mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
DL vs K10D vs KX vs D700 - test
W koncu mialam okazje byc w domu w czasie gdy bylo jasno i przy pomocy Sołtysa obfocic 4 cyfranki, ktore byly w tym dniu u mnie :-)

Aparaty ustawione na statywach, SR wylaczony, f8, odszumianie i wyostrzanie wylaczone.
Pentaksy z FA 50 1,4.
Nikon z 28-70/2,8.

Nie wiem czy porownywanie roznych wielkosciowo matryc ma sens tak do konca. Jesli z DLa crop wyszedl ok. 360x360, to ten sam plus minus kadr z kiksa ma wielkosc ok. 490x490 = wiec w sumie jesli bysmy chciwli prownac identyczne kadry z identyczna wielkoscia, to wowczas powinnismy przeskalowac kropy z kiksa - i de facto dla tej samej wielkosci obrazkow kiks by mial jeszcze lepsze wyniki....

A moze sie myle :-)

Krotko mowiac - wszystkie zdjecia sa tutaj:
http://mygosia.pentax.org.pl/DL%20K10D%20KX/
kazdy aparat ma swoj katalog, a w nim sa trzy katalogi: dla RAWow, JPG [prosto z puszki!] i cropy 1:1 [mniej wiecej tego samego wycinka - UWAGA! - z jpgow, rozjasnionych w RT!].

Nie mialam czym wywolac RAWow kiksa, dlatego RAWy wszyskich aparatow w ogole nie sa ruszane - macie pole do popisu - zapraszam do samodzielnego porownywania i bawienia sie :-) i czekam na wnioski :-D
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Na razie nie piszcie - zaraz powrzucam te cropy ;-)

[ Dodano: 2009-12-14, 22:54 ]
DL

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200


[ Dodano: 2009-12-14, 22:56 ]
K10D - czy naprawde on nie ma 3200, czy nie potrafilam tego wlaczyc? ;-)

ISO 100

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kiks

ISO 100

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200

ISO 6400

ISO 12800
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
D700
UWAGA - kilka pierwszych jest poruszonych - bodajze do ISO 800 [nie bylo wstpnie podniesionego lustra]

ISO low03 [cokolwiek by to nie znaczylo]

ISO low07 [cokolwiek by to nie znaczylo]

ISO low1 [cokolwiek by to nie znaczylo]

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200

ISO 6400

ISO high 03

ISO high 07

ISO high 1

ISO high 2
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
10D - czy naprawde on nie ma 3200,

Nie ma.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mygosia napisał/a:
Kiks ISO 100

Czy mi się wydaje, czy to najostrzejsze zdjęcie?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kiksem bylo robić w DNG, to PS i LR łyknie. PEFy można przekonwertować Adobe DNG Converterem.

Co do testu, to mam w zasadzie tylko jedno pytanie. Co jest kompatybilne z kaskiem?

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
cropy Nikóniem cienko wyszły. :evilsmile:
No 1 - K-x
No 2 - K-10d
No 3 - D700
No 4 - DL
Pomijam szumy, piszę o szczegółach na podstawowych czułościach.
W szumach Nikóń jest "debeściak" :mrgreen:
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
PEFy z kx LR tez daje rade
Widac ze DL pozamiatal ;)
D700 mniej ostry bo FF

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mygosiu, mam taką samą tabelę naświetlań. Zresztą, kto jej nie ma? :roll:
Ale z tym kordonkiem to pojechałaś, skąd tyle kolorów znalazłaś? Chyba nie poszłaś specjalnie do pasmanterii? :evilsmile:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Podobna, tyle, że ciut inni bohaterowie (K-x, K-7, D5000 i D700) i trochę głębsza analiza:

http://falklumo.blogspot....d700-d5000.html
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
to PS i LR łyknie. PEFy można przekonwertować Adobe DNG Converterem.

Nie mam ani PS, ani LE, ani Adobe DNG Convertera :-)

Wiecie - nie jestem typem testera i pixelpeepera - jak ktos ma ochote, to moze sie pobawic. Sama bym chetnie zobaczyla co mozna z tego wszystkiego wycisnac ;-)

RAWy do Nikona ma Sołtys - jakby ktos chcial, to niech krzyczy.

Pentagram napisał/a:
Ale z tym kordonkiem to pojechałaś, skąd tyle kolorów znalazłaś?

A w mojej szufladzie :-D
Mam duzo, duzo wiecej - to jakies... 5-10% zbioru - chcialam zeby bylo cos co mniej wiecej przypomina skore [tsaaaa... łysego kordonka nie maiałam ;-) ] i coś czerwonego [bo PEntaks zawsze mial z tym problem niejaki] i niebieskiego [no bo niebo sie fotografuje].

A co do jakos jpegow - wg mnie kiks ma wiekszy kontrast - dlatego teoretycznie wyglada lepiej. :-)

Jarek Dabrowski napisał/a:
Co jest kompatybilne z kaskiem?

Głowa.
Co wygrałam?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
DNG Converter jest w Digikamie ale linuksowe programy też nie czytają DNG z PEFa tak przerobionego , pewno trzeba czekać na nowy dcraw . Czy PENTAX Digital Camera Utility jest uruchamialny przez Wine ?
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
gezeb, wersja 3 owszem. Na wine chodzi w miarę OK, ale nie idealnie.
Niestety w wersji 4 już mi się nie udało. Usunąłem jeden problem podczas instalacji i się zainstalował. Ale niestety podczas uruchamiania wypluł taki błąd, że już się poddałem. Może ktoś sobie poradził z tym problemem?
Ale porównywałem PEFy z K-7 otwierane pod windą w LR i owym pentaxowym programiku z RT pod linuxem i muszę powiedzieć, że LR pod windą otwiera praktycznie identycznie jak darmowy RT pod linuchem. Delikatną przewagę na plus zauważyłem w pentaxowym DCU-4. Podejrzewam, że w przypadku K-x będzie podobnie.
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
mygosia napisał/a:
i coś czerwonego [bo PEntaks zawsze mial z tym problem niejaki]
Poważnie? Cały czas myślałem, że to tylko problem Nikonów.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Nikon dobrze odszumia w jpg , w rawach (nefach) przy photoshopowskiej obróbce nie jest tak dobrze . D700 to trochę inna matryca ale D300s w porównaniu do K10 to przeskok jednak tylko o może 1EV przy photoshopowskiej obróbce rawów . W pełni użytkowa czułość nie wymagająca ingerencji to w przypadku D300s 1000asa to samo ziarno K10 uzyskuje przy 400asa . W photoshopie ma się rozumieć CS4 . Jednak jest coś co praktycznie zrówna te czułości . Skuteczniejszy system antywstrząsowy w Pentaxsie .
 
endzioendzi
[Usunięty]
pawel1967 napisał/a:
Jednak jest coś co praktycznie zrówna te czułości . Skuteczniejszy system antywstrząsowy w Pentaxsie .


:shock: Co masz na myśli pisząc, że system antywstrząsowy zrównuje czułości??
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zapewne chciał napisać, że w niektórych zastosowaniach.
 
endzioendzi
[Usunięty]
plwk napisał/a:
Zapewne chciał napisać, że w niektórych zastosowaniach.


Ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem ten "myk". Czy chodzi o to, ze stabilizacja pozwala na użycie dłuższego czasu naświetlania i dzięki temu obniżenie wartości ISO. Oczywiście zakładając użycie porównywalnych pod względem światła obiektywów (u nikona drugie założenie - bez VR) oraz przy fotografowaniu statycznych scen?
Bo jeżeli źle zrozumiałem to proszę pawel1967 o dopowiedzenie.

Bo jednak chyba źle. jest napisane o "zrównaniu" czułości. Więc to co napisałem tego nie tłumaczy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja to tak zrozumiałem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach