karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Ale przeciez te wszystkie wynalazki typu efke 50, lucky, itp zachowuja sie bardzo podobnie


A to ciekawe, dobrze wiedzieć :-D
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
tatsuo_ki napisał/a:
a czy robią coś takiego na średni? :roll:

Oczywiście:
http://cgi.ebay.ca/3-roll...=item19bfe04407
Zachowuje się podobnie (też lekko "świeci"). Niedawno proponowałem zrobić rozeznanie na temat importu z Chin albo Hong Kongu (sprowadzał ktoś coś?), ale nie było odzewu. Jakby kupić pakę 50 albo 100 szt i podzielić?...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
technik219 napisał/a:
Jakby kupić pakę 50 albo 100 szt i podzielić?...
Akurat u tego sprzedawcy raczej sie nie oplaca - oszczedzasz 30 centow na rolce. Drozej wyjdzie rozsylka w Polsce.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja bym zamówił Polypana 90metrowego. Wysyłka 9euro? To opłacałoby się grupowo zamawiać jeśli potem odbiór z ręki do ręki byłby w Polsce.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
http://shop.ebay.de/?_fro...-All-Categories

Wychodzi euras za rolke z przesylka.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
W tej sieci kupowałem (sklep w Muelheim a/Rohr). Porządna firma. szybka wysyłka, żadnych problemów (oprócz kosztów przelewu - nie miałem PayPala).
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Polypan w D76 z odbity na satynowym Ilfordzie:

 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
To co trzeba świeci ;-)

[ Dodano: 2010-10-15, 16:08 ]
Slangowe, trochę wulgarne określenie tutaj znajduje zastosowanie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Fajny jest Polip, ale na dluzsza mete to troche jak fiszaj. Troche zbyt charakterystyczny ten material. Pociagnalbym na tym jeden projekt, ale calkiem bym sie chyba nie przestawil.
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
Panowie a nie macie problemów z plamkami na polipie???
ja mam 90m szpule - jestem gdzieś w jej połowie i na wielu klatkach mam plamki - alkos o tym kiedyś chyba pisał. nie mam pojęcia czym są spowodowane ani jak im zaradzić - plamkowanie raczej nie wchodzi w grę
hmmm nie mam pojęcia jak dodać zdjęcie:) bo dał bym jakiś przykład:)
pozdr
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
noncyh napisał/a:
nie mam pojęcia jak dodać zdjęcie

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=126776
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
noncyh napisał/a:
Panowie a nie macie problemów z plamkami na polipie???
pozdr

Ja mialem plamy na polypanie i luckiego bez emulsji, dlatego wiecej nie kupie zadnego taniego g*** tego typu - oszczednosci sa tylko pozorne.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
noncyh napisał/a:
Panowie a nie macie problemów z plamkami na polipie???
ja mam 90m szpule - jestem gdzieś w jej połowie i na wielu klatkach mam plamki

Przyjąć to na klatę! Takie jest tworzywo i jak się komuś nie podoba, to niech foci syfrą :-P . Ja się zastanawiam czy w ogóle plamkować kurz i ryski.
Poważnie - było, ale wniosków chyba wiążących nie wyciągnięto. Taka wada. U mnie ostatnio pojawiły się plamki na ostatniej klatce Plus X-a (co prawda z 2005 r. ale zacnego) i chyba wcześniej też ze dwie klatki RR 400S miały tę wadę. Tylko co do RR 400S to wydaje mi się, że to mnie coś mogło chlapnąć.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Kurz, wlosy i ryski to juz troche niechlujstwo. Wypada plamkowac :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
radekone napisał/a:
Kurz, wlosy i ryski to juz troche niechlujstwo. Wypada plamkowac :-)

No, oczywista oczywistość - tego pozbywam się (nie zawsze skutecznie) za pomocą ściereczki antystatycznej "self made". Chodziło mi o inne - wynikające z właściwości tworzywa, z wad fabrycznych, drobne ryski itp. Ale nie mogę się przemóc by je pozostawić.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
technik219 napisał/a:
Chodziło mi o inne - wynikające z właściwości tworzywa, z wad fabrycznych, drobne ryski itp. Ale nie mogę się przemóc by je pozostawić.


Na powiekszalniku to nie umialbym nawet :-)
Na skanach to wiadomo.. Biale kropki z polypana leca ale costam niedoskonalosci zawsze zostawie..
 
emgenov  Dołączył: 29 Maj 2007
noncyh

Te wady to coś takiego jak na pierwszym czy na drugim? Te pierwsze to z kilku filmów jakie kupiłem na all...., prawie każdy je miał. Drugie to z nowej rolki 90m, ale pierwsza taka wada na kilkadziesiąt filmów z tej rolki.
Przykłady poniżej


 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ciekawe, te plamy na pierwszym przykładzie to pewna bolączka która się pojawiła dosyć niedawno na bardzo różnych negatywach - od Trixa po neopana z polypanem włącznie. Wcześniej (powiedzmy od 2007-8) nie było nigdzie informacji o takim uszkodzeniu.

Może któryś ze składników z których robią emulsję jest od kilku lat znacząco gorszej jakości? Np sprowadzają coś z chin, niby super czystą żelatynę, jest bardzo tania ale parametry trzyma tylko na metce...
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
Hmm dzięki za odzew - ale moje plamy to jeszcze coś innego

widoczne najbardziej na jasnych częściach zdjęcia - czasami więcej czasami mniej

http://picasaweb.google.p...982724741959938

pozdr
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ee, te plamy to zbyt zużyty utrwalacz z tego co pamiętam. Polypan potrzebuje przepisowego używania

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach