danio  Dołączył: 15 Lis 2006
to jakieś fatum czy co ? u mojego kiksa wsjo OK, odpukać w niemalowane
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Choroba wieku dziecięcego
 
marrkj  Dołączył: 17 Mar 2007
actiom01 mogłbyś wrzucić na odsiebie.com bo z rapida niedziała
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
Proszę bardzo :-) http://odsiebie.com/pokaz/6402116---412b.html

ze względu na ograniczenia wielkości pliku do 100MB nie zamieściłem czułości 200 i 400
 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
action01 napisał/a:
Link do RAWów jakie zrobiłem Kx i porównanie z K100

http://rapidshare.com/fil...0_-_KX.zip.html



przyjrzałem się iso 800 , 1600 i 3200
W każdym z tych zakresów oczywiście kx jest lepszy. Ale nie tylko pod względem szumów. Jest go mniej i mniej kolorowy. A na iso 3200 można powiedzieć że różnica jest już pokaźna.
Natomiast co mnie zdziwiło również pod względem szczegółów ostrości Kx jest tu po przybliżeniach znacznie lepszy. Co ciekawe prawie szczegółowość wyrównuje się na iso 3200 ale szum już wyłazi bardzo w k100d.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
lux napisał/a:
Natomiast co mnie zdziwiło również pod względem szczegółów ostrości Kx jest tu po przybliżeniach znacznie lepszy.
Jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. Różnica pomiędzy 12 i 6 mpix jest znacząca...
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
mcgyver napisał/a:
Jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego.


No nie wiem czy to takie oczywiste. Na sigmie 30mm w redakcji optycznych pewnie wyszłoby podobnie.
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
W uzupełnieniu co do ostrości - zdjęcia wykonywałem z ręki, celem nie było sprawdzenie ostrości lecz szumów. Obiektyw sigma 30/1,4 - test prawie jak na optycznych ;-)

p.s mój KX już jest oddany dodatkowo wysiadła stabilizacja SR :-x
 
lux  Dołączył: 04 Gru 2007
mcgyver napisał/a:
lux napisał/a:
Natomiast co mnie zdziwiło również pod względem szczegółów ostrości Kx jest tu po przybliżeniach znacznie lepszy.
Jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. Różnica pomiędzy 12 i 6 mpix jest znacząca...


no właśnie jeżeli idzie o szczegółowość to może fakt ale o ostrość to już nie. To jakoś nie przypadek że na każdej wartości iso ostrość jest lepsza w k-x
Natomiast teraz sobie uświadomiłem jeżeli chodzi o szumy że przecież porównujemy aparat 6 megapikselowy co prawda CCD z 12 megapikselowym co prawda CMOS a jednak ten o dwukrotnej liczbie pikseli lepiej wypada w szumach.
Teraz przecież ostatnio wyszedł reporterski nikon D3s tylko 12 megapikselowy żeby nie tylko zwiększyć jego szybkość działania ale również dla zmniejszenia szumów.

[ Dodano: 2009-10-25, 14:36 ]
action01 napisał/a:
W uzupełnieniu co do ostrości - zdjęcia wykonywałem z ręki, celem nie było sprawdzenie ostrości lecz szumów. Obiektyw sigma 30/1,4 - test prawie jak na optycznych ;-)

p.s mój KX już jest oddany dodatkowo wysiadła stabilizacja SR :-x


jestem ciekawy jak spisuje się ta sigma a dokładnie AF z kiksem. Czy jesteś pod tym względem zadowolony czy mogło by być lepiej
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
dużo tych prblemów jak na nowy aparat. z tego co pamiętam to przy km tak nie było. mój to nawet nie miał ff/bf i wszystko ładnie chodziło. szkoda, że pentax jakoś się rozdrabnia, najpierw k7 o gabarytach km z matrycą k20, który jak dla mknie żadnej rewelacji nie prezentuje, zwłaszcza za tę cenę, teraz problemowy kx. wzięliby i wypuścili coś porządnego, półprof/prof co by było na co zbierać.
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
How to get into DEBUG mode for K-x, firmware 1.0:

1) create file MODSET.492 with
[OPEN_DEBUG_MENU]

- line must end with CR/LF (endline char in windows)
2) turn on the camera while holding +/- (Av) button
3) congratulations, you are in debug menu
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gratulacje :-B
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
To on nie ma mapowania pikseli w menu?
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Janusz Gdula, orientujesz się, czy jest ustawianie korekty dla obiektywów ?
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Tego nie znalazłem, ale jeśli jest wejście w debug mode już, to wystarczy sprawdzić :)
Ja nie mam k-x'a :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Janusz Gdula, dziękuję. Jutro sprawdzę.... ;-)
 

action01  Dołączył: 22 Maj 2008
dsk napisał/a:
To on nie ma mapowania pikseli w menu?


Ma mapowanie
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Rozumiem, że wejście do menu serwisowego da możliwość skorygowania FF/BF w puszce, a nie dla konkretnego obiektywu?
Ciekawe jak z matówką? czy np. chińska z klinem z mojego DL-a by pasowała?
Bo muszla to chyba do wszystkich modeli pasuje
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
I jak tam Poruczniku? Jest możliwość ustawienia korekcji AF w k-x??
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Januszu, zgodnie z zapowiedzią dzisiaj testowałem K7 (chyba już mój egzemplarz) i K-x. Różnica co do ISO jest znaczna i postaram się to udowodnić. Pisałem wcześniej, że chciałbym by 1EV było (może jest nawet ciut lepiej - 1,5 EV tak na szybko oceniam).
Co do Debug Mode - załączam fotkę :

...można korygować FF/BF - nie sprawdzałem dokładnie ale działa i to najważniejsze. Ciekawi mnie co oznacza Area Number (czyżby dla każdego z 11 punktów można było ustawić osobno korektę ? Jak na Olympusie ?)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach