pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
zuzanna c. napisał/a:
Przesyłam linka do identycznego namiotu

"Strona przedmiotu została przeniesiona do archiwum"
To jaki ten namiot? ;-)
 

zuzanna c.  Dołączyła: 22 Sie 2009
pkosela napisał/a:
zuzanna c. napisał/a:
Przesyłam linka do identycznego namiotu

"Strona przedmiotu została przeniesiona do archiwum"
To jaki ten namiot? ;-)


http://www.eltec.alpha.pl/produkty.php?id=35
Przesyłam adres sklepu internetowego, gdzie kupiłam swój namiot. Ja korzystam z wymiarów 80x80cm.

Dzisiaj wstawiam parę nowych zdjęć przy użyciu dwóch żarówek 5500k ( przydałaby sie jeszcze jedna:)) )

pozdrawiam:)

11. Pentax K20D + Pentax FA 50mm 1.4 + Metz 48 + wspomniane żarówki



12. Pentax K20D + Pentax FA 50mm 1.4 + Raynox DCR-250 + Metz 48 + wspomniane żarówki

 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
zuzanna c. napisał/a:
Przesyłam adres sklepu internetowego, gdzie kupiłam swój namiot. Ja korzystam z wymiarów 80x80cm.

O, nawet zdarza mi się tam robić zakupy. Czyli zwykła kostka, a efekt dobry. Żarówki też stamtąd?
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
pkosela podejrzewam, że tez stamtąd bo na ich stronie w zakładce zestawy studyjne jest ten namiot + 2 żarówki
 

zuzanna c.  Dołączyła: 22 Sie 2009
asay napisał/a:
pkosela podejrzewam, że tez stamtąd bo na ich stronie w zakładce zestawy studyjne jest ten namiot + 2 żarówki


Tak, to właśnie ten zestaw :)
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Cytat
Tak, to właśnie ten zestaw :)

Czyli tanio i dobrze (jak na moje kaprawe oko) ;-)
A jeszcze podpytam: do czego brakuje Ci trzeciej żarówki? Błyskowa na body, dwie po bokach, trzecia od dołu, jak pisałaś?
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
zuzanna c. zaintrygowałaś mnie tymi zdjeciami z namiotu - teraz sie nad nim będę zastanawiać; zestawik z żarówkami relatywnie niedrogi a zdjęcia wychodza super :-D
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Czy ten namiot ma przednią ścianę? Chodzi o to, czy można zamknąć go i tylko obiektyw do środka wsadzić?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
zuzanna c. kapitalne te zdjęcia z namiotu :-B
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
rjan napisał/a:
Czy ten namiot ma przednią ścianę? Chodzi o to, czy można zamknąć go i tylko obiektyw do środka wsadzić?

Tak. W podanym linku są zdjęcia właśnie przedniej ściany ze szparą na obiektyw.
 

er_es  Dołączył: 27 Maj 2009
Ja też tam parę razy robiłem zakupy. Handlują też na Allegro. Miałem ten namiot przez jakiś czas i spisywał się całkiem dobrze.
Jako dodatkową zaletę można uznać wyrabianie wyobraźni przestrzennej gdy chcemy go po raz pierwszy schować do pokrowca :)
Wymyśliłem wtedy kilka nowych przekleństw :)
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
er_es napisał/a:
Wymyśliłem wtedy kilka nowych przekleństw :)

Po jakimś czasie obsługa miała dosyć pytań klientów i teraz (?) na stronie jest filmik "Jak poskładać namiot po cichu" ;-)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
:D Też musiałem poćwiczyć ze składaniem blendy. Jak się już raz załapie, to schemat pozostaje podobny dla wszystkich tego rodzaju rozwiązań.
 

zuzanna c.  Dołączyła: 22 Sie 2009
Zdjęcie zrobione bez użcia namiotu bezcieniowego.

13. Pentax k20d + FA 50mm f/1.4 + metz 48 + zarówki 5500k


Tym razem proszę o opinię na temat zdjęcia ;)
Pozdrawiam i dziękuję.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
zuzanna c. napiłbym się tego drinka - świetne :-B
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
W kieliszku znajduje się płyn do mycia okien :lol:
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
zuzanna c. napisał/a:
Tym razem proszę o opinię na temat zdjęcia ;)

No, ostatecznie... Chociaż przecież to wypytywanie o narzędzia użyte do uzyskania efektu, zostały sprowokowane właśnie tym efektem, czyli powinien to być powód do zadowolenia autorki :-)
Jeśli już miałbym się do czegoś przyczepić, to do "linii horyzontu". Jakoś nie pasuje mi przejście stołu i tła... I może trochę pokombinowałbym z kroplami - na kieliszku, albo "rosa" (chyba kiedyś czytałem coś o glicerynie?), albo wcale, a na stole mniejsze "kałuże" :-)
 
asay  Dołączył: 26 Mar 2009
Za pkoselą - "profesjonalność" i wygląd tych zdjęć z namiotu spowodowały zainteresowanie zastosowanymi narzędziami

co do ostatniego zdjęcia - MZ świetne, ale zbyt jasne tło górnej części zdjęcia i te cytrynki jakieś takie "żarówiaste", a może spróbować z innym kolorem płynu i na innym tle?
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Jakbym się bardzo chciał przyczepić to tak:

-cytrynka na górze zbyt jasne
-tło trochę pogięte?
-break szczegółów w dolnej cytrynce
-nierówne czarne odbicia w kieliszku (ale do tego trzeba się już postarać żeby zrobić picuś glancuś)
-krople na kieliszku takie nieciekawe

Tak ogólnie to przeszkadzają mi tylko te odbicia.

:-P
 

zuzanna c.  Dołączyła: 22 Sie 2009
Próba z czarnym tłem, chyba jednak łatwiej opanować odbicie w kieliszku.. i zrobione w namiocie:)

14. Pentax k20d + FA 50mm f/1.4 + metz 48 + zarówki 5500k


I jeszcze jedno:

15. Pentax k20d + FA 50mm f/1.4 + metz 48 + zarówki 5500k


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach