shadow4601243  Dołączył: 02 Wrz 2009
[shadow4601243]po prostu zdjęcia...
No i przyszedł czas pochwalić się swoimi zdjęciami. A zatem prezentuje swoje prace i czekam na konstruktywną krytykę ;)


1.


2.


3.


Wszystkie zdjęcia kasetka+helios 58mm
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
shadow4601243 napisał/a:
No i przyszedł czas pochwalić się swoimi zdjęciami.
Jeszcze nie przyszedł.Piesek jeszcze ujdzie-wg.mnie za ciasno i za ostre światło.1. i 2. testy lustrzanki.Wrzucaj takie zdjęcia z których jesteś dumny i chcesz się pochwalić,te obecne to raczej nadają się........Wiesz gdzie. ;-)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Też według mnie zdjęcia typu mam aparat i pstrykam.
Ale to dobrze bo trzeba trenować. Nie zrażaj się i kombinuj dalej :-B
 
Buczo  Dołączył: 14 Lis 2008
Nr 2 jak dla mnie jest najlepszy. Jest bardzo "malarskie".
Nr 1 i 3... tu się zgadzam z przedmówcą.

Pozdrawiam
Buczo
 
shadow4601243  Dołączył: 02 Wrz 2009
Cóż, no to idę dalej łapać kadry i pozostaje mieć nadzieję, że opinie o kolejnych będą bardziej pozytywne ;)
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Spoko, dobrze, że masz dystans. Komentuj też pstryki innych to też uczy :-)
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
1. Test bokeh i koloru (należy pochwalić dobór spinaczy). Od razu widać, że Helios ;-) A powiedz, dlaczego nie robiłeś pełną dziurą? Okrągły bokeh jest ładniejszy :-P

2. Pochwalić.
Buczo napisał/a:
Jest bardzo "malarskie"
Zgadzam się.

3. Mina tego psiaka miażdży :mrgreen: Dawno nie widziałem tak zblazowanego zwierza :mrgreen: Poza tym kolor sierści ładnie się komponuje z tłem.
 
shadow4601243  Dołączył: 02 Wrz 2009
Przy pierwszym nie jest robione na pełnej dziurze bo chciałem uzyskać drobniejsze plamy w bokeh. Tło na pełnej stawało się jednolite jak na drugim zdjęciu.
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
dawno mnie nie bylo na forum, wiec moze czas cos ocenic :-)
jak dla mnie bardzo slabe, wszystkie trzy... zadne z nich nie zacheca zeby spojrzec na nie dluzej niz 5sek. kadry, tematy, swiatlo itp. itd. - wszystko do poprawy.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
1. RGB ? Celowo tak ? Może kiedyś opanuję (ja - nie Ty) podstawy :-D
2. Chyba wbrew powszechnemu zachwytowi nie odbieram 2. jakoś szczególnie :-/
3. Biała sierść w słońcu, ciemniejsze umaszczenie w cieniu - trudna ekspozycja i to jednak widać... No i nawet uszy obciąłeś psinie. Ale mimo wszystko przyjemna fota w odbiorze :)
 
shadow4601243  Dołączył: 02 Wrz 2009
1. Zielony obok czerwonego wisiał to nie mogłem się powstrzymać żeby i niebieski dołożyć :mrgreen:

3. Model nie chciał się w lepszym świetle ustawić :-P

Nie ma co, potraficie człowieka zmotywować :roll:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Moim zdaniem te zdjęcia są beznadziejne.
 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
Piesek przyjemny - reszta to takie bokehowe testy.
 
shadow4601243  Dołączył: 02 Wrz 2009
4.
 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
Bardzo podobna obróbka zdjęcia http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=22452 (zdjęcie nr 9 telefony) - to jest jakiś gotowy filtr ?
 
shadow4601243  Dołączył: 02 Wrz 2009
Nie używałem żadnego gotowego filtra, tam widać bardzo dobrze że zdjęcie jest łączene z kilku w hdr. Moje jest tylko 'wywołanym' rawem z nałożoną maską w ps imitującą softa (przynajmniej takie było założenie ;-) ).


A oto kolejna porcja zdjęć, tym razem beż żadnych testów bokehowych na heliosie tylko niedoceniany kit :roll:

5.


6.


7.


8.


9.
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Cytat
niedoceniany kit


Kit jest bardzo doceniony, wielu twierdzi, że to najlepszy kit pomiędzy kitami.

Natomiast na zdjęciach 6. i 7. przeszkadzają mi przepały.
No i popracuj nad kowersją do B&W, to trudna sztuka, ale wdzięczna. Zdjęcia 5. 7. i 8. są za szare i mdłe, a przez to nudne.

A artystycznie rzecz oceniając tylko na 9. widzę jakiś pomysł.
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
shadow4601243, a ja tu widzę, że zdjęcia w Lublinie robisz, ale nie widzę cię na spotkaniach lubelskich pentaxarzy (czyli SPLP), a wiesz że od samego siedzenia obok tak wybitnych osób jak Eldred zdjęcia same robią się lepsze ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Doktor_Vincent napisał/a:
a wiesz że od samego siedzenia obok tak wybitnych osób jak Eldred zdjęcia same robią się lepsze ;-)
:roll: wtf??


shadow4601243, fajne te zdjęcia z samochodami, co to za impreza była?
 
shadow4601243  Dołączył: 02 Wrz 2009
Lubelski festiwal nauki, jeśli dobrze pamiętam to politechnika miała coś wspólnego z tymi samochodami.

A co do spotkań to jestem pentaksiarzem dopiero od paru tyg więc narazie nie było okazji. Odpowiedni wątek obserwuje więc możecie się mnie spodziewać jak będzie jakieś spotkanie ;-)

[ Dodano: 2009-09-26, 15:57 ]
A teraz z trochę innej beczki:

10. Autoportret, czyli moje zmagania z samowyzwalaczem :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach