dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ClicoFantastico napisał/a:
Robię to po to żeby ogłoszenie było na górze, bo z moich obserwacji wynika że ogłoszeń na 4-5 stronie prawie nikt nie czyta.
ClicoFantastico, przeciez kazde dziecko wie dlaczego odswiezasz ogloszenia i twoje tlumaczenie jest tutaj zbedne. Dostales sygnal, ze taka praktyka jest najprosciej w swiecie niewygodna dla zwyklych uzytkownikow, wiec najlepiej by bylo, gdybys ty i inni, po prostu przestali ja stosowac. Gielda to jest tylko slup ogloszeniowy sluzacy kolezenskiej wymianie sprzetu. Jesli chcesz uzywac bardziej agresywnych srodkow komunikacji, allegro stoi otworem.

[ Dodano: 2009-12-09, 13:05 ]
ClicoFantastico napisał/a:
Na starej giełdzie było bardzo fajnie, bo jak ktoś odpowiedział na ogłoszenie to wątek sam wskakiwał na górę, tu niestety nic takiego nie ma
No i na przyklad mozna bylo poprosic o to kolege, co nie?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
dzerry napisał/a:
Dostales sygnal, ze taka praktyka jest najprosciej w swiecie niewygodna dla zwyklych uzytkownikow, wiec najlepiej by bylo, gdybys ty i inni, po prostu przestali ja stosowac.


Nie wiem co masz na myśli pisząc "zwykły użytkownik", ale ja nie czuję się jakimś "niezwykłym" :-) .

dzerry napisał/a:

[ Dodano: 2009-12-09, 13:05 ]
ClicoFantastico napisał/a:
Na starej giełdzie było bardzo fajnie, bo jak ktoś odpowiedział na ogłoszenie to wątek sam wskakiwał na górę, tu niestety nic takiego nie ma
No i na przyklad mozna bylo poprosic o to kolege, co nie?


Nie wiem, nigdy nie prosiłem :roll: .

mygosia napisał/a:

Jak to sie mowi - "uderz w stol, a nozyce sie odezwa".


Mygosiu, odzywam się bo to jest problem, który mnie też dotyczy i może dałoby się go jakoś rozwiązać, np. skracając czas życia ogłoszeń. Moim zdaniem 2 tygodnie to za długo. Obecnie lista aktualnych ogłoszeń liczy 8 stron a na strony poniżej 3 prawie nikt nie zagląda.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
ClicoFantastico napisał/a:
na strony poniżej 3 prawie nikt nie zagląda.
Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale skąd takie dane? Była jakaś ankieta, którą przeoczyłem?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Marooned napisał/a:
ClicoFantastico napisał/a:
na strony poniżej 3 prawie nikt nie zagląda.
Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale skąd takie dane? Była jakaś ankieta, którą przeoczyłem?


Robisz tak http://pentax.org.pl/ads_...h_name=Marooned i masz podgląd swoich ogłoszeń, razem z liczbą wyświetleń każdego. Najwięcej jest pierwszego dnia, potem coraz mniej.

A co do dolewania oliwy, to spokojnie. Na razie tu sobie (mam nadzieję) kulturalnie dyskutujemy i może znjdzie się jakieś rozwiązanie. Myślę ze skrócenie czasu ważności ogłoszeń do np. 5 dni, tak jak proponował H.M. byłoby nienajgorszym pomysłem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ClicoFantastico napisał/a:
Najwięcej jest pierwszego dnia, potem coraz mniej.

Logiczne, ten kto zobaczył je pierwszego dnia i go nie zainteresowało nie będzie zaglądał do niego ponownie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
ClicoFantastico, uswiadom sobie, ze ZAWSZE tak bedzie.

Szkodzisz samemu sobie, bo jesli KAZDY bedzie robil tak jak Ty, to wkrotce codziennie bedziemy mieli 200 nowych ogloszen - i wowczas Twoje w ciagu 3h bedzie na 4 stronie. Co wtedy? bedziesz wrzucal ogloszenie co godzine?

Ludzie - uswiadomcie sobie, ze w ten sposob sami na siebie krecicie bicz!

po pierwsze - w momencie jak iinni uzytkownicy zaczna w ten sposob naginac regulamin, to wszyscy beda mieli gorzej.
po drugie - takie dzialania beda powodowac ogolne niezadowolenie uzytkownikow i beda musialy sie wiazac z zaostrzeniem regulaminu - wowczas rowniez wszsycy beda mieli gorzej, a Ci co naginaja regulamin raczej nie beda lubiani na forum, bo to bedzie ich wina.

Ps. A tak w ogole, to ja jestem za zamknieciem gieldy ;-)
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
plwk napisał/a:
ClicoFantastico napisał/a:
Najwięcej jest pierwszego dnia, potem coraz mniej.

Logiczne, ten kto zobaczył je pierwszego dnia i go nie zainteresowało nie będzie zaglądał do niego ponownie.


Też racja :-) . Ale wiele osób zagląda na forum raz na jakiś czas i może nie chce im się przekopywać przez ileś tam stron.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ClicoFantastico napisał/a:
Ale wiele osób zagląda na forum raz na jakiś czas i może nie chce im się przekopywać przez ileś tam stron.

a wiele osób ma stale odpaloną giełdę na RSSie, i mają już dość "odświeżania" ogłoszeń :evil:
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
mygosia napisał/a:
ClicoFantastico, uswiadom sobie, ze ZAWSZE tak bedzie.

Szkodzisz samemu sobie, bo jesli KAZDY bedzie robil tak jak Ty, to wkrotce codziennie bedziemy mieli 200 nowych ogloszen - i wowczas Twoje w ciagu 3h bedzie na 4 stronie. Co wtedy? bedziesz wrzucal ogloszenie co godzine?


No tak, niestety muszę Ci przyznać rację. Może po prostu jestem trochę sfrustrowany że nie mogę paru gratów sprzedać za tyle ile bym chciał ;-) . Cóż, najwyżej będą sobie pleśnialy w szufladzie :-P .

Co do zamykania giełdy, to cieszę się że (jeszcze?) nie masz na tym forum władzy absolutnej :mrgreen: :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
ClicoFantastico napisał/a:
Może po prostu jestem trochę sfrustrowany że nie mogę paru gratów sprzedać za tyle ile bym chciał

Wystaw na allegro - rynek zweryfikuje cene ;-)

ClicoFantastico napisał/a:
nie masz na tym forum władzy absolutnej

Wladzy absolutnej, to nawet nad swoimi wlosami nie mam, nie mowiac o zyciu ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ClicoFantastico napisał/a:
Co do zamykania giełdy, to cieszę się że (jeszcze?) nie masz na tym forum władzy absolutnej :mrgreen:

Zawsze może się pomylić :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Na CB takie praktyki są niedozwolone. Ja uważam, że możnaby na to pozwolić, gdyby użytkownicy znali umiar w podbijaniu (na przykład: obniżam mocno cenę - daję od nowa). Ale znając życie, nie ma co na to liczyć.

Pozostaje ufać, że forowicze odruchowo będą ignorować ogłoszenia natrętnych ogłoszeniodawców. :mrgreen:
 
Pawelzqx  Dołączył: 22 Mar 2009
Nie rozumiem ClicoFantastico, może rzeczywiście ma rację, że mało kto czyta 3-4 stronę, ale IMHO z tym to jest tak - widzi ktoś jego ofertę, zagląda i mu nie pasuje. To jak będzie odwiedzał późniejsze strony to już nie będzie zaglądał i otwierał tej aukcji. Więc ten sposób liczenia odwiedzających nie działa.

Poza tym dla dobrej oferty przeszukuję wszystkie strony ;-) .
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
A w ogóle to giełda schodzi na psy. Np. wczoraj pojawiła się oferta "Przyjmę zwłoki" :shock: :shock: :shock:


Pozdrowienia dla nemo :mrgreen:
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
jak iinni uzytkownicy zaczna w ten sposob naginac regulamin
Bardziej denerwuje mnie inne naginanie regulaminu.
Przykład:
Sprzedam ....
Cena: do uzgodnienia, dogadamy się, .....

A
Regulamin giełdy
....
4. Ogłoszenie powinno zawierać: opis przedmiotu, zdjęcia [maksymalnie 3] przedmiotu, cenę ....
....

 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
sołtys napisał/a:
wczoraj pojawiła się oferta "Przyjmę zwłoki"

Dr Mengele?? :mrgreen:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
To też fakt, powinien być wymóg techniczny by pole cena nie było puste i było liczbą. W opisie można dodać, że sprzedający jest chętny do negocjacji.
 
Dzidziu  Dołączył: 16 Wrz 2008
Giełdowy RSS nie działa mi dobrze :-/ Thunderbird zgłasza mi, że http://pentax.org.pl/ads_rss2.php "nie jest poprawnym źródłem informacji". Ostatnia dobrze pobrana wiadomość pochodzi z godziny 15:58.
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Szkoda, że nie ma już tak jak wcześniej plusów i minusów za transakcje.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Nie przeczytałem całego wątku :oops: ale mam pewną wątpliwość (jeśli była już ona w tym wątku rozwiązana to wystarczy powiedzieć, że "było" i zagłębię w się w szukanie).
Zauważyłem, że brakuje możliwości wystawienia ogłoszenia o aukcji typu "inne". Regulamin mówi, że do trwających aukcji można linkować tylko z kategorii "aukcja", której w tym wypadku brakuje. Czy można podać link do swojej aukcji z telefonem dla dieharda w kategorii "inne>>sprzedam" a w rubryce cena wpisać "aukcja od 1zł" czy też jest to zabronione?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach