spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
guerilla napisał/a:
ee, te plamy to zbyt zużyty utrwalacz z tego co pamiętam.

Raczej nie, mialem to w kazdym swiezym utrwalaczu.
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
guerilla napisał/a:
ee, te plamy to zbyt zużyty utrwalacz z tego co pamiętam. Polypan potrzebuje przepisowego używania

niebardzo - utrwalacz świeży / stary - nieistotne plamy są lub nie - ale jak dla mnie to na 100 nie utrwalacz :/
Pisałem kiedyś maila do Pana Siegwarda - właściciel sklepu lumiere - u niego to właśnie kupiłem - i nie był w stanie określić przyczyny ich powstana.. albo się nie przynzał ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
spirit napisał/a:
guerilla napisał/a:
ee, te plamy to zbyt zużyty utrwalacz z tego co pamiętam.

Raczej nie, mialem to w kazdym swiezym utrwalaczu.


Cóż, mi po świeżym utrwalaczu przestały się pojawiać - podobnie mówił kiedyś Alkos. Oczywiście może to być zbieg okoliczności z tym, że materiał nie miał już wad ;-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
To chyba jednak wada produkcyjna. Jak pisałem wcześniej, na Polipie nie miałem tego (co prawda jakieś 50 m leży jeszcze w lodówce nie sprawdzane), ale w zamierzchłej przeszłości miałem podobne jak na rozwieszony do suszenia negatyw prysnęła woda z kranu. Tylko było większe. Miałem takie same na Rollei Retro 400S, na Plus X - też nie wiem od czego.
 
emgenov  Dołączył: 29 Maj 2007
A ja sie dzisiaj doczytałem w starej książce foto o błędach fotograficznych, że takie plamki jak w moim zdjęciu nr 1 mogą być od pęcherzyków powietrza na wywoływanym negatywie. Przykład z książki jest prawie identyczny...

p
m
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
emgenov napisał/a:
A ja sie dzisiaj doczytałem w starej książce foto o błędach fotograficznych, że takie plamki jak w moim zdjęciu nr 1 mogą być od pęcherzyków powietrza na wywoływanym negatywie. Przykład z książki jest prawie identyczny...
p
m


to też nie to, niestety. Tajemnica jest niewyjaśniona od dawna.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
A może to "orby"? :-P
 

noncyh  Dołączył: 05 Sie 2009
karmazyniello napisał/a:
Pchnąłem do iso 200 w rodinalu
Obrazek


możesz podać dokładniej jak to wywoływałeś - czas i rozcieńczenie???
pozdro noncyh
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Po odbitce/skanie trudno ocenić, ale marynarka nie wygląda za ciekawie ;-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
noncyh napisał/a:
możesz podać dokładniej jak to wywoływałeś - czas i rozcieńczenie???


1:25 w 24 st.C 4min.

Trzeba wziąść poprawkę na fakt że ów Rodinal którego używam jest 4 lata po terminie i pływają w nim rekiny :mrgreen:

technik219 napisał/a:
Po odbitce/skanie trudno ocenić, ale marynarka nie wygląda za ciekawie


Czego się spodziewać po Rodinalu w takim rozcieńczeniu. Marynarka akurat mi nie przeszkadza, lub raczej ej brak. Byłoby mi przykro gdybym to wywołał w D-76 i miał szarą kupę :-P
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
200 ASA z Polipa to już sporty ekstremalne :mrgreen: . Ja chyba porobię na jego nominalnej czułości. Setek mam tak dużo, że nie muszę akurat na nim. Nawet mam ORWO NP 22 i NP 55 z 1991 roku, które zachowują się całkiem przyzwoicie. Zobaczę jak Polypan "świeci" na śniegu.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Polypan z Rodinalem da radę osiągnąć efekt nie gorszy niż w kombinacji z D-76 :-o
I wcale nie trzeba bełtać koreksem przez godzinę w rozcieńczeniu 1:100 :-P

 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Zamówiłem sobie szpulę Polypana. Jak coś, to będzie na ciebie Karmazyniello :mrgreen:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
DrEwNiAK, mam do Ciebie nie daleko, zatem pilnuj swojej szpulki, bo moja się kończy, a ostatni szmal wydałem na słuchawki, więc :evilsmile:
Przy okazji :-B wypijemy albo i :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B niskoalkoholowych :-D
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie ma sprawy :-)

PS. Niskoalkoholowe<5% ? :-P
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
DrEwNiAK napisał/a:
PS. Niskoalkoholowe<5% ?


Tak, mniej więcej zakres 4.5%-4.9%, bo schodząc poniżej można nieopatrznie ugasić pragnienie, a nie o to nam przecież chodzi ;-)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
O kreatywność :-B
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
karmazyniello napisał/a:
Polypan z Rodinalem da radę osiągnąć efekt nie gorszy niż w kombinacji z D-76 :-o
I wcale nie trzeba bełtać koreksem przez godzinę w rozcieńczeniu 1:100 :-P

Zrób z tego odbitkę 8x10" i zapłacz. :-P ;-)

(ziarno)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
ja bym nie zapłakał...

(na pewno nie z powodu ziarna)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
spirit napisał/a:
Zrób z tego odbitkę 8x10" i zapłacz.


Nie będę oglądał tak dużej odbitki z pół metra :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach