technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
noncyh napisał/a:
1+100 - 3h - 1obr co 1h - w około 20 stopniach - temp pokojowa

3 obroty w czasie całego wołania? To chyba można sobie darować i wołać w całkowitym "standzie". Dzięki, wypróbuję :-B
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Placebo :mrgreen:
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
technik219 napisał/a:
Dzięki, wypróbuję

daj znać jak wyszło - może coś się ulepszy :-D
 

plexy  Dołączył: 30 Mar 2010
Chcę się pochwalić skanami polipana, wołanymi wg przepisu Karmazyniella, tj. R09 1:25 24* 4min, co prawda, nie wszędzie miałem dość dobrze naświetlone światła, ale film bardzo ciekawy.









Niedawno zrobiłem pierwsze odbitki w zyciu i muszę przyznać, że skanowanie kliszy jest do kitu, już wolę siedzieć pół dnia w łazience i mieć 10 odbitek :+)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja tam jestem na drugim :!: :!: :evil:



:mrgreen:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
plexy napisał/a:
Chcę się pochwalić skanami polipana, wołanymi wg przepisu Karmazyniella, tj. R09 1:25 24* 4min, co prawda, nie wszędzie miałem dość dobrze naświetlone światła, ale film bardzo ciekawy.
Nie wątpię, że film ciekawy (ciekawy po wywołaniu, nie jako sam film, chociaż...), ale skany już mniej ciekawe ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kurcze, zeby miec pewnosc ze nie bedzie mial tych cholernych czarnych kropek........... ........................ :evil:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
alkos napisał/a:
Kurcze, zeby miec pewnosc ze nie bedzie mial tych cholernych czarnych kropek........... ........................ :evil:

Musiałeś (musieliście) trafić na wadliwą partię. Kończę puszkę 90-metrową i kropek nie miałem na żadnym kawałku filmu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
technik219 napisał/a:
Musiałeś (musieliście) trafić na wadliwą partię.


Trzy razy? Dwa z PL, raz bezposrednio z DE.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Jakie kropki? Na tym 'twoim' nie bylo zadnych kropek.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Czarne, male, nieregularne kropki. Byl o tym watek. Czy tylko ja je widze ? :-/

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
technik219 napisał/a:
Musiałeś (musieliście) trafić na wadliwą partię.


Trzy razy? Dwa z PL, raz bezposrednio z DE.


Ja miałem z allegro, również to samo :) Chyba każdy kto spróbował polypana miał z tym do czynienia...
 

plexy  Dołączył: 30 Mar 2010
technik219 napisał/a:
Nie wątpię, że film ciekawy (ciekawy po wywołaniu, nie jako sam film, chociaż...), ale skany już mniej ciekawe ;-)


fakt, oglądnąłem je na innym komputerze i faktycznie, szału ni ma, zeskanowanie kawałka błony jest trudniejsze niż mi się wydawało :)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
A no zdarza sie, ale mnie to nie przeszkadza. Na skanach sobie wyczyszcze a na dyfuzorze tak nie widac. Zreszta takie pojedyncze kropki czasem i na innych filmach mi sie robia i zwalam na wode z kranu albo na wlasne niechlujstwo.
Mnie ten film bardzo pasi bo ciezko cokolwiek spieprzyc a odbija sie i skanuje zacnie.


Rodinal 1:50 (skan)


D76 1:4 (skan)


D76 1:4 (odbitka na satynie, stad szara a nie czarna)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
radekone napisał/a:
a na dyfuzorze tak nie widac.


Musze sprawdzic kiedys.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008


To dopiero są plamy!

W innym miejscu miałem farbę olejną, plama taka kremowej barwy. Tutaj wiele malutkich, a inne klatki czysto. Wszystko jedna i ta sama szpula.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ladny desen.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Można z wady uczynić zaletę ;-) Niektórzy specjalnie dodają paprochy i rysy, lub chlapią czymś, a tu jest wszystko w samym materiale.
Zostało mi jeszcze 20 rolek, dokończę je i nie będę ryzykował nowej puszki. Raz się udało kupić materiał bez wad, drugi raz może się nie udać ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach