Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
  Współpraca Lampy z mz5n i manualami
Witam,
za tydzień jadę robić materiał o pewnym artyście. Będę to robił na Velvii 100 (potem duży wydruk). Mam mz5n i lampę Fzg 540. Będę miał zamiar odbijać od sufitu i dopełniać na zewnątrz. W mz5n z emkami działa lampa wbudowana na pttl (chyba). Zawsze miałem z nią naświetlenie poprawne. Raz o ile pamiętam zapiąłem dużą i też było ok. Pytanie: Czy stosując tytułowy zestaw, mogę używać trybu pttl, czy bezpieczniej jednak ustawić manualnie czułość i przesłonę? Wolałbym skupić się na zdjęciach i manipulować przesłoną kątem lampy. Ale czy to bezpieczne? Waga jest duża, bo na zdjęcia mam 1 dzień, 1 film.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ekajana, pttl jest chyba dopiero w MZ6. W MZ5n tylko TTL. Ale lepiej to sprawdź w jakiś bardziej wiarygodnych źródłach.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mz5n ma TTLa, który wg wielu działa bardziej przewidywalnie niż nowszy PTTL.
Jakiś czas temu zdarzyło mi się naświetlić parę klatek slajdu przy pomocy Mz5n i AF280T działającej w TTLu. Na moje oko to źle nie wyglądało. Z tym że ja ani teog jakoś wnikliwie nie analizowałem.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Mz5n działa z obiektywami bez styków jak cyfra ze stykowymi czyli np. dobrze naświetla z automatyką lampy wbudowanej. Z tego co pamiętam, na zewn. lampie, na ttlu było ok. Boję się jednak ryzykować. Ale ustawienia manualne też są ryzykowne. Zwłaszcza przy zmieniających się warunkach.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dla Mz5n nie robi czy to ma styki czy nie. TTL działa. Najlepiej jak umie.
Ekajana napisał/a:
Boję się jednak ryzykować.

A jakie masz inne możliwości? Manual nie, TTL nie, Automat lampy? To już bym wolał TTL. Chyba najmniejsze ryzyko.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Arti napisał/a:
Dla Mz5n nie robi czy to ma styki czy nie. TTL działa.

A właśnie o to mi chodziło. Tak i ja podejrzewałem, więc dzięki za potwierdzenie. :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach