Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
O zdjęciach to tatsuo_ki w zasadzie wszystko napisał, i naprawdę gdyby nie spierniczone kadrowanie na 2-ce to byłoby to bardzo dobre zdjęcie.
Marsjon napisał/a:
o jakiej technice mowisz? to jakas wlasna teoria? (nic nie powinno byc..wszystko zalezy od fotografa i od jego wizji)

ehhh te wizje... a podstawy leżą...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Arti, :shock: , az normalnie sam siebie jeszcze raz przeczytalem... ale Ty nie masz, mam nadzieje :lol: , zamiaru juz zawsze sie ze mna zgadzac?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
tatsuo_ki, ja się zgodzę z każdym, jeśli uważam, że ma rację. Tak samo jak z każdym będę polemizował jeśli uważam, że błądzi. ;-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
no ale zeby tak ktos przyznal mi racje bez bicia, no to tego jeszcze nie grali :-P
Marsjon, czekamy na wiecej! :evilsmile:
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Drugie mi się podoba. Lubię taki bokeh.

Pentacon 50/1.8 ?
 
Marsjon  Dołączył: 08 Paź 2009
ulro napisał/a:
Drugie mi się podoba. Lubię taki bokeh.

Pentacon 50/1.8 ?


nie pentacon..chociaz lubie bardzo te szklo :)

[ Dodano: 2009-10-19, 18:46 ]
tatsuo_ki napisał/a:
Marsjon, andrzejb mowi o ogolnej zasadzie w portrecie - kadrowanie powinno byc takie, by po stronie twarzy modela bylo wiecej wolnej przestrzeni niz po stronie potylicy. jak to sie mowi, by bylo czym oddychac. w klasycznym portrecie, takim jakim moglby byc ten zrobiony przez Ciebie, jest to bardzo madra zasada. dodaj jeszcze moj drugi powod i jednak musisz sie zgodzic, ze lepiej byloby zrobic krok, dwa w prawo i przekadrowac, raz, ze slup zza glowy moglby uciec, a i kompozycja bylaby zgrabniejsza.
a co do samej plastyki zdjecia - bokeh calkiem zgrabny, mi tam nie przeszkadza w tym wypadku swiatlo przebite, czyli to "nienajlepsze zachowanie pod swiatlo", ale zastrzegam, ze w tym jednym przypadku. ogolnie ladnie narysowal na tym zdjeciu. kiedys to byla norma, teraz powiew swierzosci wobec hiper-ostrych, cyfrowych, internetowych galerii.
smiem przypuszczac ze obiektyw to jakas stara manualka z filtrem SKY, chociaz pieniedzy bym nie obstawial.


hmm..powiem tylko ze to nie byla łąka

[ Dodano: 2009-10-19, 19:06 ]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach