmile: ).
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
To właśnie miałem na myśli, pisząc, że to niepełna klatka. 8-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Z własnego doświadczenia - taki "kieszonkowy" - jeszcze do kupienia (używane).
Polecam.
Lampa i obiektyw chowają się po wyłączeniu.




tu trochę o nim ... http://ca.konicaminolta.c...rerEXManual.pdf

 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
ricoh r1.
mam zachwalam, nie, nie sprzedam.
:D
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Swego czasu byłem szczęśliwym posiadaczem PENTAXA ESPIO z zoomem 35-160 mm. Zrobiłem nim człkiem sporo ładnych, no mi się podobały :mrgreen: , zdjęć. Niektóre powiększyłem nawet do formatu 30x45 cm, raczej z dolnego zakresu ogniskowych. Całkiem, całkiem to wyglądało. Mieścił sie w kieszeni marynarki. Chociaż pewnie nie można go zaliczyć do najmniejszych kompaktów.
Oddałem go koledze który nie cierpi cyfrówek, od około roku go używa.
Ładnie naświetla, ale nie wiem czy slajdy by pociągnął. Sam nie nie zrobiłem nim zadnego filmu tego typu. Sprawdzalem, nie ma w tej chwili takiego na Allegro. Jak chcesz mogę wpaść do kolegi obmierzyć go i sfocić.
Pązdrówka - Kuszela
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pentax Espio mini (Pentax UC-1). Raczej trudny do upolowania. Pzdr.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ładny ten ricoh, jakie ma szkło?
Ja jak na razie pobawię się mju olkiem, a potem się zobaczy ;)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ricoh GR1 ma 28/2,8. Natomiast R1 ma 3 w jednym. 30/3,5 - normalny; 28 - panorama i 24 - super panorama. Tym dzyndzlem z tyłu się przestawia.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
kapsel napisał/a:
ricoh r1

"Za moich czasów" ;-) kosztował bodaj tyle samo,co MZ 5. Do tej "rodziny" można też "podłączyć" nikony 35Ti i 28 Ti. Obydwa z bardzo wysokiej półki cenowej i jakościowej.
Tylko autorowi chyba nie chodzi o takie konstrukcje. ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
mcgyver, może też być Konica Big Mini. Jest w tej chwili na Allegro. Ponoć super aparacik. Pzdr.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
powalos napisał/a:
Ponoć super aparacik

Potwierdzam. Sam jej nie miałem,ale widziałem zdjęcia nią robione przez kolegę. Dobra optyka i spore możliwosci. (Niedawno mało nie zostałem jej właścicielem- niestety przegapiłem koniec aukcji.)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach