AngelOfDeath  Dołączył: 28 Wrz 2009
Miło mi że grzybek się spodobał :) Niestety wczoraj nic praktycznie za wyjątkiem tego nie znalazłem. Tutaj jeszcze jeden grzybek ze spiderkiem :) i obiecane fotki żonki :). W portrecie głównie chciałem skupić się nad ogarnięciem świateł. Moje prowizoryczne studio to kilka lamp wyzwalanych z fotoceli (lampki rosyjskie bez elektroniki) "blenda" dyfuzorki , główna lampa to Amity, tła to agrowłóknina :) no i wiatraczek (który chyba był prze zemnie źle wykorzystany) , dobra to jedziemy.

25)
K10D Helios 44m


26)
K10D Helios 44m


27)
K10D Helios 44m


28)
K10D Helios 44m

 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
26. rewelacja !!! inne portrety do mnie nie przemawiają aż tak

25. grzybek chyba lekkie mydło
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
26 najlepszy, troche chyba za dużo zawiało. Dodatkowo cień od włosów kiepsko wyglada i troche za ciemno chyba twarz.

27 to samo z cieniemw ogóle jakoś nie przemawia do mnie ustawienie modelki

28 ja wie ze to miało tak byc z tymi ustami ale żeby chociaz ten rekaw nie był tak bisko nich. I znów za ciemno. ach i ciecie na dole takie niepwene, może troche wyżej lepiej byłbylo
 
AngelOfDeath  Dołączył: 28 Wrz 2009
Bardzo dziękuje za wskazówki, wezmę sobie je do serca, jutro wrzuce jeszcze cos z tej serji.

Generalnie doly torche niedoświetlone ponieważ padły mi bateryjki w 1 z lamp i mialem tylko 3 lampki.

Co do modelki żonki to nie ona sobie coś śpiewała i się gibała a ja cykałem, nie przykładałem uwagi na tym "ćwiczeniu" do pozycji, chce ogarnąć porządnie temat oświetlenia.

Powiedzcie jak bez PS zrobić żeby uzyskać tak ciemne tło jak jest teraz a zarazem doświetlić bardziej modelkę ?.

Jeszcze raz serdeczne dzięki za wskazówki :)
 
teo73  Dołączył: 06 Sty 2008
AngelOfDeath napisał/a:

Powiedzcie jak bez PS zrobić żeby uzyskać tak ciemne tło jak jest teraz a zarazem doświetlić bardziej modelkę ?.



odsunąć ją bardziej od tła
 
AngelOfDeath  Dołączył: 28 Wrz 2009
z odsunięciem modelki od tła będzie problem, nie mam dużego mieszkania. Ale dobrze wiedzieć :).

Jeszcze 3 fotki z tamtej sesji :) Dziś będę próbował na białym tle swoich sił :)

29)
K10D Helios 44m

30)
K10D Helios 44m

31)
K10D Helios 44m
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Powalcz z tym żółtym odcieniem skóry.Jestem jednak za zdjęciami w plenerze,czarne tło :-/ .
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
i powalcz ze światłem, bo jednak cienie nie ładne wychodzą
 
AngelOfDeath  Dołączył: 28 Wrz 2009
Niemy masz na mysli rozproszenie go ? jeli tak to w trakcie budowy :) potrzebuje parasoli :)
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
a widzisz :)
mleczne pleksi sobie załatw i sie pobaw ;-)
 
AngelOfDeath  Dołączył: 28 Wrz 2009
Ok udało mi się znalesc chwilkę czasu i zrobiłem sesyjkę na białym tle. Miałem problem techniczny bo zgubiłem baterie i miałem tylko 3 lampy dlatego troszkę ciężko było mi zapanować nad cieniami.

31)

32)

33)

34)
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
26-zdecydowanie, najlepsze twoje zdjecie(jednak bez ramki jak dla mnie bylo by jeszcze lepsze).Jest ciekawy kadr, modelka... fajnie zapozowala, choc moze, wpadalo by ciut bardziej doswietlic.

34.jest oki , co do makro nie znam sie, ale kadry: mile sie oglada, nie raza oka masz swiadomosc tego co robisz ,bedzie dobrze .Jedna rada :lepiej robic, mniej zdjec a wiecej myslec .To tak... z autopsjii wiem!!! pozdrawiam i milej zabawy zycze.Ps:nie mam polskich znakow na klawiaturze !nie bijcie.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Co tu jakiś sabat ?

U anioła śmieci wypowiada się Omen :-)

Wracając do zdjęć łańcuszek z ostatniej serii mi nie pasi wcale...
2 ostatnie niezłe...
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
26 faktycznie najlepsze. Reszta całkowicie mi nie podchodzi..
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
Markus napisał/a:
Co tu jakiś sabat ?

U anioła śmieci wypowiada się Omen


Pozostane niemy na te domniemania :mrgreen:

Ja powiem tak.
jak to na białym, popatrz że wyszły sporo przepalenia w kilku miejscach.
i poproś modelkę - maląonkę jesli dobrze pamiętam, żeby się opanowała troche z kreacjami i makijażem. Dlatego 26 najładniej wygląda bo jest naturalne. A jak już opanujesz technikę to wtedy pozwalaj jej na kreatywne wykożystywanie makijazu i stroju. dlatego 31, 32 niezachęcają, bo nie dość ze niedociągnięcia techniczne to i małoprzyjazny dla oka ten "imidż". 33 z ostatnich kadrów byłby fajny, tylko jakby został zachowany kontakt wzrokowy z odbiorcą.
światło na ostatnim najlepsze. na poprzednich za mocno bije lampa z lewego dolnego rogu. na 33 i 32 za ostre światło też z prawej mocno widac
 
AngelOfDeath  Dołączył: 28 Wrz 2009
Dzięki za opinie, co do przepaleń to poza 32 nie widze na pozostalych fotach przepalenia, nie wiem moze kwestja kalibracji monitorów .

Niemy powiedz mi bo nie rozumiem, piszesz ze "imidż" jest zły i za chwile ze technicznie są złe ,i żeby taki "imidż" na potem zostawić jak bede robił lepsze fotki. Nie rozumiem tego trochę nie spójne. Co do makijażu to żona prawie już wizażystka wiec kombinuje.
Z tej sesji w takim razie już nic nie wrzucam :) nie będę męczył :) postaram się na przyszłej wykorzystać wasze rady i się poprawić.

Btw, nie wiem czy zauwazyliście staralem się poprawić kolor skóry, uważacie że lepszy już jest ?
 
Rennsport  Dołączył: 14 Lis 2008
31 ; 34

reszta ma przepały radził bym ci powiększyć te softboxy które zrobiłeś
 

Niemy  Dołączył: 22 Cze 2008
AngelOfDeath, 31 - przepalona dłoń zlewa się z tłem
32 - nad okiem
33 - policzek

Chodzi mi o to, że zdjecia typu 31, 32 szokują swoją innością. Nie sa standardowe jeśli chodzi o wygląd modelki. W porządku jak najbardziej, ale uważam że najpiej powinieneś opanować dobrze samą technikę.

Mną się nie przejmuj ja sie nie znam
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
yyy zdjecie zony najbardziej widzi mi sie na 21 i 26. Inne nie bardzo.
Grzyby sa dobre (zdjecia)
 
AngelOfDeath  Dołączył: 28 Wrz 2009
Spoko Niemy , wiem o co chyba Ci chodziło :)
Dzięki jeszcze raz za wskazówki.

[ Dodano: 2009-10-14, 15:24 ]
Przez prace inzynierska mam troche mało ostatnio czasu na focenie. Ale zawsze coś cykam.

Powiedzcie co sadzicie o tym ? sam nie mam zdania za bardzo na temat tej fotki jestem ciekaw waszej opinii.

35


[ Dodano: 2009-10-15, 15:00 ]
Jak interpretowac ta cisze ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach