miduchp  Dołączył: 30 Wrz 2009
Soczewki korekcyjne do wizjera
Witam,

Mam takie pytanie. Gdzie można kupić soczewkę korektycją do wizjera. Moja wada wzorku przekracza możliwości regulacji wizjera w K200D. Szukałem na sieci w sklepach, na allegro, niestety bez rezultatów. Kiedyś, wydaję mi się że na tym forum, ktoś pisał że można dorobić. Czy ktoś mógłby mi pomóc ? Z góry serdecznie dziękuję.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
proponuję taką muszlę

http://fripers.pl/product..._K100_K10D.html

+ wizyta u optyka (dotnie szkło)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Przerabiał ktoś w praktyce takie dorabianie szkła do tej muszli?
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Wiele lat temu :mrgreen: miałem podobną muszlę ze szkłem do aparatu Praktica.
Niedawno chciałem dorobić do tej muszli szkło u optyka (tej z linku - pentaxa). Ze względu na ręczne docinanie szkła (uchwyty od szlifierki były za duże), robociznę wycenił na około 100 PLN. Szkło korekcyjne było moje.

[ Dodano: 2009-10-06, 22:38 ]
Problem może być z grubymi szkłami. Jest ok. 2 - 2,5 mm na szkło. Inaczej nie dokręci się pierścienia.

 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
miduchp, a może taki wynalazek, tzn. Eyepiece Correction Lenses?
Nie występuje w nadmiarze ale czasem można znaleźć na eBay'u.
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
 
DarekK napisał/a:
proponuję taką muszlę

http://fripers.pl/product..._K100_K10D.html

+ wizyta u optyka (dotnie szkło)


Używałem coś takiego z lustrzanką analogową, obecnie szkła kontaktowe rozwiązały problem.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
dickkett, no ale przecież autor wątku czegoś takiego szukał i nie znalazł. W sumie mu się nie dziwię, bo mam podobny problem i tego dziadostwa nigdzie nie idzie znaleźć.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eyepiece Diopters bardzo rzadko pojawiaja sie na ebayu. Trzeba caly czas sledzic. W ciagu kilku lat wykupilem chyba wszystkie -2, ktore w tym czasie pojawily sie na ebayu - jakies 3 sztuki. jedna zgubilem, jedna oddalem, a jedna mi peknla. Szukam caly czas i generalnie posucha. W tej chwili na ebayu chyba leza jakies plusy. Zastanawialem sie czy nie podmienic szkla u optyka, ale chyba bedzie ciezko, bo to szkielko jest bardzo cienkie.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
a może od nikona będą pasować? jest cała gama dostępna - np. do bessy R pasują.. a łatwiej też dociąć gotowe szkło niż całkiem nowe brać..
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
LDevil, napisałem
Cytat
Nie występuje w nadmiarze ale czasem można znaleźć na eBay'u.
Autor szukał
Cytat
na sieci w sklepach, na allegro
dzerry napisał/a:
W ciagu kilku lat wykupilem chyba wszystkie -2, ktore w tym czasie pojawily sie na ebayu - jakies 3 sztuki.
Nie wszystkie, nie wszystkie ;-) , jedną ja kupiłem.
 
miduchp  Dołączył: 30 Wrz 2009
Andre53 napisał/a:
Są dostępne takie:
http://www.twenga.pl/dir-...uszla-oczna-204
http://www.pixmania.com/p...-2x-o-me53.html
http://www.jabbafoto.pl/o...-pentax-fo.html


Myślę o O-ME53 tym jako ostatecznym rozwiązaniu. Wtedy teoretycznie mógłbym korzystać w miarę komfortowo z wizjera w aparacie korzystając z okularów. Pytanie tylko jak dobrze O-ME53 się sprawuje.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie ?

Mnie osobiście martwi tylko jedna rzecz, przy patrzeniu w wizjer via okulary, często wpada tam niepotrzebne światło, więc pewnie gumowa muszla oczna będzie nieodzowna, a nie wiem czy będzie się to dało zmonotować do "kupy".

BTW. Szukałem soczewek, jedyne jakie znalazłem to w sklepie w sic! Australii :/ Czy to jest naprawdę tak rzadki/skomplikowany towar....
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
miduchp napisał/a:
Myślę o O-ME53 tym jako ostatecznym rozwiązaniu

To jest nasadka/muszla tylko powiększająca. Tego problemu
miduchp napisał/a:
Moja wada wzorku przekracza możliwości regulacji wizjera
nie rozwiąże.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dickkett,
miduchp napisał/a:
Myślę o O-ME53 tym jako ostatecznym rozwiązaniu. Wtedy teoretycznie mógłbym korzystać w miarę komfortowo z wizjera w aparacie korzystając z okularów.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
miduchp napisał/a:
Czy to jest naprawdę tak rzadki/skomplikowany towar....
Nie po prostu juz nieprodukowany i nietrwaly. W tej chwili wszystki lustrzanki maja korekcje wbudowana i najwyrazniej producent zaklada, ze dla wystarczajacej wiekszosci uzytkownikow to wystarczy.
 
miduchp  Dołączył: 30 Wrz 2009
dickkett napisał/a:
miduchp napisał/a:
Myślę o O-ME53 tym jako ostatecznym rozwiązaniu

To jest nasadka/muszla tylko powiększająca. Tego problemu
miduchp napisał/a:
Moja wada wzorku przekracza możliwości regulacji wizjera
nie rozwiąże.


Chodzi mi o zastosowanie O-ME53 + okulary na nosie. :-) Dzięki temu teoretycznie będzie się dało korzystać z wizjera przez okulary

Ergonomicznie, nie będzie super, ale lepsze to niż nic. Używał ktoś tego (O-ME53) ?
 

Asmod  Dołączył: 28 Sty 2008
miduchp napisał/a:
Używał ktoś tego (O-ME53) ?


Ja mam z K20D i naprawdę trzeba mocno "przytulić" oko do wizjera aby objąć cały kadr. Wątpię, by z okularami na nosie się to udało :-| . Przynajmniej ja nie mogę.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
miduchp napisał/a:
Ergonomicznie, nie będzie super, ale lepsze to niż nic. Używał ktoś tego (O-ME53)


Bardzo niewygodne. Mam -3,5 i wolę do końca podciągnąć korekcję + O-ME53 ale bez patrzenia przez okulary.

Muszla. którą polecałem jest fabrycznie przystosowana do wstawienia szkła korekcyjnego. Otwór wizjera jest nagwintowany i wewnątrz masz nagwintowany pierścień, którym dokręcasz dociętą soczewkę.
Problem z docięciem polega na tym (sprawdzone u 4 optyków), że ich szlifierki mają uchwyty większe niż średnica otworu w muszli.
Przy plastikowych szkłach można spróbować samemu dociąć (spiłować) ręcznie, nie wiem jak z soczewkami ze szkła.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Dla mnie najtanszym, skutecznym i wygodnym rozwiazaniem do focenia sa szkla kontaktowe
 

Asmod  Dołączył: 28 Sty 2008
kenzo napisał/a:
Dla mnie najtanszym, skutecznym i wygodnym rozwiazaniem do focenia sa szkla kontaktowe


Ciekawe, a jak potrzebuję do czytania +3, a do dali +0.75 ? O progresywnych szkłach kontaktowych jeszcze nie słyszałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach