Tinuviel  Dołączył: 24 Lip 2009
anatol1 napisał/a:
Znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/ite...d_k20d_k_7.html
i zastanawiam się, czy sterowanie migawki poprzez gniazdo USB nie jest ryzykowne.
To chyba nie jest rozwiązanie firmowane/aprobowane przez pentaxa :?:
Co o tym sądzicie ?


Czegoś takiego szukałem. Zastanawiałem się właśnie ostatnio jak w k-m zrobić zdjęcie powyżej 30s - nie da się, producent dał tu niestety ciała. Nie pomaga np. ustawienie samowyzwalacza oraz Bulb, wyzwolenie z pilota też na nic - robi wtedy 1/30s. Wystarczyło żeby opracowali to tak: Pilot IR - jeden sygnał - zaczyna naświetlać, drugi sygnał - kończy naświetlać. Niestety... Ciekawe jak działa ten patent z allegro.

[ Dodano: 2009-10-02, 20:46 ]
kapsel napisał/a:
k20d można podłączyć pod komputera i ponastawiać żeby robił zdjęcia.


Można to zrobić z poziomu komputera? Wiem że dla niektórych aparatów (chyba Nikona) są aplikacje na PC przez które można zmieniać ustawienia aparatu (przesłona, czas itp.) i wykonywać zdjęcia zdalnie z poziomu PC podpiętego do aparatu. Pentax też ma taką możliwość?
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Tinuviel napisał/a:
Można to zrobić z poziomu komputera? Wiem że dla niektórych aparatów (chyba Nikona) są aplikacje na PC przez które można zmieniać ustawienia aparatu (przesłona, czas itp.) i wykonywać zdjęcia zdalnie z poziomu PC podpiętego do aparatu. Pentax też ma taką możliwość?


K10D ma takę możliwość, a czy K-m to nie wiem, musisz sprawdzić. Podpinasz aparat do komputera i za pomocą dostarczonego z aparatem oprogramowania (PENTAX REMOTE Assistant) można sterować nastawami, jak również grzebać w menu, więc pełna (prawie) kontrola aparatu z komputera.
Do pełni szczęścia może przydać LiveView, bo wtedy można by kadrować za pomocą kompa, a tak można zrobić zdjęcie próbne i ewentualnie później skorygować.

Mi co prawda jeszcze nie przydało się to, ale kto wie... może kiedyś.
 

Tinuviel  Dołączył: 24 Lip 2009
Lord dzięki za nazwę programu.
PENTAX REMOTE Assistant 3.51(aktualnie najnowsza wersja) - nie wykrywa KM
PENTAX REMOTE Assistant 1.0 (stara wersja) - reaguje na podłączenie aparatu, tak jak i aparat, ale nie pobiera danych, nie można robić zdjęć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach