Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mac_27 napisał/a:
czy pliki przed wstawieniem do Premiere przepuszczasz przez jakiś kompresor czy startujesz z MJPEGami z aparatu?


Montuję na tych z aparatu. Dopiero przy eksporcie ustawiam ten co potrzebuję docelowo.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
Kolejna próbka dźwiękowa. Tym razem koncert akustyczny, nagrywany wbudowanym mikrofonem.

Tomek Lipiński w Pauzie

W głośniejszych momentach pojawia się nieprzyjemny przypierd który zanika zupełnie gdy robi się trochę ciszej. Być może gdyby więcej instrumentów brało udział w koncercie, ten efekt nie byłby tak słyszalny, perkusja, bas mogłyby go zamaskować. Również podczas oklasków praktycznie go nie słychać.

Moje wnioski są takie: albo K-7 ma marny tor audio i do tego typu nagrań się nie nadaje (z wewnętrznym mikrofonem) albo mój K-7 ma uszkodzony tor audio. Nie wiem co gorsze... Nie miałem zewnętrznego mikrofonu żeby sprawdzić jak by było z nim.

Plik video z nietkniętym audio (PCM 32kHz 16bit mono) do ściągnięcia przez tydzień po zalogowaniu do vimeo.

kasz
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
kasza napisał/a:
nagrywany wbudowanym mikrofonem.


Wbudowany mikrofon raczej należy traktować jako narzędzie do robienia notatek dźwiękowych albo dźwięk pomocny do zrobienia synchronu z innym źródłem. Przecież tak naprawdę w k-7 nie ma mikrofonu tylko dziurkę w obudowie.
Jeśli nie masz możliwości otrzymania dźwięku koncertowego z konsolety to jednak trzeba kupić zewnętrzny mikrofon.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
Jacek S napisał/a:
Jeśli nie masz możliwości otrzymania dźwięku koncertowego z konsolety to jednak trzeba kupić zewnętrzny mikrofon.
Ależ oczywiście, że jeśli chcesz mieć wysoką jakość dźwięku to nie ma innej opcji jak pobrać sumę z konsolety i nagrać ją na coś co się do wysokiej jakości nagrywania nadaje. Jednak gdyby nie ten 'przypierd' który słychać w moim materiale, uważam że do internetowej relacji z wydarzenia jakość audio byłaby całkiem znośna. A tak to nie jest.

Przy najbliższej okazji sprawdzę jak ECM950 (którego niestety bardzo łatwo przekrzyczeć) się sprawuje w takich warunkach.

kasz
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Jacek S napisał/a:
Jakość filmu może nie jest oszołamiająca, bo materiał głównie przez szybę autobusu rejestrowany no i dochodzi kompresja. Ale dosyć fajnie widać jak pracuje stabilizacja w korpusie
http://www.vimeo.com/7118106


Naprawdę dobry filmik. Coś z niczego to wielka sztuka. Również dołączam sie do pytania - jakie szkło było zastosowane
Z naciskiem na sceny na Etnie/Wezuwiuszu :)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mnfx napisał/a:
Z naciskiem na sceny na Etnie :)


10-20 sigma

oprócz tego 40 2.8
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Filmik z kilku klipów zrobionych K7 na 720p:
http://www.wyslijto.pl/files/download/d75w1p345u (19MB)
Niestety mój VirtualDub nie widzi ani filmów bezpośrednio z aparatu, ani filmów utworzonych w Windows Movie Makerze, więc kompresja pochodzi bezpośrednio z WMM (1Mb/s).
Do testów użyłem Sigmy 17-70 i Sigmy 10-20. Na pierwszej spróbowałem przysłony f/29. Niestety nawet w ciągu dnia (przeciętnie jasnego) taka przysłona sprawiała, że aparat musiał mocno podbić czułość, co widać, przynajmniej na filmie w wysokiej rozdzielczości. Za to otrzymałem GO zbliżoną do kamerek ;-) Taka opcja też się przydaje. :-P
Na filmie widać skoki ostrości - to wina niezbyt płynnego obrotu pierścieniem ostrości.
Wszystkie klipy zostały zrobione z narzuconą z góry przysłoną. Wszystkie, poza ostatnim, zostały zrobione z blokadą ekspozycji (widać, że WB w trakcie kręcenia klipu nie zmienił się - może to efekt blokady ekspozycji. Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym). Aparat ładnie(płynnie) zmienia ekspozycję. Przynajmniej jak na mój gust.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
pawelek-79 napisał/a:
Filmik z kilku klipów zrobionych K7 na 720p:

Tylko dodaj że skonwertowany do 768x575 25kl/s. Dlatego trochę szarpie gdy panoramujesz ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Spróbujcie w czasie filmowania wyłączyć stabilizację i wtedy zmiana pola widzenie nie powinna powodować szarpania...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jacek S napisał/a:
trochę szarpie gdy panoramujesz

To nie przez konwersję tylko tanią głowicę 3D GoldPhoto. Ona jest bardziej do statycznych zdjęć. Chociaż na upartego dało by się płynnie obrócić. Skakanie przy zmianie ostrości to też wina płynności pracy pierścienia ostrości i jego bardzo małego zakresu obrotu (ok.90stopni od przedniej soczewki do nieskończoności - zresztą na fragmentach z f/29 pokazują się pyłki na przedniej soczewce :mrgreen: )

[ Dodano: 2009-11-19, 13:34 ]
Markus napisał/a:
Spróbujcie w czasie filmowania wyłączyć stabilizację

Było ze statywu i bez stabilizacji.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
pawelek-79 napisał/a:
Było ze statywu i bez stabilizacji.


Czyli pozostaje brakujące 5 klatek. 30-5 = 25. Przy dobrym algorytmie szarpanie byłoby mniej widoczne. Ewentualnie wgraj obraz 30kl/s - wtedy zobaczymy.
Zależne to jest od szybkości kompa na którym się ogląda. Wolny komp i tak może nie wyświetlić płynnie nawet 25 klatek - wtedy wszystkie filmy wyglądają podobnie stroboskopowo i można nie wyłapać różnicy.

Markus napisał/a:
Spróbujcie w czasie filmowania wyłączyć stabilizację i wtedy zmiana pola widzenie nie powinna powodować szarpania...


Wyszedłem na dwór, aby się jeszcze raz przekonać, że stabilizacja (mi) bardziej pomaga niż przeszkadza. Ze stabilizacją i gumowymi rękoma nawet taka gleba jak ja uzyska płynniejszy obraz. Jak wyłączę stabilizację to to jest jedno wielkie skakanie. Nie mówię o filmowaniu ze statywu z dobrą głowicą.

http://www.vimeo.com/7703768

Wiadomo, że nie uzyska się efektów takich jak choćby z taką "kamizelką"

ale zawsze coś, na potrzeby amatora.

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jacek S napisał/a:
Czyli pozostaje brakujące 5 klatek. 30-5 = 25.

A faktycznie, nie zauważyłem tego, że przy konwersji zmieniło mi z 30 na 25 fps. Część szarpania to pewnie z tego powodu.
 

Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
Hmmm. Wszyscy piszą o ładnej pracy stabilizacji matrycy podczas kręcenia filmów - czy ta funkcja jest wogóle dostępna podczas filmowania?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Ice napisał/a:
czy ta funkcja jest wogóle dostępna podczas filmowania?


Skoro ją można włączyć i wyłączyć i widać różnicę to chyba jest. Ale tak dokładnie to nie wiem.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ice napisał/a:
czy ta funkcja jest wogóle dostępna podczas filmowania?


Tak, jest dostępna i można ją włączyć lub wyłączyć. Działa dobrze.
 
mario1  Dołączył: 17 Paź 2008
Co prawda nie jest to filmik z k7, tylko z Canon 5D MKII, ale obrazuje możliwości lustra przy kręceniu filmów (a poza tym jest to "rodzima" produkcja weselna):

http://www.vimeo.com/7440784
http://www.vimeo.com/7502073

(Znalezione na jednym z forów video )

[ Dodano: 2009-11-25, 09:38 ]
Mnie ten pierwszy filmik "rozwalił" :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie dotrwalem do 3 minuty
dlugie i bez sensu
nie wiem po co ludziom takie produkcje
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
bo wszystkie krejzolki z fitnesu dostana kisielu w gaciach jak to zobacza... "aaaaaaaaa, ale ty masz filmiiiiiiiik, normalnie jak z MTV!!!!!!!!!!!!!!"
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
Pierwszy filmik ujdzie, ładna plastyka, piękne zęby pana młodego :mrgreen:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
wlaczylem drugi, nie zebym nie mial takiego stolu w kuchni, ani podkladek bambusowych... :evil:
ale za to po zmianie muzyki...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach