Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
MMM napisał/a:
nie można komentować ogłoszeń?
Nie.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jupi! :-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przydała by sie zmiana kategorii, np. z aukcja na sprzedam.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
papcio napisał/a:
Przydała by sie zmiana kategorii, np. z aukcja na sprzedam.

Chyba prościej zamknąć i otworzyć nowe ogłoszenie. W przeciwnym razie wzrośnie stopień skomplikowania a i może zamieszanie powstanie...
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Odnośnie nowej giełdy: Jaki jest limit miejsca na zdjęcia dołączane do ogłoszenia?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Zero głupich komentarzy, że babcia Juzia na bazarku pod mostem ma taniej? Kontakt tylko przez PW?

[ Dodano: 2009-09-18, 07:40 ]
Czyli teraz nie będzie rezerwowania - sprzedający może sobie wybrać kującego wśród zainteresowanych kandydatów :/
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
giełda fajnie wygląda.....z mojej strony proponuje żeby w ogłoszeniach allego można było kodować bezpośrednio do aukcji....przycisk jak tu z boku typu insert link....chyba że nie zauważyłem a jest coś takiego ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kurde - dopóki nie włączyłem opery przed chwilą, to nie wiedziałem że ktoś dodał już zdjęcia do ogłoszeń - obrazki w ogłoszeniach na giełdzie są blokowane przez AdBlocka

do czego to doszło, żebym musiał ustawić wyjątek w AdBloku dla "pentax.org.pl" :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
macioh napisał/a:
Jaki jest limit miejsca na zdjęcia dołączane do ogłoszenia?

3 sztuki, skrypt giełdy sam przeskalowuje do ustawionej w nim wielkości.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
macioh napisał/a:
Jaki jest limit miejsca na zdjęcia dołączane do ogłoszenia?

Wrzucasz co masz, a on sobie przeskalowuje. Jakos tak mi tlumaczyli ;-)
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Crow napisał/a:
Czyli teraz nie będzie rezerwowania - sprzedający może sobie wybrać kującego wśród zainteresowanych kandydatów :/

Też się nad tym zastanawiam, może dojść do jakichś zakulisowych szwindli.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to jest święte prawo sprzedawcy, że może sprzedać towar komu chce

 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
A tak było oficjalne zgłoszenie i jest dowód publiczny.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Zakulisowe szwindle byly zawsze - ilez to razu ktos pisal, ze "sie rozmyslil", ze "wycofuje, bo kupil szwagier"? wiekszosc kwasow byla z tym zwiazana...

Teraz gielda dziala na zasadzie "Tablicy ogloszen".

Zdejmuje to rowniez z moderatorow ciezar "sprawiedliwego wyroku", ktory czesto byl niemozliwy, bowiem czesto mielismy slowo jednego forowicza przecwi slowy drugiego. I badz tutaj madry...
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
takseo napisał/a:
Co z systemem plusów i minusów? Będzie stworzony od nowa, rozwiązany w inny sposób, czy nie będzie go w ogóle?
Raczej nie ma racji bytu poprzednia wersja oceny sprzedających. Teraz nie będziesz w stanie udowodnić, że ktoś np sprzedał coś poza giełdą. Nawet jeśli dojdziesz do porozumienia ze sprzedającym a on się wycofa i sprzeda komuś innemu, gdzieś indziej to ma takie prawo. Mogą być jedynie plusy/minusy jeśli transakcja przebiegła prawidłowo/nieprawidłowo i sprzęt jest zgodny/niezgodny z opisem. W sumie chyba dobrze.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
A czy PW nie obciąży zbytnio serwera?
Skoro "stara" giełda produkowała wielki transfer to każdorazowe pytanie czy oferta jest aktualna może dawać zwielokrotnienie tego transferu..
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zobaczcie sobie jak to jest rozwiązane na pentaxforums.com
w sumie podobnie, tyle że u nas jest do tego dedykowany plugin, a u nich po prostu w wątku, ale same "reguły giełdy" są identyczne - tzn słup z ogłoszeniami, kto chce, pisze PMa, sprzedawca sprzedaje temu, komu chce (sam nie kupiłem w ten sposób kiedyś tam obiektywu, bo sprzedawca, mimo że dogadany, stwierdził że woli sprzedać forumowiczowi z jego miasta, który złożył ofertę już po mojej - no ale takie jego prawo w końcu, i ja to rozumiem)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
user napisał/a:
A czy PW nie obciąży zbytnio serwera?

PW jest takim samym wpisem w bazie, jak każdy post. Eliminując pokusę komentarzy i gadek zmniejszamy wręcz obciążenie bazy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bEEf, a czy PW po usunięciu przez użytkownika zostają permamentnie w bazie oznaczone jako "usunięty", czy wylatują fizycznie :?: w sumie nie zastanawiałem się nigdy, jak dokładnie jest phpBB zrobione ;-) (bo i niem iałem ku temu potrzeby specjalnej
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Crow napisał/a:
Czyli teraz nie będzie rezerwowania - sprzedający może sobie wybrać kującego wśród zainteresowanych kandydatów :/

I to jest jedna z fajniejszych cech nowej giełdy. Nie widzę problemu, kupujący może sobie przebierać w ofertach, a sprzedający w kupujących. Pisząc o szwindlach zapominasz, że mogą je kręcić zarówno jedni, jak i drudzy.

[ Dodano: 2009-09-18, 08:52 ]
opiszon napisał/a:
bEEf, a czy PW po usunięciu przez użytkownika zostają permamentnie w bazie oznaczone jako "usunięty", czy wylatują fizycznie

Yyy, a to l_uka jeden wie :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach