Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 120
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc120.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 18.10.2009, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc120_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc120_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc120_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc120_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
-----------------
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
czy tylko u mnie raw therapee się wywraca podczas ładowanie tego raw'a?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
natus napisał/a:
czy tylko u mnie raw therapee się wywraca podczas ładowanie tego raw'a?
PDCU4 otwiera bez problemu, LR2 otwiera bez problemu.

 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
IrfaView 4.10, UFraw 0.15, RT 2.4rc2 otwierają... spróbuj pobrać pefa jeszcze raz
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
irfan otwiera
RT 2.41 i RT 2.40 nie otwierają :-/ ale miniaturkę w podglądzie wyświetlają
pef pobrany 2 razy
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
U mnie Picasa3 i PPL 3.61 otwiera bez problemu.
:idea:
Przy opcji zapisz jako należy ręcznie dopisać rozszerzenie PEF bo inaczej nie wie co to za plik.
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
picasa też u mnie otwiera - chyba coś raw therapee jest rąbnięty :-/
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
I ja wysłałem. Mój debiut. Nie mam co równać się z Waszymi umiejętnościami, ale kiedyś trzeba zacząć raczkować :)

Co do programów to wszystkie poza ACR wysypują mi się przy uruchamianiu (LR, TR). Coś mi padło w kompie, a nie chce już robi systemu, bo to pożyczony laptop. Moja stacjonarka czeka na reanimacje sprzętową.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc120.html

1. Adrian
Różne rzeczy w różnych programach, większość zmian w Pentax Photo Laboratory.


2. Dancer


3. Deckard


4. Enzo
Obróbka: Gimp - poziomy ręcznie, rozjaśnienie; DigiKam - kolorowanie (Velvia) i wyostrzanie.


5. Izbkp


6. Lord
Mój pierwszy udział w RAW Challenge ;). Jak dłubałem?
Zmieniłem wersję ACR na pl, więc to, czego nie pamiętam jak było w wersji oryginalnej (ang.) będzie po polsku ;)
Recovery, fill light, black (odrobinkę), clarity (troszkę na plus), jaskrawość, saturation, zabawa krzywymi, w HLS podbiłem troszkę niebo


7. McGregor
Wyłącznie PPL.
Starałem się delikatnie tylko rozjaśnić pierwszy plan i przyciemnić drugi. Lekkie podbicie kolorów. Profil (sRGB).


8. PK
Krzywa
ev, Blacks, Fill Light: +++
+ biała winieta


9. Puss
-RawTherapee - wywołanie
-Gimp - filtry, poziomy, mikser kanałow, odplamianie, wzmocnienie


10. Renko
To zdjęcie mnie przerasta od momentu naciśnięcia migawki :)
Próbowałem poradzić sobie korygując ekspozycję na minus i wyciągając cienie... Taka wersja spodobała mi się najbardziej z wielu innych. Do tego korekcja ac, lekkie oziebienie balansu bieli, minimalne podbicie nasycenia kolorów, odszumienie- wszystko w LR.


11. Valdis62


12. Venice
Myślę, że fotografujący mógł zobaczyć coś mniej więcej takiego. Było mi ciężko tchnąć nieco życia w to ujęcie ze względu na warunki oświetleniowe (pogoda: totalne zachmurzenie). Rozjaśniłem nieco cienie skał, niebo pozostawiłem z lekkim przepaleniem bo to dodało trochę lekkości. Zresztą w życiu codziennym też obserwujemy "przepalnia" kiedy mrużymy oczy na widok przeciskających się promieni słonecznych przez warstwy chmur.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Mi się najbardziej podoba obróbka by Venice a potem, nieskromnie, moja.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Deckard- ciekawy "deszczowy" efekt...
(teraz dopiero widzę, że przekombinowałem z kolorkami :-/ )
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
A mnie się najbardziej podoba obróbka Enzo. Jestem raczej za tym, by zdjęcie oddało wiernie rzeczywistość, niż przedstawiało wizję artystyczną. No i wydaje mi się, że u Enzo to wygląda na rzeczywistą rzeczywistość.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
ladyhawke napisał/a:
u Enzo to wygląda na rzeczywistą rzeczywistość


Tak silne wyciąganie cieni dało mocne artefakty na przejściach jasne-ciemne, widoczne nawet na miniaturze. Nie mówiąc o kolorowym szumie .....
Mnie podobają się prace Venice, Dancera, Deckarda, McGregora (kolejnośc przypadkowa)
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
valdis62, deckard, McGregor- te wersje są wg mnie najlepsze. Ze wskazaniem na valdis62a,

Efekty są najbliższe temu, co tam było widać. Bo zdjęcie jest robione z wnętrza jaskini. Jej ściany nie miały prawa być jaśniutkie. Tam nie było żadnego oświetlenia ;-)
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Ściągnąłem sobie pełne wersje tych pliczków, bo w wątku wyświetlają się miniaturki (700 px) i zacząłem porównywać. Inaczej zupełnie ogląda się je w pełnym wymiarze, bo widać szczegóły i szumy (niestety), które wyszły podczas rozjaśniania.
Dopiero teraz zobaczyłem, że jednak mogłem bardziej popracować nad jasnością skały po prawej stronie.

Najbardziej podoba mi się obróbka PK.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Venice ok ale Valdis62 pobił go w likwidacji AC... niestety na obu pracach spory szum. Renko sobie z nim nieźle poradził (wiem że zeżarło jakieś szczegóły ale jakoś wolę łyżkę dżemu niż słoik maku). Lord pokazał całkiem naturalny efekt... Dancer: oglądałeś fotkę w 100% powiekszeniu? wygląda jak po zastosowaniu efektu "obraz olejny"

PS. maiłem taki kocioł w domu i pracy ze nie maiłem nawet czasu pobawic sie z ta fotą...
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Adrian fajnie podkręcił temat.

pyciar - w miniaturce i na wydruku tego nie widać ;-]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach