papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Drukarka fotograficzna
Witajcie,

Powoli zaczynam się zastanawiać nad zakupem drukarki do zdjęć i mam problem z wyborem urządzenia. Wymagania mam jak wszyscy - dobry wydruk za małe pieniądze (z naciskiem na dobry wydruk) Co byście polecile na format A4 lub nawet A3? Jakby się jeszcze dało atrament z zewnętrznych butli podpiąć to już byłaby pełnia szczęścia.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Najlepszy stosunek kosztów eksploatacji do jakości uzyskasz kupując Canon'a albo Epson'a. HP ma wiele świetnych drukarek ale jest droższa w użytkowaniu. Sam pracuję na Canon'nie PIXMA iP4200. Starszy już model i mimo, że foto nie jest jej najmocniejszą stroną to bardzo ładnie sobie radzi, odbitki na A4 wychodzą bardzo żywo. Większość drukarek wykorzystuje 4 a czasami 5 lub więcej tuszy i warto sprawdzić po ile sprzedawane są komplety (zawsze to wyjdzie taniej) i jakiej są pojemności.
Ja bym obstawał przy Epson'ie lub Canon'ie. HP dorównuje poziomem lecz koszty nieco większe. Na Lexmarka nie patrz w ogóle.

I tak zanim zakupisz drukarkę sprawdź co ostatnio testowano w serwisie Chip.pl lub podobnym. Przyjrzyj się jakie kryteria biorą pod uwagę (trwałość druku, łatwość kalibracji i wierne odwzorowanie barw, rodzaj procesu druku, ilość ustawień - szczególnie dobra obsługa różnej gramatury glossów i papierów matowych wysokiej rozdzielczości).

Inna istotna rzecz to pytaj o gwarancje! Jest coś takiego, że drukarki często jak mają dwa lub trzy lata gwarancji to po jej wygaśnięciu psuje się głowica albo inne bebechy, których naprawa przewyższa ceną zakup nowej drukarki.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
stawiam na canona - sam uzywam ip5000, ladny papierek i daje rade. Poza ekstremalnymi przypadkami ogladania wydrukow pod lupa, wole nim drukowac, niz wywolywac cos np. na dlabie2. Tusze wystarczaja na +/- 20-30 wydrukow foto A4, komplet tuszy podrobek, do dostania w granicach 30zl. Na podrobkach wiekszych roznic kolorystycznych nie odnotowalem.
BW daje rade, choc to zdecydowanie nie poziom odbitki
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Skoro jesteśmy przy Canon'ach to polecam stronę http://www.yourprint.canon-europe.com/ w ten sposób sprawdzisz jaka drukarka Canona jak drukuje. Podobną usługę prowadzi HP, ale przesyła wybrane z katalogu grafiki lub zdjęcia - prosto z Barcelony więc trwa to czasami trochę.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
mkdexter - a orientujesz się jaki jest URL tej usługi HP ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
w studio uzywalismy takiego szerokiego epsona.......druk prewek katalogow ...swietn ajakosc
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
Bronek napisał/a:
mkdexter - a orientujesz się jaki jest URL tej usługi HP ?

Tutaj znalazłem dział fotografii. https://h30267.www3.hp.com/country/us/en/designjet/printbig/photography.html?pageseq=892136

Sam zawsze wchodziłem na stronę www.hp.com i wpisywałem samples ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dzieki; wysylaja tylko do US i Canada. Za Twoja rada znalazlem podobny link dzialajacy w UK https://h41186.www4.hp.com/country/uk/en/printbig/by_pm.html?pageseq=84928 , ale nie maja sampli z interesujacego mnie modelu B9180 . Nic to, nie spieszy mi sie .
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
To bardzo dziwne bo dwa tygodnie temu wybrałem sobie dwie próbki i mi przesłali. Może coś się zmieniło w formularzu ale jak ja wypełniałem to można było wybrać sobie Polskę jako kraj, do którego ma to zostać wysłane i bez wypełniania danych o działalności gospodarczej wypełniałem i wysyłałem. Dwa razy już od nich brałem próbne wydruki i za każdym razem wysyłka przychodziła w ciągu tygodnia.

Jeśli chodzi o próbki z modeli, które nie są dostępne to z tego co się orientuję HP prowadzi pod tym względem przyjazną politykę i dzwoniąc do HP Polska lub jakiegoś autoryzowanego dystrybutora, to można wyprosić próbki.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Podbijam temat sprzed trzech lat.
Interesuje mnie dobra drukarka do robienia wydruków max. A4. Co w chwili obecnej na rynku jest wartego uwagi? Czego używacie do drukowania zdjęć?
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Jak się wchodzi na stronę producenta drukarek, to zwykle jest wybór kategorii, w której dana drukarka się "plasuje". Np. taki Epson ma drukarki, które określa jako "drukarki fotograficzne": http://content.epson.pl/p..._inkjet_printer
i tam bym szukał konkretnego modelu w zależności od wysokości budżetu...

Jeśli natomiast wystarczyłyby mniejsze formaty odbitek, to warto rozważyć wybór drukarki termosublimacyjnej.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No dobra. Ale mogę wejść na stronę Samsunga, Canona, Xeroksa itp. :-P
Co poleciłbyś?
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Też przerabiałem temat i termosublimacyjna w ludzkiej cenie to tylko 15x10 a to przeważnie za mało. Aktualnie Epson P50 wygląda najciekawiej - to następca R295 ale tak czy inaczej koszty są bardzo duże przy oryginałach a przy zamiennikach/CISSach ludzie ciągle piszą o problemach. U mnie każde podejście do kupowania drukarki kończy się na wniosku, że lepiej w dobrym labie robić (np. http://www.diprint.pl/ ). Za cenę drukarki i materiałów mogę zrobić tyle odbitek, że mi na lata wystarczy.

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Pewnie tak - łatwiej, wygodniej i taniej oddać do fotolabu (P.S. podany przez ciebie link nie działa). Ale myślę, że fajnie mieć w domu drukarenkę i tym samym wpływ w 100% na proces powstawania zdjęcia. W razie czego winę zwalisz na siebie, a nie na lab.:->
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Benek napisał/a:
No dobra. Ale mogę wejść na stronę Samsunga, Canona, Xeroksa itp. :-P
Co poleciłbyś?
(...)
Ale myślę, że fajnie mieć w domu drukarenkę i tym samym wpływ w 100% na proces powstawania zdjęcia. W razie czego winę zwalisz na siebie, a nie na lab.


Ja wybierałbym pomiędzy Epsonem i Canonem, najdroższy model na jaki cię stać.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Benek, poprawiłem link. Oczywiście jest to komfort, strzeli Ci do głowy drukowanie i za kilka minut masz zdjęcie. Przedstawiłem jedynie swoje przemyślenia bo może czegoś nie wziąłeś pod uwagę. Znalazłem dość dokładny test P50 z uwzględnieniem kosztów. Może coś ciekawego tam znajdziesz: http://pclab.pl/art42298.html
 

ziemo  Dołączył: 28 Gru 2008
W moim przypadku P50 + ciss, ze względu na lenistwo i niechęć do labów (chociaż jakość wydruków też przebija większość labów). Mniejszych lub większych problemów i upierdliwości jest z tym masa, ale wydruki jakoś lecą. Dodam, że jest to chyba najbardziej budżetowy zestaw którym warto się interesować.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
A co myślicie o Canon IP3600 ? (kropla 1 piktolitr, 9600x2400 dpi, osobne pojemniki tuszów kolorowych).
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Dzięki za odpowiedzi. Mam świadomość, że drukarka w domu to w sumie luksus. W epoce labów, które działają wszędzie.

Ale marzy mi się możliwość obróbki cyfrowych fotek w 100%, tak jak kiedyś to robiłem z analogowymi zdjęciami - począwszy od włożenia kliszy do aparatu, pstryknięcia, przez wywoływanie, naświetlanie, w końcu po wyłączenie z prądu suszarki do zdjęcia.

Rzucę okiem na te Epsony.
Wszelkie kolejne rady, opisy doświadczeń, rozczarowań i zachwytów mile widziane!

:-B forol...

[ Dodano: 2010-08-20, 16:29 ]
espresso napisał/a:
Polecam epson photo stylus px700, przy zamiennikach w tuszach taniej jak w labie


Czym się różni od p50 oprócz tego, że px700 to urządzenie combo (skaner itp.). Sęk w tym, że mam już w domu laserową drukarkę i skaner.

Może ma inne pojemniki na tusz, mniej zużywa tuszu, lepsza jakość itp.?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
espresso napisał/a:
Mam tez model IP5300, ale w/w Epsonik jest o lepszy.


Powtórzę - oba wspomniane epsony (p50 i px700) różnią się czymś więcej niż tym, że drugi jest wersją combo?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach