Marsjon  Dołączył: 08 Paź 2009
  [a teraz Marsjon] foty do oceny
co sadzicie o tym? (zdjecie nie bylo edytowane poza kolorami, ale to z ustawien aparatu)..
i co myslicie o tym obiektywie, o tym jak maluje??


narazie pozwole sobie zatrzymac w tajemnicy jaki to obiektyw[/b]

a tu dla ulatwienia koleje zdjecie:


jak widac nie najlepiej sie zachowuje pod swiatlo..ale efekt odpowiedni jest :)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Marsjon ,to jest dział Fotografie do oceny i jak sama nazwa wskazuje oceniamy tutaj zdjęcia lepsze lub gorsze.Natomiast jeżeli chcesz się pochwalić rozmyciem tła to jest do tego przeznaczony osobny dział ===> http://pentax.org.pl/view...66b40fe1#581113

PS.Przed wstawianiem zdjęć było by dobrze zapoznać się z ogólnie przyjętymi zasadami http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6933
 
Marsjon  Dołączył: 08 Paź 2009
andrzejb napisał/a:
Marsjon ,to jest dział Fotografie do oceny i jak sama nazwa wskazuje oceniamy tutaj zdjęcia lepsze lub gorsze.Natomiast jeżeli chcesz się pochwalić rozmyciem tła to jest do tego przeznaczony osobny dział ===> http://pentax.org.pl/view...66b40fe1#581113

PS.Przed wstawianiem zdjęć było by dobrze zapoznać się z ogólnie przyjętymi zasadami http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=6933



no to oceniaj a nie rady dajesz. mozesz ocenic zdjecie- wykonanie i obiektyw - to jak sie zachowuje..
no chyba ze tu zdjec tak jak sama nazwa wskazuje do oceny sie nie daje...hmm??
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
1 zdjecie takie sobie ale ładny grzyb i ładne tło rozmyte
2 na nie - postaćprzesuńw lewe,i takie dziwne swiatło.Ta postać jakoś mało kontrastowa tak mi sie wydaje


Zapraszam do siebie
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Hej,

Najlepiej numeruj zdjecia. Dla mnie 2-ka bardziej podchodzi, bo ma klimat uchwyconej chwili.

Ten obiektyw to Jupiter 85mm f/2 ?
 
Marsjon  Dołączył: 08 Paź 2009
kierdel napisał/a:
Hej,

Najlepiej numeruj zdjecia. Dla mnie 2-ka bardziej podchodzi, bo ma klimat uchwyconej chwili.

Ten obiektyw to Jupiter 85mm f/2 ?


dobry strzal..pewnie sam bym tak strzelil, ale niestety tego obiektywu który wymieniles nigdy w rekach nie mialem - to Nie ten!

[ Dodano: 2009-10-18, 20:46 ]
pinus napisał/a:
1 zdjecie takie sobie ale ładny grzyb i ładne tło rozmyte
2 na nie - postaćprzesuńw lewe,i takie dziwne swiatło.Ta postać jakoś mało kontrastowa tak mi sie wydaje


Zapraszam do siebie


dzieki za ocene..tylko jeszcze jakbys mogl podac szczegoly co z tymi zdjeciami jest nie tak..uzasadnij, prosze.
ja osobiscie nie widze powodow dla ktorych głowa (zdjecie nr2) miala by byc centralnie na srodku

pozdro
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Marsjon, mam do Ciebie skromne pytanie. Czy już dużą ilość wysłałeś/napisałeś sms`ów :?:
Helios, MZ.
 
Marsjon  Dołączył: 08 Paź 2009
 
quasi napisał/a:
Marsjon, mam do Ciebie skromne pytanie. Czy już dużą ilość wysłałeś/napisałeś sms`ów :?:
Helios, MZ.


o co chodzi??
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Po prostu zapytałem, czy dużo wysyłasz sms`ów :?: Bez podtekstów.
 

miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
Marsjon napisał/a:
o co chodzi??


Pewnie o brak "ą", "ę", "ć" itp.

1. nie podchodzi mi. Nic specjalnego. Jak postać już jest ostra to mogłaby być cała.
2. ogólnie ok ale ten obniżony kontrast mnie trafia trochę. Nie pozwala się skupić na głównym temacie zdjęcia.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
miver napisał/a:
Pewnie o brak "ą", "ę", "ć" itp.
Zupełnie nie.
Fotografia nr. 2 jest lepsza.
 

miver  Dołączył: 26 Kwi 2009
quasi napisał/a:
Zupełnie nie.


To nie trafiłem xD
 
Marsjon  Dołączył: 08 Paź 2009
quasi napisał/a:
Po prostu zapytałem, czy dużo wysyłasz sms`ów :?: Bez podtekstów.


jesli to takie wazne to powiem ze prawie w ogole nie pisze
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Marsjon napisał/a:
no to oceniaj a nie rady dajesz.
Proszę bardzo,mówisz i masz.
Marsjon napisał/a:
ja osobiscie nie widze powodow dla ktorych głowa (zdjecie nr2) miala by byc centralnie na srodku
To może uzasadnij dlaczego umieściłeś ją akurat w tym miejscu.Moim zdaniem poprawnie technicznie jest wtedy kiedy "oddech" jest przed fotografowaną osobą a nie za plecami (w każdym bądź razie na Twoim zdjęciu za osobą jest więcej wolnego miejsca niż przed a powinno być na odwrót).Pomijam to "coś" co wyrasta z głowy uroczej pani,mdławe kolory i przepał nieba.
O pierwszym zdjęciu napiszę,że dobra GO,reszta........Do rodzinnego albumu jak najbardziej się nadaje.
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Marsjon, dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
 
Marsjon  Dołączył: 08 Paź 2009
andrzejb napisał/a:
Marsjon napisał/a:
no to oceniaj a nie rady dajesz.
Proszę bardzo,mówisz i masz.
Marsjon napisał/a:
ja osobiscie nie widze powodow dla ktorych głowa (zdjecie nr2) miala by byc centralnie na srodku
To może uzasadnij dlaczego umieściłeś ją akurat w tym miejscu.Moim zdaniem poprawnie technicznie jest wtedy kiedy "oddech" jest przed fotografowaną osobą a nie za plecami (w każdym bądź razie na Twoim zdjęciu za osobą jest więcej wolnego miejsca niż przed a powinno być na odwrót).Pomijam to "coś" co wyrasta z głowy uroczej pani,mdławe kolory i przepał nieba.
O pierwszym zdjęciu napiszę,że dobra GO,reszta........Do rodzinnego albumu jak najbardziej się nadaje.


o jakiej technice mowisz? to jakas wlasna teoria? (nic nie powinno byc..wszystko zalezy od fotografa i od jego wizji)
oki cos wyrasta i z tym sie zgadzam!

..pozatym reszta to sa jakies pląsy..chcesz napisac ze Ci sie nie podoba, ale nie potrafisz powiedziec dlaczego - mowisz o jakiejs wlasnej technice "ufo"

pozdro
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
pinus napisał/a:
takie dziwne swiatło.Ta postać jakoś mało kontrastowa

miver napisał/a:
ogólnie ok ale ten obniżony kontrast mnie trafia trochę. Nie pozwala się skupić na głównym temacie zdjęcia

dzieci cyfry? :-?
drugie zdjecie ma wspaniala plastyke, dowod na to, ze nadprogramowe swiatlo potrafi nadac zdjeciu klimat. jedyne, co w zdjeciu mogloby byc lepsze, to kadrowanie. umieszczenie twarzy w mocnym punkcie nadaloby odrobine dynamiki zdjeciu, co lepiej komponuje sie z usmiechem, kadr centralny "spowalnia", wprowadza statecznosc, ale tak naprawde wystarczyloby przesunac twarz minimalnie w lewo.
natomiast pierwsze zdjecie, jako zdjecie pamiatkowe jak najbardziej, ale nie oszukujmy sie i nie probujmy nadawac mu jakiegos wiekszego artystycznego wyrazu :mrgreen:
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Mówię o tym: http://www.horazy.republika.pl/4_2.htm -przewiń troszeczkę w dół.
 
Marsjon  Dołączył: 08 Paź 2009
dzieki ~tatsuo_ki
a co myslisz o tym obiektywie, o tym jak maluje?
pozdro

[ Dodano: 2009-10-18, 22:20 ]
andrzejb napisał/a:
Mówię o tym: http://www.horazy.republika.pl/4_2.htm -przewiń troszeczkę w dół.


czego masz szukac?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Marsjon, andrzejb mowi o ogolnej zasadzie w portrecie - kadrowanie powinno byc takie, by po stronie twarzy modela bylo wiecej wolnej przestrzeni niz po stronie potylicy. jak to sie mowi, by bylo czym oddychac. w klasycznym portrecie, takim jakim moglby byc ten zrobiony przez Ciebie, jest to bardzo madra zasada. dodaj jeszcze moj drugi powod i jednak musisz sie zgodzic, ze lepiej byloby zrobic krok, dwa w prawo i przekadrowac, raz, ze slup zza glowy moglby uciec, a i kompozycja bylaby zgrabniejsza.
a co do samej plastyki zdjecia - bokeh calkiem zgrabny, mi tam nie przeszkadza w tym wypadku swiatlo przebite, czyli to "nienajlepsze zachowanie pod swiatlo", ale zastrzegam, ze w tym jednym przypadku. ogolnie ladnie narysowal na tym zdjeciu. kiedys to byla norma, teraz powiew swierzosci wobec hiper-ostrych, cyfrowych, internetowych galerii.
smiem przypuszczac ze obiektyw to jakas stara manualka z filtrem SKY, chociaz pieniedzy bym nie obstawial.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach