dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Bo zaloze, sie, ze 99% ludzi jedzie z prbkami co iles tam sekund, co jest z praktycznego punktu widzenia totalnie bez sensu. Choc jest latwiej naswietlic. Wlasnie, jak naswietlasz paski?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Choc jest latwiej naswietlic. Wlasnie, jak naswietlasz paski?


No wlasnie naswietlalem co 4: 4-8-12-16-20, a pod sam koniec sesji sprobowalem
4-6-8-12-16, no i okazalo sie ze o to chodziło :-D

Ale cala zabawa w f-stopy wychodzi w maskowaniu; jest duzo latwiejsze do prewizualizacji :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
a pod sam koniec sesji sprobowalem
4-6-8-12-16, no i okazalo sie ze o to chodziło :-D
No ale jak technicznie. Liniowo to jest luzik - odsuwasz kartke co kilka centymetrow i za kazdym razem swiecisz te 5 sekund. Tutaj trzeba kazdy pasek oddzielnie. Kurde, musze sobie zmajstrowac maskownice do probek.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Tutaj trzeba kazdy pasek oddzielnie.


No tak, dlatego zmajstrowałem sobie...

dzerry napisał/a:
Kurde, musze sobie zmajstrowac maskownice do probek.


... maskownice do probek, ale taka, w ktorej przesuwa sie papier, a maska zostaje w miejscu :-D W ten sposob na kazdej probce mam ten sam fragment negatywu, np. twarz. Bardzo przydatne :-)

Jakby co, mam jeszcze takie cos:



Ale raczej mi sie nie przyda, wole moja metode.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
maskownice do probek, ale taka, w ktorej przesuwa sie papier, a maska zostaje w miejscu
No to telapatia zadzialala, bo przed chwila, dokladnie ten sam pomysl przyszedl mi do glowy ;-) Kupuje karton i jechana :-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
alkos napisał/a:
maskownice do probek, ale taka, w ktorej przesuwa sie papier, a maska zostaje w miejscu

Suuper! Strasznie mi się podoba ten pomysł - aż chce się iść do Ciemni :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Kupuje karton i jechana


Zrob tak: twarda podstawa (z takiej plyty na tyl mebli), na niej na 4 nozkach (3mm) maska z kartonu z dziura naswietlajaca probki, miedzy nie idzie "karetka" z kartonu z umocowanym papierem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach