Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
blackbird napisał/a:
czy nie zaszkodzi Epsonowi P50,
jeśli zużyję wpierw oryginalnie dostarczony tusz z drukarką,
a dopiero później zacznę używać CISSa opartego na tuszu Trigon Ink (?)
Dokładnie tak zrobiłem i mój P50 ma się dobrze ;-)
 

blackbird  Dołączył: 27 Kwi 2008
Mariusz_CH napisał/a:
Dokładnie tak zrobiłem i mój P50 ma się dobrze ;-)


To jeszcze zapytam trochę przewrotnie ;>
i gwoli formalności:

a ile czasu twoja P50 ma się już dobrze ? ;-)
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Od stycznia tego roku. CISS zapakowałem po kilku dniach od zakupu bo orginalne pojemniki na wiele nie starczyły.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
liczył ktoś tak +/- jaki jest koszt druku zdjęcia? A4? 13x18?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kolega twierdzi, że koszt za A4 wychodzi mu około 1 zł.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
plwk, a ten kolega liczy papier? bo ten potrafi kosztować 50gr-2zł za sztukę A4
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Koszt oczywiście z papierem z tym, że papier kupuje mu jakiś znajomy fotograf więc tu troszkę oszczędza.

[ Dodano: 2011-06-14, 11:54 ]
Ja u siebie drukuję A4 po 2,70 (jeśli powyżej 10 sztuk) lub 2,50 jeśli powyżej 20 sztuk.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
To mniej więcej tyle, co ja płacę w Diprincie.
 

blackbird  Dołączył: 27 Kwi 2008
Pytanie jeszcze, czy ktoś z was używał pod Epsona P50 papierków z firmy Agama ?
Jak na tym wyglada druk na A4 (z Trigon Inkiem ) ?
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
 

blackbird  Dołączył: 27 Kwi 2008
Mariusz_CH napisał/a:
blackbird, ten sam wątek http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=817767#817767


Skleroza...
czytałem go przecież w całości zaledwie kilka dni temu
i coś mi się wydawało że gdzieś właśnie czytałem o Agamie - dzięki!
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
a ja póki co drukuje zdjęcia tylko w małym formacie: 10x15 z tym, że w dużych ilościach ( tylko na potrzeby rodziny ). z malucha picturemate epsona wychodzą bardzo dobrej jakości zdjęcia na oryginalnych tuszach i oryginalnych papierach w cenie ok. 1 zł 10 gr sztuka. kaseta z tuszami jest zawsze razem z papierem a obsługa drukarki jest na poziomie przeciętnego Amerykanina ( czyli jak dla debila ).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W Romteku pytałeś?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Znalazlem juz swoj papier, tusz w zasadzie tez, chce to ostatecznie skalibrowac i zostac w zestawie do konca zycia drukarki. Zanim jednak podejme te brzemienna w skutki decyzje, chce sie tylko upewnic. Uzywalem do tej pory do tej pory zamiennikow Active Jet i jestem zadowolony. Nie mam jednak za bardzo porownania, bo na oryginalnych duzo nie podrukowalem. Jest sens sprobowac czegos innego, czy Active Jet jest OK? Drukarka Canon IP4850. I jeszcze jedna wazna rzecz: nie wchodza w gre zadne strzykawki, CISSy i inne wynalazki - tylko kartridze (moga byc bez chipa) - nie mam zdrowia do takich zabaw.
 
umberto  Dołączył: 27 Mar 2012
witam,

trochę odświeżę temat...

Przymierzam się do kupna drukarki, raczej epson PX730... i tu pojawia się dylemat:

oryginalne tusze nie zachęcają cenowo, decydować się na CISS (jakiej firmy?) czy ewentualnie zamienniki (jakie polecacie-nie wiem czy jest tam chip na kartidźach)?

Pozdrawiam
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
polecam TEN wątek
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Czy jest na sali użytkownik drukarki Canon Pixma Pro9000 Mark II ? Model juz blisko dwuletni, ale ciągle jeszcze w przedaży. Zapewne z racji wprowadzenia wkrótce kolejnych nowych modeli w tej klasie, Canon znacznie obnizyl ceny i znalazlem w jednym sklepie tą drukarke za 120$.
Kazda opinia mile widziana i pomocna.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
To super, że w serwisie porównującym, ceny w Polsce na ten model zaczynają się od 1700zł (ciut więcej niż 120$).
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
wuzet, co prawda sam nie posiadam, ale swego czasu widziałem w biurze taty mygosi. Pewnie to sprawa kalibracji, ustawień itd. ale jakoś w tamtym czasie lepsze efekty bez kalibracji, ustawień itd. wypluwał kombajn biurowy brothera (w dodatku z zamiennikami, a nie oryginalnymi tuszami z tego co pamiętam), który stał obok i tak jakoś się zraziłem do tego Canona ;) Co prawda to był druk grafik, a nie zdjęć, ale zawsze jakieś porównanie.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
gebi, zeby Cie trochę pocieszyć to ta cena nie jest tak od razu na wejściu do sklepu ;-) Z ceny producenckiej dostaje rabat od sklepu i place 420 a potem dostaje zwrot 300$ od Canona i mam niby te 120$. Tyle ze nie od razu. Zastanawiam się właśnie czy w to wchodzić . Gra warta świeczki jak będę sporo drukował, a to wiadomo tez będzie ciągnęło kolejne koszty. Nie wiem jak zachowują się tuszę w takiej drukarce jak się nie używa jej za często i regularnie . Dlatego tez podpytuje czy ktoś tka ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach