Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Djack - skalę miałeś łądną, niestety samo zdjęcie już nieco mniej (aczkolwiek może to kwestia skanu).

A może moje mróweczki chcecie obejrzeć? Skala trochę mniejsza - *istD+konwerter2x+SMC-FA100f2.8macro+Raynox DCR250. Oświetlane lampą błyskową z rozpraszaczem.











Wszystkie zdjęcia robione w naturalnych warunkach, białe tło na tych ostatnich to kora pnia brzozy po którym biegały.

[ Dodano: 2007-01-26, 20:04 ]
Mam jeszcze dwa nieco przykadrowane:



 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski, - chyba sprzedam ta cosine 100mm 3.5 macro..... :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dlaczego masz sprzedawać? Używałem takiej przez kilka lat i to całkiem dobry obiektyw.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
*istD+konwerter2x+SMC-FA100f2.8macro+Raynox DCR250

czy taki zestaw dziala z af? jak taki zestaw w ogole dziala :shock: :-? :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski, - bo mi lekko "kopara"opadala po zobaczeniu tych fotek... :-P - zostane lepiej przy "swoich" klimatach :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Teoretycznie AF powinno działać - ale dołożenie makrokonwertera powoduje, że bardzo ciężko się nim posłużyć (np. AF potrafi znaleźć ostrość w zakresie 10-12cm i jak jesteś poza tym zakresem tylko bezsensownie kreci obiektywem od końca do końca). Poza tym AF przy duzych skalach makro jest bez sensu - nigdy nie jestes pewien na co dokłądnie usatwi (róznice rzedu pół mm całkowicie potarfią zmeinić rozkłąd ostrości w kadrze). Dlatego pzry takich zdjeciach zwykle AF się wyłącza i ostrzey zbliżając/oddalając cały aparat od motywu.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
jestem pod wrażeniem malutkich mróweczek w dużych powiększeniach :-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż... Chyba ciekawsze niż zapałki i końcówki długopisów:-) Niestety sezon na makro pzryrodnicze jest w Polsce dość krótki - zwykle niecałe pół roku. W zeszłym roku trwał wyjątkowo długo - ostatniego pająka w naturze spotkałem 26 listopada. Mam nadzieję, że wybaczycie że pokażę mimo, że nie Pentaxem zrobiony...

 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Djack - skalę miałeś łądną, niestety samo zdjęcie już nieco mniej

Zdaję sobie sprawę, że zdjęcie jest trochę nie bardzo :oops: ale to była próba uzyskania jak największej skali.
Marek Wyszomirski napisał/a:
Mam nadzieję, że wybaczycie że pokażę mimo, że nie Pentaxem zrobiony...

No pewnie, chociaż zaczynam wpadać w kompleksy :shock: Zwłaszcza po tych mrówkach. A ten darownik przedziwny też Ci nieźle wyszedł.
Taka dygresja. Ostatnio oglądnąłem film Krystiana Matyska "Piasek jest drapieżnikiem". Jest tam fajna scena jak inny pająk (wymyk) atakuje małą jaszczurkę.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Mam nadzieję, że wybaczycie że pokażę mimo, że nie Pentaxem zrobiony...

Pod warunkiem, że to Coolpix 995. :-D Bardzo lubię ten aparat. Już nigdy nie będzie takich kompaktów... :cry: Mamy go w pracy, ciągle w użyciu. Tu z "podpiętym" Nikonem Eclipse E800 :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No ładnie, Widzę, że idziemy na całość :mrgreen: . Żona ma w pracy mikroskop skaningowy, ciekawe czy da się do niego podpiąc aparat, byłbym nie do pobicia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2007-01-26, 23:02 ]
tymczasem, zainspirowany, podpiąłem leżące na dnie biurka pierścienie pośrednie na m42, które "odziedziczyłem" razem z Heliosem 44M. - no szału ni ma, ale fajna zabawa :-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Szpajchel, chyba wszystkich skalą przebiłeś! Ten Eclipse E800 to jakiś mikroskop? Tyle, że to nieco poza konkursem - bo podobnie jak mój pająk nie Pentaxem robione:-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ja tez cos sklecilem, ale nie mam dobrego statywu, zaraz cos poprawie, tutaj glowa orzelka z 10zl.

 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf - to gdzie Twoja małżonka pracuje? Bo... może mamy wspólnych znajomych...
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Marek Wyszomirski, będzie mi się ten pająk w nocy śnił... zwłaszcza jego oczęta!!! :shock:

[ Dodano: 2007-01-26, 23:12 ]
milo, wow... wygląda jak brudny ten orzełek :-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Milo - całkiem godziwa skala i widzę, że konkurencja rośnie:-))) Dziś już mi się nie chce bawić w ekstremalne skale - pzrypuszczam, że jutro wieczorem uda mi się coś nowego pokazać.

[ Dodano: 2007-01-26, 23:20 ]
Cotti - szczególnie, że aż 8 sztuk tych oczu ma... Pajaki są bardzo wdziecznym tematem fotografii. W tej chwili wisiw Galerii Zarzewskiej w Łodzi moja wystawa zdjęć pająków - powiększone do formatu 30x45 te stworzonka prezentują się naprawdę ciekawie! Postaram się na PPD zdjęcia z tej wystawy przywieźć.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Szpajchel, chyba wszystkich skalą przebiłeś! Ten Eclipse E800 to jakiś mikroskop?

Tak, to jest mikroskop. Nasz koń roboczy. Choć jako technokrata, wolę taki, podpięty do tego , oznaczonego literą V na planie. Obrazy są dziwne, ale piękne - to mikroanaliza pierwiastków:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
bEEf - to gdzie Twoja małżonka pracuje? Bo... może mamy wspólnych znajomych...

W instytucie inżynierii materiałowej PŁ. Bada węgliki i inne takie :-)
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
Marek Wyszomirski napisał/a:
*istD+konwerter2x+SMC-FA100f2.8macro+Raynox DCR250


ile kosztuje ten konwerter ?
i czy SMC-FA100f2.8macro mogę zastąpic kitowym 18-55 mm F3.5-5.6 - wiem ze nie bedzie takie az powiekszenia ale zawsze to cos... na lepsze :))

Ja bardzo przepraszam ze zadaje takie banalne pytania i pewnie denerwujące, ale to ze mam K100D nie oznacza ze mam juz pełną wiedze o podstawowych pojeciach dotyczących sprzetu.
Robie zdjecia i tyle,, nie czytam newsów i roznych informacji dotyczacych sprzetu którego nie uzywam, nie potrzebuje wiec prosze wybaczcie.

Lubie robic zdjecia bo sprawia mi to wielką przyjemnosc, a zwłaszcza zdjecia makro (i w tym kierunku chce rozwijac swoje umiejętności) bo interesuje sie na codzień zwierzętami, nie pospolitymi zwierzetami...
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
ok, troche poprawilem jakosc, tutaj fragment orzelka ;)



a tak na marginesie, to w jaki sposob ustawiacie i mocujecie martwe eksponaty [monety, zapalki itp]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach