micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Firmware 1.01 - jak działa K-5 z nowym oprogramowaniem?
Chciałbym zacząć nowy wątek wnoszący spostrzeżenia odnośnie nowego firmware do Pentaxa K5. Zapraszam do wypowiedzi wszystkich użytkowników, którzy już używają nowego oprogramowania. Jakie są Wasze spostrzeżenia? Co się zmieniło? Co nie zostało w dalszym ciągu poprawione w pracy aparatu (jego stabilność i współpracę z zewnętrznymi lampami błyskowymi, praca pokrętła itp).
Pozdrawiam!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Z tego co wiem, to nowy soft ma poprawić pojemność bufora oraz "stabilność" pracy aparatu, cokolwiek to oznacza.
Cytat
Increases the number of continuous shot at RAW format and High sensitivity shooting.

* Ex. Setting condition: RAW/ISO100, Increases the number of continuous shot from maximum approx. 8 frames to approx. 20 frames.
Improved stability for general performance such as exposure range on HyP mode


Tak dla porządku :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Właśnie sprawdzałem. Nie sprawdziłem bufora i ilości RAw-ów,(mało mi to do szczęścia potrzebne) Praca z lampą jest lepsza, nie przepala mi na wprost, tak jak poprzednio (troszeczkę tylko na bardzo szerokim kącie i niskim ISO- tak ze 0,3-0,5 EV), reszta bez zmian, czyli dobrze, zwłaszcza w wireless. Kółka w moim pracują normalnie (przedtem też). Zwróćcie uwagę, że kółka działają z pewnym, minimalnym opóźnieniem, zwłaszcza przy przejściu z trybu odtwarzania do trybu zdjęciowego i stąd może to wrażenie przeskoku, lub niedziałania. Jeśli za szybko pokręcisz kólkiem po przejściu to ono nie zawsze zareaguje natychmiast.

Sprawdziłem serię. 24 RAW-y strzela w serii naraz, potem zwalnia i robi następne.
 

SzacH  Dołączył: 21 Cze 2010
Aktualizacja firmware bez problemu *jakieś 2 minuty)
u mnie 23 RAW ;) w serii. Innych udogodnień poprawek nie widzę - może po prostu przed aktualizacją do nich nie dotarłem. :)
 

gam  Dołączył: 08 Paź 2010
na razie wgrywam :roll:

mam updating phase 2/2 complete ... a czerwona dioda zapisu ciągle mruga :shock:
chyba już z 5 minut :-/

mam coś nacisnąć/wyłączyc?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
mam coś nacisnąć/wyłączyc?


Niech Cię ręka boska broni!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
gam napisał/a:
mam updating phase 2/2 complete
Zgodnie z instrukcją- wyłączyć aparat, wyjąć kartę, włączyć.
jorge.martinez, nie strasz ludzi. :-D Jeśli pisze Complete, to complete 8-) .

 

gam  Dołączył: 08 Paź 2010
no to juz 10 minut mineło :evil: a dioda nadal miga ... idę zapalić
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ale:

gam napisał/a:
a czerwona dioda zapisu ciągle mruga
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
U mnie też mrugała i mrugała, aż mi się znudziło czekać. Skoro napisało "complete" załozyłem, że to typowy, kolejny pentaksowy knot i wyłączyłem. Wszystko się wgrało poprawnie i 1.01 działa.
Zresztą w instrukcji ani słowa nie ma o statusie diody podczas update'u
" 7. "UPDATING" appears on the LCD monitor and updating starts.
Please do not under any circumstances switch off the power before the
update is completed.
It will take approximately 90 seconds to complete update.
8. When update is completed, the "COMPLETE" will be displayed at the left
bottom of the LCD monitor, then turn the camera off.
9. Remove the update SD/SDHC card from the camera.
10. To check the Firmware version in your camera, turn the camera on while
pressing the MENU button.
Check that the version displayed in the LCD monitor is "Ver.1.01" "
 

gam  Dołączył: 08 Paź 2010
choć mrugała to wyłączyłem :-P ... a nowy soft zainstalowany
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Jak skończy uaktualniać to zaczyna panicznie migać tą diodą. Wtedy się wyłącza aparat, wyjmuje kartę itp.

U mnie zadziałało. Nie zauważyłem jakichś drastycznych zmian, ale ja seriami zdjęć nie robię. Z lampą już wcześniej było ok.
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
micopat napisał/a:
Co nie zostało w dalszym ciągu poprawione w pracy aparatu (jego stabilność i współpracę z zewnętrznymi lampami błyskowymi, praca pokrętła itp).


Zle dzialanie pokretel nastawczych to wada mechaniczna. Zaden firmware nie pomoze. Moje tylne dziala brawurowo, a przednie jak mu sie chce...Nawet glaskanie aparatu nie pomaga... :-) Czy w wersji 1.01 dziala juz obracanie fotek razem z korpusem?
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
doors napisał/a:
Czy w wersji 1.01 dziala juz obracanie fotek razem z korpusem?
nie :-?
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
doors napisał/a:
dziala juz obracanie fotek razem z korpusem?


czy miało działać?
Nigdzie nie znalazłem zapisu, by w K-5 takie coć miało działać.
Ale może czegoś nie doczytałem?

Jedynie przeglądając zdjęcia w puszce trzymanej poziomo, pionowe kadry są właściwie pokazywane (nie "leżą").
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W K-7 działa ;-)
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
plwk,
ale chodzi mi o to, czy jest jakiś zapis w instrukcj, że ma działać w K-5?
Bo ja nic takiego jeszcze nie trafiłem a tu już kilka razy o tym czytałem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dziwne byłoby takie uwstecznienie.
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Przeczytalem cala instrukcje (ufff...400 stron) i nie znalazlem zapisu, ze zdjecie przy obrocie korpusu tez powinno sie obrocic...Reklamowac wiec nie ma sensu...W K7 wyprobowalem w sklepie...obraca (+ dla K7)...Na poczatku grudnia wymieniam moja Kapiatke z powodu koleczek...Moze bedzie to juz wersja 1.01...
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
To i ja muszę chyba wgrać?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach