Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 012
O co chodzi?
Wszystko jest w tym wątku:
http://manufactura.home.p...opic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania, dzielić się wątpliwościami i takie tam.

RAW do ściągnięcia: http://prc.dojarek.com/raw/rc012.pef

Ciągle czekam na kolejne Wasze RAWy.

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 04.02.2007, do północy czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Kolejna prośba - o pakowanie jpgów w zipa - nie chodzi mi o wielkość, która będzie praktycznie taka sama, ale o to, że nie chcę widzieć, co mi przysyłacie.

Miłej zabawy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Duże pliki są tu: http://jarekdabrowski.net/prc/rc012.html

1. Amas
soft: Iris
obróbka w sumie niewielka - po zdekodowaniu rawa zrobilem logarytm, potem poprawa kontrastu, color stretching, ustawienie balansu bieli, jeszcze raz kontrast i delikatny unsharp. Zastanawialem sie tylko, czy wyslac wersje jasniejsza, czy nieco ciemniejsza - wybralem te druga (blysk w oku jak u Malysza ;)


2. Dancer


3. Ijon
Bawilem sie pokretlami az uznalem ze szczególy w cieniach sa dostatecznie wyrazne, potem zmniejszylem troche nasycenie kolorów. Soft: LightZone pod Linuxa


4. Jarek Dabrowski
Za zadanie obralem sobie uzyskanie ladnego koloru skory i jednoczesne wytlumienie tla, wlacznie z denerwujaca zielona poswiata. Lightroom - korekcja kolorystyczna, balans bieli na sweter. Wynikowy tif jednak byl zbyt chlodny - w PS uzylem Variations - i dodalem troche reds i yellows, oraz zredukowalem cyan w jasnosciach.


5. Korba
Ostatnio mój pracodawca i okolicznosci zewnetrzne sprawiaja, ze jestem nieco przepracowany, zatem zadaniami RC zajmuje sie w trybie minimalizacji wysilku. W tym wypadku znowu wywolalem zdjecie na automatycznych ustawieniach ACR-a, a potem zaaplikowalem mu krzywa jasnosci - w cieniach stromo w góre, a w swiatlach prawie plasko. Po raczej nieudanych próbach ingerencji w kolory, zdecydowalem sie zostawic je "jak sa".


6. Macioh


7. Michu
W ramach testowania konwerterów, Dancer zostal spacyfikowany przez Bibble. Prawde powiedziawszy bawilem sie glównie funkcjami automatycznymi, sprawdzajac, jakzesz to moga automaty zdjecie upieknic. Po rozjasnieniu i zsaturowaniu wszystkiego co tylko mozna, wrzucilem na koniec fote do Szopa celem skorygowania krzywymi pozostalosci po eksperymentach, by pózniej nie byc sciganym przez naszego pieknego modela.


8. ^mmm^


9. Mygosia


10. Tref
PPL:
WB: na punkt
Amber: +2/Blue -2
Sensivity: 0.5
Contrast: -1.0
Sharpnes: jak bylo:0.5
Tone: Curves wygiete
konwersja do .jpg


11. Zdano


12. Zorzyk
Ladny portret! W ACR ustawilem WB na 6750K. Najwazniejsze bylo jednak korekta krzywej (srodkowa czesc do góry, skrajne na swoim miejscu). Eksperymentalnie wyostrzylem kanal zielony ;-)

 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Dancer :-D i Macioh - wg mnie najlepsze kolory skóry i ogólny wyraz artystyczny (przede wszystkim dobór kontrastu).
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
blysk w oku jak u Malysza ;)

dzięki - potraktuję to jako komplement ;-)

Jak dla mnie tym razem "złoty suwak" zdobywa Macioh. Zdjęcie jest idealnie technicznie... tak jak ja bym je widział.

Zastanawia mnie kilka prac.... Ijon? ^mmm^? Zdano?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
A gdzie sie podzial RC nr 13 :?:

Czyżby ktoś przesądny był? :->
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
A gdzie się podzial RC nr 13 :?:
Czyżby ktoś przesądny był? :->
żeby nie było później na mnie, że się komputer popsuł przy obróbce, albo chomik zdechł. Nie mam czasu na ciąganie się po sądach...

Dwa słowa ode mnie na temat. Większość prac jest dla mnie za zielona/ziemista/trupia. Jak teraz patrzę na swoje wypociny, to może trochę przesadziłem z czerwienią na twarzy, ale ciągle mi się podoba. Zdano - strasznie płasko i żółto u Ciebie, Michu - Twój model zjadł chyba wcześniej cały zagon marchewki?, Amas - u Ciebie różowo, Żorzyk - chyba najlepiej.
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
mygosia napisał/a:
A gdzie się podzial RC nr 13 :?:
Czyżby ktoś przesądny był? :->
żeby nie było później na mnie, że się komputer popsuł przy obróbce, albo chomik zdechł. Nie mam czasu na ciąganie się po sądach...


Po tych sądach widać, że Jarek jest już bardziej z Njujorku niż Białegostoku :-P .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Heh, podejrzewam że na jednej losowej ulicy na Manhattanie jest więcej adwokatów niż w całym woj. podlaskim.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Ostatnio, nad czym bardzo boleję, nie mam czasu na rc...
ale przynajmniej ocenię innych :)

Amas - skóra wyraźnie zbyt czerwona, tło też podejrzanie czerwone
Dancer - bardzo żywa wersja, podoba mi się, jak bardzo wyraźny jest kołnierz owej sztruksowej koszuli. Kolorystyka - ciut zielonkawe wydaje mi się prawa część czoła modela (jego prawa strona)
Ijon - bez wyrazu, szary człowiek :(
Jarek Dąbrowski - kolor skóry - prawie ok, podoba mi się bardzo brązowa, sztruksowa koszula, bardzo ładnie
Korba - poprawnie
Macioh - widać wyraźnie, jaką ten pan ma cerę :) kolor skóry bardzo naturalny
Michu - wygląda na opalonego Twój model :) i widać poświatę na prawej stronie kołnierza :( (jego prawa stron), plus zielonkawa głowa
^mmm^ - nie podoba mi się, mdłe :(
Mygosia - ale wyrazisty :) nieciemna twarz, ładne tło, podoba mi się :)
Tref - mniej wyrazisty niż u Mygosi, aczkolwiek, nadal intrygujący
Zdano - wygląda to jak przez jakiś żółty filtr...
Zorzyk - poprawnie :-) wszystko w porządku, ale najbardziej podoba mi się (tym razem) wersja ... po zastanowieniu, jednak Twoja, nie pasuje mi ta zielonkawe czoło u większości :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po długotrwałej analizie wyników niniejszej edycji RC, muszę powiedzieć, że zgadzam się z przedpiszcami, a szczególnie z cotti i z Jarkiem ;-) :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
To teraz ja:

Amas - zbyt rozowe [sciagniete zelenie??]
Dancer - kolorki naturalne, duzy kontrast [wg mnie to plus ;-) ], tlo za jasne [ja probowalam troche z tym powalczyc, ale widze, ze troche poleglam ;-) ]
Ijon - za malo kontrastowe, ale kolorki i jasnosc sa ok [ps - ja tez korzystalam z LightZone]
Jarek - ciut za rozowe [twarz jak po solarium ;-) ], ale tlo super - cos takiego chcialam osiagnac, i jak bylo ok, to reszta sie "walila". Moze pocwicze jeszcze skoro jak widac da sie :-)
Korba - dla mnie "the best"
Macioh - cera wyszla troche ziemista ;-)
Michu - jak dla mnie zbyt cieplo. Wole chlodniejsze klimaty ;-)
^mmm^ - maly kontrast, ciut zbyt rozowe
tref - nie pamietam co bylo, a nie wyswietla mi sie :-|
zdano - zielono-zolte i jak dla mnie malo kontrastowe
Zorzyk - dla mnie drugie miejsce - ale ladniejsze tlo niz Korba.

Jakie wnioski wysnulam - musze uwazac na kontrast - mam tendencje to popadania w przesade ;-) Z jasnoscia wyszlo mi lepiej niz ostatnio. Ciesze sie, ze kolory mi wyszly dosyc ok - znaczy to, ze przynajmniej pod tym wzgledem moj monitor nie klamie za bardzo ;)

Aha - cotti wspominala o zielonym czole [po prawej stronie] - wzielo sie ono stad, ze przednia szyba [zdjecie w aucie] ma u gory taki zielony pasek, ktory przepuszcza swiatlo. W prawym gornym rogu tapicerki tez widac zielony zafarb. Wiec zielone czolo jest niejako "naturalne" tutaj. Mnie natomiast osobiscie ciagle wkurzal prawy policzek - wychodzil dziwnie bury, ale jak widze nikt sie tym nie przejmowal :-D
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
mygosia napisał/a:
Mnie natomiast osobiscie ciagle wkurzal prawy policzek - wychodzil dziwnie bury, ale jak widze nikt się tym nie przejmowal :-D

Bo Ty się pewnie po kobiecemu przejmowałaś wyglądem tego przystojniaka. A na przykład mnie wcale nie zależało, żeby on za dobrze wyglądał - i tak mu wystarczy ;-) .
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
a, nie wzięłam pod uwagę istnienia zielonych pasków na szybach :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach