macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
plwk, mygosia - dzięki ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Brak wsparcia innej skórki niż xandred uważam za sporego minusa. Długo tak jeszcze będzie?
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
Giełda jest - i bardzo dobrze, reszta wyjdzie "w praniu" :-D
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Mam uwagę techniczną do wątku: w tytule widnieje "uwagi teczniczne".
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Mam uwagę techniczną do wątku: w tytule widnieje "uwagi teczniczne".

Poprawione.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
LDevil napisał/a:
Brak wsparcia innej skórki niż xandred uważam za sporego minusa. Długo tak jeszcze będzie?

Do momentu aż dopuszczeni do gmerania w kodzie się z tym uporają.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a mi szkoda poprzedniej giełdy, bo pomijając krętaczy i kombinatorów (którzy powinni dostać bana na ip. za handel rzeczami otrzymanymi za darmo) - można było komentować ceny. Wiele razy sprzedawane były szkła "kultowe" po drastycznie zawyżonych cenach i tylko dzięki komentowaniu udało się uratować portfele początkujących od poważnego uszczerbku. Szkoda.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
Wiele razy sprzedawane były szkła "kultowe" po drastycznie zawyżonych cenach i tylko dzięki komentowaniu udało się uratować portfele początkujących od poważnego uszczerbku. Szkoda.

Prawa rynku szybko zweryfikuja "zawyzone ceny".

Jesli naprawde beda ona koszmarnie wysokie - brak chetnych zmusi sprzedajacych do obnizenia ceny.

Proste i logiczne.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
guerilla napisał/a:
a mi szkoda poprzedniej giełdy, bo pomijając krętaczy i kombinatorów (którzy powinni dostać bana na ip. za handel rzeczami otrzymanymi za darmo) - można było komentować ceny. Wiele razy sprzedawane były szkła "kultowe" po drastycznie zawyżonych cenach i tylko dzięki komentowaniu udało się uratować portfele początkujących od poważnego uszczerbku. Szkoda.

Chyba każdy kupujący ma mózg. A może się mylę :roll: Sprzedawca nie sprzeda raz, drugi, trzeci to cena będzie leciała w dól. Tak jak to było z tym obiektywem Samsungowskim na allegro.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Macie rację ale tylko teoretycznie, w praktyce to nie działa tak pięknie :->
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
mygosia napisał/a:
Jesli naprawde beda ona koszmarnie wysokie - brak chetnych zmusi sprzedajacych do obnizenia ceny.

Proste i logiczne.

raczej podniesie ceny szkieł, nieobeznani użytkownicy będą mogli skonfrontować ceny tylko z alledrogo.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
guerilla napisał/a:
Wiele razy sprzedawane były szkła "kultowe" po drastycznie zawyżonych cenach i tylko dzięki komentowaniu udało się uratować portfele początkujących od poważnego uszczerbku. Szkoda.


Jeśli kupujący akceptuje daną cenę to w czym problem ? Co to za socjalistyczne (żeby nie powiedzieć bolszewickie) zapędy do urzędowego regulowania cen :evil: :shock: ? Całe szczęście że skończyło się komentowanie.

A co do nowej giełdy, to super robota! :-B dla twórców :-) .
 
Przemekbelch  Dołączył: 05 Lut 2008
Bardzo fajnie by było, jakby prócz odnośnika do wszystkich postów użytkownika w ogłoszeniu był odnośnik do wątku "Polecam sprzedjącego", gdzie jednym kliknięciem moglibyśmy odnaleźć użytkownika i sprawdzić jego rzetelność ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
[quote="ClicoFantastico"]

Jeśli kupujący akceptuje daną cenę to w czym problem ? Co to za socjalistyczne (żeby nie powiedzieć bolszewickie) zapędy do urzędowego regulowania cen :evil: :shock: ? Całe szczęście że skończyło się komentowanie.
/quote]

Heh, nie żadne regulacje, tylko usłużna informacja od bardziej doświadczonych kolegów, że np.28-70:4 nie jest legendarnym szkłem super do cyfry za 500 pln.

Bolszewicki jest brak czytania ze zrozumieniem ;-)
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
guerilla napisał/a:

Heh, nie żadne regulacje, tylko usłużna informacja od bardziej doświadczonych kolegów, że np.28-70:4 nie jest legendarnym szkłem super do cyfry za 500 pln.


Ok, ale jeśli kupujący jest choć odrobine rozgarnięty, to wejdzie sobie na allegro, zobaczy że leży tam np. 5 takich 28-70 za 300 zł i kupi któryś z tamtych a nie ten za 500.

Inna sprawa gdy ktoś sprzedaje jakieś rzadkie szkło, które na allegro pojawia się np. raz na pół roku. Wtedy wycena nie jest taka prosta, bo co z tego że na allegro poszło za np. 600 zł, jak kupujący może nie mieć ochoty czekać nie wiadomo ile, tylko pilnie go potrzebować i być gotowym zapłacić więcej. Wtedy może okazać się że chętnie kupi za 1000 i nie będzie uważał że przepłacił, bo ktoś kiedyś kupił taniej.

Z drugiej strony czasem zdarzają się okazje że ktoś sprzedaje dużo poniżej przeciętnych cen, bo np. szybko potrzebuje gotówki czy ma jakiś inny powód. Ciekawe czy takiego sprzedawcę też byś uświadamiał że robi sobie "krzywdę" ? ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Wchodze po raz pierwszy "na" slup ogloszeniowy i ..
i duzo informacji i nic rzucajacego sie w oczy - wiec wg mnie warto tresc ogloszenia dac w "boldzie", by byla ona bardziej widoczna , a nie zlewala sie np z data wygasniecia czy statusem. Czyli "cos" musi przykuwac uwage, a tu nic nie wpada w oko na pierwszy jego rzut.
Patrze i nie wiem, czy dane ogloszenie to sprzedaz czy kupno ( musze wiec kliknac na link kupie/sprzedam), a ja z natury leniwy jestem i fajnie bylo by gdyby to info bylo gdzies umieszczone np jak na starej gieldzie w nawiasie przed tytulem aukcji (ale juz nie w boldzie) lub w osobnej rubryce/kolumnie przed data wygasniecia.
Klikam na ogloszenie i znowu qpa informacji przez, ktore musze sie przebijac by trafic na interesujaca mnie tresc .Czyli podtrzymuje moja prosbe, by tytul ale i glowna tresc ogloszenia byly w jakis sposob wyszczegolnione ->> BOLD <--

Ps
"Mnie sie wydaje", iz gielda stracila swoj pentaxowy klimat.Juz nie bedzie sie tam wchodzilo dla "przyjemnosci" tylko z czystej ciekawosci lub technicznych potrzeb.

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Blesso, hint -> nie wiem czy doczytałeś, ale oficjalnym i polecanym sposobem przeglądania giełdy, jest RSS
w rss'ach wszystko ładnie jest podane
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
RSS ? eee - takie "nowosci"? - Nie-ee ;) Dla mnie klasyczne WWW bez zadnych zbednych bajerow,czytnikow i tego typu podobnych udziwniaczy firefoxowych.
 
super_me
[Usunięty]
no 2 stylach nie chodzi - reszty nie sprawdzałem
tesko grey z którego korzystam -
Cytat
Template->make_filename(): Error - template file not found: adverts.tpl


takie coś wyskakuje
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
super_me, póki co chodzi tylko na "xandred"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach