forrestgump  Dołączył: 19 Kwi 2009
Orestegor 5.6/500
Witajcie
Z pytankiem co to za mocowanie
i w jaki sposób przejść z tego na bagnet K o ile jest taka możliwość?


jeśli obrazek się nie wyświetla link poniżej
http://www.flickr.com/pho...N03/3808632618/
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
nie wyświetla się ani link nie działą :(
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Fotka nie wyświetla się.
Ale z tego, co wiem orestegor 5.6/500 ma tzw. "multibagnet". Chodzi mi o to, że de facto nie ma on bagnetu, dopiero przykręca się złączkę, na której jest mocowanie.
Do tej pory spotkałem się ze złączką pentacon six, albo m-42.
Pozdr.
 
forrestgump  Dołączył: 19 Kwi 2009
O ktoś się odezwał ;-) Po kilku tygodniach w zwątpieniu wyrzuciłem fotkę z flickra. Tak jak napisał Masaho było tam coś w rodzaju "multibagnet" - przykręcana tuleja z mocowaniem. W tamtym przypadku było to EXA jak mnie ktoś oświecił i polecił szukać na alledrogo samego zakończenia na m42. Że byłem niecierpliwy to usunąłem z tulei mocowanie, zastosowałem podkładkę o jego grubości żeby ostrzył na nieskończoność i na to wkleiłem epoksydem przejściówkę m42-K (jedyną rzecz jaka miała końcówkę bagnetową K a jaką dysponowałem). Orestegor działa z K10 poprawnie, ale 2-kg statyw się pod nim ugina :mrgreen:
 
anonimus  Dołączył: 02 Sie 2007
No i to jest ten ból ze statywem. Sam miałem Telemegra 400/5,6 bez powłok ważyło to 2,2kg. Używałem to ze statywem od kamery starym ponad 20-letnim bardzo stabilnym, ale ciężkim. Jakoś to chodziło ale trzeba było przymykać 8-11 a jak warunki pozwalały i 16 więc na co ta jasność.... Też tak masz?
 
forrestgump  Dołączył: 19 Kwi 2009
Waga 3,5kg, da się używać na pełnej dziurze, choć nieco mydli i w skrajnych warunkach aberruje, ale głównie problem leży w trafieniu z ostrością. Po przymknięciu do 8 robi się całkiem przyzwoity, na 11 jest bardzo dobry. Ze względu na rozmiary stanowi rzecz bardziej pamiątkową niż użytkową, przynajmniej dla mnie. Robienie zdjęć z ręki na dłuższą metę wymaga regularnych wizyt w siłowni :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach