noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
Polypan wywoływanie
Witam
nie mogę się tego doszukać na forum choć zapewne temat był już poruszany.
Chcę sobię zakupić rolkę polypana jednak nie potrafię znaleść czasów wywoływania dla tego materiału - jadyne co znalazłem to wywoływanie chyba w rodinalu 1/100 na iso 100 a jak ten materiał zachowuje się w większych czułościach?? i np w tetenalu. Bardzo kusząca jest cena za 1m a i efekty jakie widziałem bardzo mnie do tego materiału zachęcają:) - będę wdzięczny za wszelkie uwagi :-) Nie mówiąc o informacji czy ktoś odwracał ten materiał :-)
pozdrawiam
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
masz dużo na forum o tym, poszukaj. Kiedys całkiem sporo osób robiło na tym materiale
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
noncyh napisał/a:
Chcę sobię zakupić rolkę polypana jednak nie potrafię znaleść czasów wywoływania dla tego materiału - jadyne co znalazłem to wywoływanie chyba w rodinalu 1/100 na iso 100 a jak ten materiał zachowuje się w większych czułościach??


Mam jeszcze 90m rolke + resztke z takiej 152m, ale juz na nim nie robie. Chcesz może?

Troche pisalem po sieci na temat wywolywania i problemow z tym materialem, takze na tym forum. Niestety niewiele juz pamietam; poszukaj w szukajce :-)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
alkos, za ile sprzedaż tę rolkę 90m?
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
a ta resztka z 90 to za ile by tak było?? bo bym potestował chętnie - z moim wspólnikiem od nawijarki:)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
50pln + przesyłka? Musialbym sprawdzic czy znajde ta resztke 152m, ale 90ka na pewno jest.
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
jak 50 zł za 90 to ja biorę:) napisz prosze jaki koszt wysyłki i gdzie przelać siekę:) - pozdr
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
alkos, jak znajdziesz tę resztkę, to daj znać na PW za ile można ją od Ciebie odkupić.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dobra, konczymy te transakcje panowie. Gielda albo PW.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sorki.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Podaję sprawdzony przedwczoraj czas na Polypan F@100 ASA w X-tolu, rozc. podstawowe:
22 st.C=10 min. Czyli w 20 st.C powinno być 11-12 (11,5)min. Ziarno b. drobne (porównywalne z Foma 200), kontrastowość przy pogodzie jesiennej - pochmurnej w sam raz (wyrobione światła i cienie).
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
dziękuje za pomoc:) właśnie czekam na paczkę z chemikaliami z Niemiec więc będę testował - x-tol odpuściłem biorę Rodinal bo tanio :) i między innymi wywoływacze z BKA:) zobaczymy jakie to da efekty:) - Acu i Diafine:) pozdrawiam
:->
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jaki przepis na Polypana w Rodinalu Agfy w rozcieńczeniu 1:50 :?:
Tu facet coś pisze, ale nie pokazał efektów :-/

http://filmdev.org/recipe/show/5370

[ Dodano: 2010-09-28, 20:15 ]
Dobra, nic tam, zrobiłem 1:25 w 22st. 5min. Negatyw wygląda ciekawie :-D
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
A może by tak zafasować na Alibabie setkę szerokich Lucky'ch? Nowa wersja jest podobno niezła... Kupował ktoś w Chinach? Na 120 to jest dopiero jazda....
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Kombinacja z rodinalem 1:25 jednak, wyszła mi całkiem fajnie :-D
W ogóle przy tej kombinacji nic nie trzeba robić ze zdjęciem po jego odwróceniu :shock:
Zakochałem się w tym materiale :mrgreen:
Pokazałbym więcej zdjęć, ale nie mogę bo osobiste są.
Tylko nigdy nie wiadomo w jakim miejscu się skończy film, tu trochę ucięło :-/

Surowy skan z labu.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Nieźle.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Kurde, po prostu odleciałem przy tym Polypanie :mrgreen:
Pchnąłem do iso 200 w rodinalu i zrobiłem dla mamy odbitkę na barycie :-D
Ten materiał dał mi takiego kopa że już patrzę końca zapasu w lodówce i zaczynam, się rozglądać za szpulą 90m :!:

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Pchnąłem do iso 200 w rodinalu i zrobiłem dla mamy odbitkę na barycie
Nie musiales walczyc z kurzem na marynarce?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Nie musiales walczyc z kurzem na marynarce?


Nie do końca, na samym dole uchowała się jakaś nitka kurzu pomiędzy, a także podczas skanowania odbitki się nakurzyło, czego nie ma na oryginale, więc pozwoliłem sobie to usunąć na szybko.

[ Dodano: 2010-10-11, 11:37 ]
Zaraz coś jeszcze wrzucę.

[ Dodano: 2010-10-11, 11:47 ]
Proszę, oto pies :-)
Rany, rany, nigdy nie miałem takiej radochy z odbitkami jak przy tym materiale :mrgreen:
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Cytat
Zaraz coś jeszcze wrzucę.
koniecznie. Super film, kiedyś dostałem kilkanaście rolek od Spinnera. Fajnie sprawdzał się przy portretach, bardzo świetliste biele.

[ Dodano: 2010-10-11, 11:49 ]
Fajny psiak :) Też Rodinal 1+25? Jaki czas?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach