wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
[wintermute] obrazki
pora zacząć ten cyrk...

[ Dodano: 2009-09-14, 19:36 ]
Część pierwsza, i mam nadzieje, że nie ostatnia...
Zaczynam więc od materiału najświeższego, na archiwum przyjdzie jeszcze czas.
Życzę miłego oglądania i proszę o konstruktywną krytykę

1) alpy


2) "Twoje 5 minut"


3)


4) dolina BW


5) domki


6) "nadzieja"


[ Dodano: 2009-09-14, 19:43 ]
7)


[ Dodano: 2009-09-14, 19:46 ]
8)


[ Dodano: 2009-09-14, 19:46 ]
9)

 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Z całości wrzuconych tu zdjęć to zaciekawiło mnie jedynie ostatnie-niebo mogło być odrobinę ciemniejsze aby bardziej wyeksponować to co chciałeś pokazać.
1.Za ciemno i za niebiesko.
2.Ławka,kawałek góry,krzywy horyzont-nie za bardzo kumam.
3.Za dużo tych chaszczy z przodu a w szczególności ta akacja w prawym górnym rogu.
4.Widoczki BW to nie dla mnie.
5.Jakby nie tytuł to bym nie zauważył.
Wg.mnie brakuje tym zdjęciom światła,światła,światełka.Musisz trochę pokombinować,podoba mi się podpis w stopce. :mrgreen:
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
10)


11)


12)


13)


14)


15)
 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
Moje subiektywne widzenie :
na tak 1., 6. tęcza , 7. (ładnie zamknięta kompozycyjnie w budynkach rzeźba)
pozostałe zdjęcia moim zdaniem trochę nie dopracowane. Niepotrzebne rzeczy w kadrze :
- ławka - kawałek krajobrazu po lewej stronie i słabo naświetlone
- 3. niepotrzebne gałązki na pierwszym planie.
Na pozostałych , niektórych, zdjęciach trochę za dużo się dzieje - 8. 5.
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
Ad. 5)
oj, dzieje, się dzieje... o to właśnie mi chodziło, z jednej strony chmury wychodzące z za gór, z drugiej strony ciemność wpełzająca od podnóża, a w środku tego wszystkiego spokojnie żyjący sobie ludzie.

Ad. 3)
niestety nie miałem możliwości sięgnąć, aby pozbyć się tych gałązek :), to już było kawałek za krawędzią klifu

Ad.2)
delikatna linia horyzontu była tym fragmentem mówiącym, gdzie kończy się niebo, a zaczyna morze. poza tym to był taki dzień, gdzie całe niebo jest jednym wielkim stofenem
 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
wintermute Nawet fajna ta twoja wizja 5-ki
 

Ex3  Dołączył: 27 Sie 2009
15 jest super (choć kadr mógłby być lepszy) , jakiś magiczny ten śnieg tam był :)
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
mógłby, gdyby mi aparat do ręki nie przymarzał
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
wintermute, Dużo podróżujesz. Podoba mi się ten rodzaj fotografii. Takiej spokojnej opowieści w pigułce o jakimś miejscu. Też dążę do czegoś podobnego. Myślę, że forma- kompozycja, kolor itd wspomaga takie osobiste wyobrażenie o jakimś miejscu, w którym sie było, zobaczyło. Ale to się widzi dopiero na kompie. No i wtedy ech, co ta gałązka, czemu nie ma pionu itd. Czemu od razu na to nie wpadłem itd. Tak się zastanawiam nad sztucznością "albumowych" fotek, takich arcydoskonałych i arcymartwych. W twoich nie ma tej sztucznosci i krzywy kadr fotki z zameczkiem właśnie dodaje mu dynamiki, takiego "przelotnego" spojrzenia.
Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie fotki z podróży inaczej wyglądają w domu w charakterze wspomnień niż tak na gorąco. Woję czasem trochę poczekać zanim je sobie poukładam, wykadruje.
pozdrawiam i podziwiam
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
wintermute, a czy nr 4 ( dolina BW ) możesz wrzucić w kolorze.
Nr 1: podobają mi się kolory gór, szkoda że tak dużo nieba.
Nr 4 i nr 7 chyba najlepsze z tego zestawu.
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
mówisz-masz, czwóreczka) w kolorze :-)
16)


[ Dodano: 2009-09-16, 19:06 ]
niestety te chaszcze z dołu kadru były poza moim zasięgiem, nie mogłem ich wykarczować
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
1,6,12,14 bardzo mi sie podobają
 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
A mi podoba się 15, tzn. jej klimat, co do kompozycji to nie jestem już pewien.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
W subiektywnej opinii zdjęcia są z serii tzw."wycieczkowych" z małą ilością obróbki lub prosto z puszki (tak przynajmniej wyglądają). Raczej żadne nie przyciaga wzroku. W większości brakuje kontrastu i dobrego kadrowania
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
BartekKw, zastosowana obróbka spełnia warunek konieczny i wystarczający, zapewne możliwa jest znacznie lepsza.
Możesz dorzucić trochę konkretów skoro już rozpocząłeś konstruktywną krytykę?
Wolisz nie wykonać zdjęcia z powodu niemożności uzyskania idealnego kadru z różnych przyczyn
czy też
wolisz wykonać zdjęcie pozwalające zachować klimat chwili, pomimo niezadowalającego kadru?
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
wintermute napisał/a:

Wolisz nie wykonać zdjęcia z powodu niemożności uzyskania idealnego kadru z różnych przyczyn
czy też
wolisz wykonać zdjęcie pozwalające zachować klimat chwili, pomimo niezadowalającego kadru?


Pytaj się raczej czy je wystawiać na komentarze,a nie czy wykonywać ;-) .Jako pamiątka może być każde,tylko nie każdemu musi się podobać.Co innego wykonać "idealny" kadr,co innego dobrze go naświetlić.Jeden woli "naturalny"obrazek z puszki,drugi dąży do wygłaskanych landszaftów wołanych z 3 rawów w 16bitach.Obróbkowo zmieniłbym tutaj np
11.i12. wyciąganie z cieni.
16.wypalone niebo,można było zrobić jeszcze jedną ekspozycje na nie.
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
dany, na landszafciku z 16 mogę się wyżywać do woli, jeśli tylko słonko dopisze :-) , może dziś mi się uda zrobić 16a wg Twojej sugestii

11) lekko podrasowana, fakt wygląda lepiej

 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
11.wygląda lepiej,ale te fioletowe niebo :-/ .
Jeżeli jesteś chętny do nauki to przejrzyj te prace
http://www.lonelywolf.pl/index.php?page=home
i zapoznaj się z tym poradnikiem
http://www.fotal.pl/hdr-d...-tonalnegocz-1/
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
dany, dzięki :-B
jakbym nie był chętny do nauki to nie poddawałbym fotek krytyce tylko bezkrytycznie wystawiał w jakiejś fotogalerii ;-)

co do fioletowego nieba to bede musiał popracować nad skalibrowaniem monitora w mojej notce :-?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
11 po poprawce niewiele się zmieniła - tym razem masz zielony zafarb i praktycznie całe przepalone niebo. Stosuj filtry połówkowe

Jeśli chodzi o pozostałe zdjęcia to widze to tak (na Twoją prośbe ;-) )

1 - silna niebieska dominanta i ciemny dół kadru. Przekombinowane chmury
2 - niekontrastowo.....i raczej nieciekawy motyw, rozmazany dół kadru
3 - niekontrastowo, słaby kadr z za dużą ilością zieleniny w pierwszym planie, ciasno...
4 - ciasno i nietrafiona obróbka do BW - za szaro, brak zdecydowanych czerni i bieli
5 - ciasno... cień chmury w dole kadru odwraca wzrok
6 - zasadniczno może być ale brakuje czegoś ciekawszego na niebie (podciągnięcia chmur). Wyciągnąłbym też cienie z lewej strony kadru
7 - przewracający sie kościół w tle z lewej strony. Centralny kadr nie przeszkadza
8 - mocno nieciekawe zdjęcie. WB do poprawy, kable nie dodają uroku
9 - krzywe elementy stoczni, poucinani ludzie w dole kadru, tematyka ???
10 - nieosto i ciemno
11 - już wyżej pisałem
12 - centralnie i ciemno w kosodrzewinie


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach