gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
"Egzotyczne" filmy czarno-białe
hej,

co myślicie o takich egzotycznych filmach:
Lucky SHD100
ERA 100 PAN film
Shanghai GP3 120
LEGACY PRO 400/30,5 m

Ceny dosyć dobre, często padają porównania do znanych filmów innych producentów.
Ktoś próbował te filmy? Cena przy większym zakupie 7-8 zł za rolkę, czyli nieźle.

pozdrawiam
gilby
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jeśli masz mały przerób, to nie oszczędzaj, kup sobie trix'a, jeśli masz bardzo duży przerób - też nie oszczędzaj, bo skoro dużo robisz, to znaczy że to ma sens ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
gilby napisał/a:
Cena przy większym zakupie 7-8 zł za rolkę, czyli nieźle.
Ilford HP5, 30,5 metra w Adoramie albo BH - 45 dolarow. Free shipping w Stanach. Gdyby ktos Ci mogl przywiezc to wychodzi 8 zl za rolke przy kursie 2,9 zl za dolara.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Co do "Lucka" w wersji 120, to zarzucano mu, że się odkleja od papieru ochronnego (słaba taśma). Jeśli chodzi o parametry... Fotografowałem na różnych wynalazkach. Mogę rzec: nie ma zupełnie pokopanych materiałów. Trzeba tylko znaleźć tę odpowiednią parę: film-wywoływacz. Ten sam film na d-76 da teatrzyk chińskich cieni, ale na R-09 klękniesz z wrażenia (przykład, zestawienia mogą być różne i całkiem egzotyczne). I cena nie ma tu wiele do rzeczy, bo płacisz za firmę, za rangę sklepu, za widzimisię sprzedawcy.
Takie jest moje zupełnie osobiste zdanie. Howq.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gilby napisał/a:
Ktoś próbował te filmy?


Era - bardzo przyzowity, klasyczny material. Polecam.
Lucky - w zasadzie do efektow specjalnych ;-) , czyli wszystko jest ok, tylko ze rozmywa swiatla. Niestety, mi 10 rolek przyszlo fabrycznie porysowanych :evil:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
gilby napisał/a:
LEGACY PRO 400/30,5 m


Zamówiłem tego kilka rolek, to przetestuję i porównam z Neopanem.

[ Dodano: 2009-09-30, 22:54 ]
guerilla napisał/a:
jeśli masz mały przerób, to nie oszczędzaj, kup sobie trix'a, jeśli masz bardzo duży przerób - też nie oszczędzaj, bo skoro dużo robisz, to znaczy że to ma sens ;-)


Gdzieś sobie to zapiszę :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
bo skoro dużo robisz, to znaczy że to ma sens


Karkołomne stwierdzenie :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
guerilla napisał/a:
bo skoro dużo robisz, to znaczy że to ma sens


Karkołomne stwierdzenie :-P


ma sens dla ciebie, skoro zużywasz tyle srebra i chemii, a nie prądu :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nie zrozumiałem chyba ostatniego zdania :-P , ale od kiedy uzywam tylko srebra i chemii to, ze duzo robie oznacza dla mnie tylko to, ze sie nie wyrobie z odbitkami na weekendzie :-P
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
technik219 napisał/a:
ale na R-09 klękniesz z wrażenia

Chyba raczej jękniesz :mrgreen:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
nie zrozumiałem chyba ostatniego zdania :-P , ale od kiedy uzywam tylko srebra i chemii to, ze duzo robie oznacza dla mnie tylko to, ze sie nie wyrobie z odbitkami na weekendzie :-P


przyjemniej się nie wyrabiać z odbitkami niż ze skanami i tak ;-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
wiktor33 napisał/a:
Chyba raczej jękniesz :mrgreen:

Zaznaczyłem przecież, że to tylko przykład. Mogłem napisać, że "w X-tolu". A R-09 do niektórych materiałów jest na prawdę niezastąpiony :-D . Mimo wszystko. Ostatnio "zawaliłem" sobie 30m Aviphota 200 asa. Też niby materiał specjalnego przeznaczenia, ale wychodzi po 6,50 (z przesyłką) za rolkę i też spełni pokładane w nim nadzieje (że jest lepszy od Polypana to pewne :-D ).
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
technik219 napisał/a:
A R-09 do niektórych materiałów jest na prawdę niezastąpiony :-D .

A do jakich można wiedzieć? :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Moze sie myle, ale mam wrazenie, ze Rodinal to taki jeden z polskich fetyszy, obok Zenita, Diory i innych perelowych wynalazkow. Za komuny ciezko bylo dostac cos lepszego, wiec orwowski R09 byl meczony na wszelkie mozliwe sposoby. Pamietam z pl.rec.foto to napinanie sie komu udalo sie wywolac film w mniejszej ilosci Rodinala, kto trzymal dluzej i rzadziej mieszal, itd. Rodinal to byl jedyny wywolywacz, ktorego nie skonczylem. Jakbym nie wolal, to wychodzila mi z tego szara kupa bez szczegolow w cieniach. Gdy sie czyta polskie archiwa w google, to Rodinal wystepuje w co drugim poscie. Na zagranicznych o Rodinalu pisza chyba tylko Polacy :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Jakbym nie wolal, to wychodzila mi z tego szara kupa bez szczegolow w cieniach.


Serio? Ja mam bardzo dobre doswiadczenia, skonczylem z 1,5 butelki.

dzerry napisał/a:
Na zagranicznych o Rodinalu pisza chyba tylko Polacy


No co ty. NA apugu ma silna grupe fetyszystow :-D

dzerry napisał/a:
Pamietam z pl.rec.foto to napinanie sie komu udalo sie wywolac film w mniejszej ilosci Rodinala, kto trzymal dluzej i rzadziej mieszal,


Hihihi, co, poeksperymentowac sobie nie mozna? zrobilem raz 1+1000 przez noc (0,75ml) i przewolalem ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:


Hihihi, co, poeksperymentowac sobie nie mozna? zrobilem raz 1+1000 przez noc (0,75ml) i przewolalem ;-)


ja nie przewołałem o dziwo, mimo że zapomniałem i dwa dni stał - chyba się wyczerpał po prostu wywoływacz ;-) (ale zdjęcia były przypadkowe i testowe więc nici z eksperymentu)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
chyba się wyczerpał po prostu wywoływacz


No wlasnie - jesli mi sie 0,75ml nie wyczerpalo to ty ile dales?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
troszkę na oko dałem, mialem strzykawkę 10ml, więc mogło być 0,2-0,4 na przykład..
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
uhm :-o :->
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Stachu napisał/a:
A do jakich można wiedzieć? :)

Zapytany odpowiadam: Agfa i okolice.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach