miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
Pentax-A 50 f/1.7 - nie działa tryb A
Kupiłem wspomniany w temacie obiektyw, ale mam spory problem. Nie działa tryb A. Ustawiam przesłonę na A, a aparat w ogóle na to reaguje i przesłonę dalej wyświetla jako ---. Ktoś wie o co chodzi?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Może być problem ze stykiem, oraz przełącznikiem zwierającym go do masy przy ustawieniu na A. Ja mam taki obiektyw, w którym właśnie uszkodziły się styki tego przełączniczka i z A zrobiło się M.
 

miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
No to super.
Kupiony na tej aukcji. Jak widać w opisie nie było mowy o jakichkolwiek uszkodzeniach - wręcz przeciwnie! Stan idealny!

Tak więc po raz n-ty w moim życiu trafiam na drogę reklamacji...

[ Dodano: 2009-09-21, 20:33 ]
Hmm... Obok tego styku jest jakby zaślepione taką malutką zaślepką. Co to? Zaznaczyłem to na zdjęciu.



Poza tym sam styk obok jest taki jakby trochę wklęsły i nie wystaje nawet milimetr poza tą metalową obręcz. Tak ma być?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest prawidłowy styk - tu ma nie być styku. Wyczyść ten styk po prawej stronie od zaznaczonego.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
miver napisał/a:

Obok tego styku jest jakby zaślepione taką malutką zaślepką. Co to? Zaznaczyłem to na zdjęciu.

Izolator od styku z bagnetu korpusu. Tak ma być.

miver napisał/a:

Poza tym sam styk obok jest taki jakby trochę wklęsły i nie wystaje nawet milimetr poza tą metalową obręcz. Tak ma być?

Tu może być problem. W moich szkłach ze stykami ten styk wystaje ponad powierzchnię bagnetu.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
miver napisał/a:
styk obok jest taki jakby trochę wklęsły i nie wystaje nawet milimetr
Musi wystawać. To jest styk od pozycji A.
 

miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
Czy to możliwe, że obiektyw uszkodził się jakoś kiedy był zapakowany w rękach poczty? (Folia bąbelkowa bezpośrednio na nim i do tego kartonik + obydwa dekielki).
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
miver, nie sądzę. Mam go i żyje w znacznie trudniejszych warunkach niż folia bąbelkowa.. Ma się dobrze :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten styk musi wystawać, odpowiadający mu styk w body jest zagłębiony aby nie był zwierany przy zapinaniu obiektywów bez styków.
 

miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
Hmm no to albo sprzedawca kłamie mówiąc, że testował go przed wysłaniem albo ja to jakoś zepsułem. Tylko jak nie mam pomysłu. Chyba, że podpinając do body :lol:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może jakiś paproch się dostał i go blokuje?
 

miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
Masz na myśli, że dostał się jakoś pod tą metalową obręcz?
Tak powierzchownie to nic nie widać, co mogłoby przeszkadzać. Styk się normalnie wciska na dół i wychodzi do góry zatrzymując się mniej więcej 1mm od końca bagnetu.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
miver - właśnie w takich przypadkach przydaje się trochę więcej informacji w awatarze, a zwłaszcza miejsce zamieszkania. Można gadać w nieskończoność, a jedno spotkanie na mieście w celu focenia może dużo więcej wyjaśnić.
Spróbuj poruszać obiektywem, jak już jest założony na aparat - obserwuj przy tym wskazania wyświetlacza. Nic innego mi nie przychodzi do głowy teraz.
 

miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
marucha napisał/a:
Spróbuj poruszać obiektywem, jak już jest założony na aparat - obserwuj przy tym wskazania wyświetlacza. Nic innego mi nie przychodzi do głowy teraz.


Niestety nic to nie daje.

Z resztą dogadałem się już ze sprzedającym, że odeślę obiektyw, a on zwróci pieniądze. Dzięki wszystkim za pomoc.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
miver, a ustawienia w puszce sa zmienione?

[jesli nie trzeba zmieniac, to mnie sprostujcie].
 

miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
Jeśli chodzi o ustawienie, czy dozwolone jest użycie pierścienia przesłony to także próbowałem zmieniać i nic to nie dało. Aczkolwiek wydaje mi się, że do pozycji A nie jest to potrzebne.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
miver napisał/a:
Jeśli chodzi o ustawienie, czy dozwolone jest użycie pierścienia przesłony to także próbowałem zmieniać i nic to nie dało. Aczkolwiek wydaje mi się, że do pozycji A nie jest to potrzebne.
Nie jest.
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
mygosia, z pozycją A chyba nie ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
jesli nie trzeba zmieniac, to mnie sprostujcie
Lamerka. Lepiej zajmij się usuwaniem śledzia.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Sooorryyy...

Wiecie, ze znow niedawno zapomnialam, ze moj aparat, to kastrat i znow sie baaardzo dziwilam co sie dzieje ;-)

Wybaczcie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach