pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Kompakty Pentax'a
Lustrzanki jakie produkuje Pentax każdy zna i wie że to super sprzęt. Przeglądając stronę Pentax natknąłem się na kompakty i się przez chwilę zastanowiłem nad nimi.
Jak wygląda jakość ich:?: Patrząc na ceneo zaskoczeniem było że np. modele E70 i E75 są tanie. Tak pomyślałem że właściwie nic o nich nie wiem i gdyby ktoś mnie zapytał jakiego kompakta wybrać to miałbym problem czy mu polecać jakiegoś Pentax'a czy też nie...
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Bardzo dobry jest A40, z dużą matrycą i SR; pozytywne opinie zbiera P70, W60. Ostatnio pojawił się E75. Niska cena a ma już akumulator i UWAGA zupełnie zmieniony wygląd menu. Chyba Hoya wzięła się do roboty....
 

meehaw  Dołączył: 21 Paź 2007
Ja używam W60 i jestem bardzo zadowolony.

W 90% używany jest na basenie i w warunkach "podmokłych" i sprawdza się znakomicie.

Pzdr,
Michal
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
A jest coś warte polecenia do 500zł z kompaktów Pentax'a? Koleżanka mnie poprosiła dziś żebym jej pomógł wybrać jakiś aparat. A jak nie to może jakiś innej marki :-)
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
pl65, trudna sprawa, mnie kiedyś koleżanka zapytała, to jej powiedziałem, żeby wybrała taki co się jej podoba i robi ładne zdjęcia, taki wybrała i jest zadowolona :mrgreen: .

Chyba, że potrzebny aparat do którego większe wymagania, a fotografię koleżanka ma obczajoną.
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Nie raczej tu była, to widziała tutaj jestem czyli normalne zastosowanie aparatu.

Nie wiecie kiedy do sprzedaży trafi Optio E80. Jest idealny, w USA kosztuje 130$ i ma napis Pentax :-D .

Tylko kiedy będzie w Polsce :-) :?:
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
pl65, E75 kosztuje w MM 419 :) Ewentualnie L/M60, ale to koło 550zł.
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
E75 jest fajny ale nie ma zasilania na AA tylko swój akumulatorek. Jakby E80 był dostępny od 1 września myślę że jestem zdolny przekonać koleżankę aby się wstrzymała z zakupem :-P


Swoją drogą kompakty mają powłoki SMC w obiektywie, ciekawe czy dają ten sam efekt co w obiektywach do lustra...
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
pl65 napisał/a:
Swoją drogą kompakty mają powłoki SMC w obiektywie, ciekawe czy dają ten sam efekt co w obiektywach do lustra...

No a niby czemu je tam stosują, jak nie w tym samym celu.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
SMC to SMC, co za różnica gdzie.
pl65, naprawdę wolisz AA niż akumulator?!
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Wolę AA bo jest uniwersjalniejsze. Zważywszy że koleżanka będzie używała aparatu przez kilka lat to po jakimś czasie pojemność aku maleje i gdzie ona odstanie nowe aku... AA ma zalety takie że jeżeli nie potrzebujemy gripu szybciej i taniej w sytuacji awaryjnej dokupić prąd niż załadować aku :P
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
To faktycznie poczekaj na E80, bo E70 jest straaaaszny :)
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Dzwoniłem do Apollo i mi powiedzieli że E80 będzie ok. 15 września dostępny na rynku za cenę taką jak E75.

Różnice (po za wyglądem) to że E80 ma:
-nagrywanie filmów HD (co prawda 15kl/s ale ma)
-zasilenie na AA

Reszta to nowa obudowa no mam nadzieję szybszy czas działania :-P


Zobaczymy czy koleżanka da się przekonać do E80 czy też będzie wolała jakiegoś Nikona :-P


Zaletą nad innymi kompaktami jest to że Pentaksy mają ciągły AF, co jest dobre i że są tanie w stosunku do Canonów i Nikonów o takich samych parametrach

Kapar, a czym byś przekonał mnie a zarazem koleżankę moja do aku :D
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
pl65, wbrew pozorom taniej wychodzi, bo na starcie już mam aku i ładowarę. Lepiej trzymają pojemność na niższych temperaturach, mniej ważą...
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Jak znajdziesz aku dodatkowe aby dokupić do tego E75 to będzie argument nie do przebicia :-D
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Kurcze, coś mieliśmy, ale niepamietam, czy akurat ten... W piątek bede miał odpowiedź :)
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Jakimś cudem przekonałeś mnie do E75 czyli do kompakta z Aku :-D . Koleżankę namówiłem mam nadzieję że dane techniczne nie odbiegają od tego co w rzeczywistości dostajesz :-)

Jutro odbierze to się dowiem jak wygląda w rzeczywistości...

Najlpesze w tym wątku jest to że założyłem go dzień przed tym jak mnie koleżanka poprosiła o wybór kompakta. Było to tak że podczas przeglądania forum zastanowiłem się nad aparatami: "Dobra wiem że najlepsze lustrzanki to Pentax, ale co gdy będę musiał poradzić kompakta..." i napisałem wątek. Następnego dnia miałem już rzeczywiście dylemat :)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
pl65, niech służy jak najdłużej ;) :-B
 

pl65  Dołączył: 25 Maj 2009
Dziś miałem w ręku ten aparacik, czyli Pentax'a E75. Muszę powiedzieć że na tle konkrecji w tej półce cenowej to jest zdecydowany zwycięzca.
Dobrze leży w ręku, jest dobrze wyprofilowany i zrobiony tak żeby wszystkie przyciski na ściance tylnej można było obsłużyć z kciuka jednocześnie nie zdejmując palca wskazującego ze spustu.

Wyświetlacz znany z chodźby K-m bo po wielkości i oddawaniu kolorów domyślam się że producent umieścił dokładnie ten sam model. Zdjęcia robi o dziwo na kompakta szybko i bez ociągania. Szybkością ustępuje jedynie lustrzankom z wiadomego powodu... Jak za 385 złotych to jest warty swojej ceny i nawet więcej :)
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
pl65, haha, i O TO CHODZI! :-B

Edit:

nie ma za co :evilsmile: :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach