p_ttl
[Usunięty]
[p_ttl]próba sił
1.



2.



[ Dodano: 2009-10-18, 20:01 ]
3.

 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Pierwsze w miare ok pod kątem konwersji...tematycznie mogłoby być lepiej..ostrość ucieka i nie wiadomo co jest tematem
Morze za ciemne mz - brak szczegółow w cieniach. Winieta niezasadna
Kwiatki - jak wyżej jeśli chodzi o winiete
To tak w subiektywnym odbiorze ;-)
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
ja tam lubię winietę :D, ale 2 faktycznie za ciemna MZ i co to za siatła tam z lewej nad horyzontem?
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
1 zaciemne troche jakbym widział starezdjecie z małpki na klisze;)

2 nawet fajne

A o wrzosach nic nie napisze

i zparaszam do siebie
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
na wrzosowym zdjęciu trochę chaos
 
p_ttl
[Usunięty]
4.

 
martinnezzz  Dołączył: 18 Lip 2009
Nie jest źle fajnie kombinujesz, widać że masz oko, czekam na dalsze.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Widziałem masę zdjęć z takimi motylami, nie powiem wiele znakomitych.
Twoje mz się wyróżnia pomysłem na kadr, mi się podoba :-B
 
p_ttl
[Usunięty]
5.

 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Widzę, że lubisz kolejowe klimaty. Jedna rzecz, która mi przeszkadza, to ciemna plama liści w lewym górnym rogu zdjęcia.
 
p_ttl
[Usunięty]
6.

 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
6.Ciemno na twarzy-niewidoczne prawe oczko,na płaszczyku brak detali i przede wszystkim błędnie skadrowane.Modelka miała stać bliżej prawej strony kadru.
 
p_ttl
[Usunięty]
andrzejb, to portret i detale płaszcza nie mają tu nic do rzeczy. I modelka nie miała stać bliżej prawej strony kadru bo tak ja ustawiłem i tak chciałem żeby to wyszło.
 

dany  Dołączył: 30 Wrz 2008
Kadr podoba mi się.Największy minus tego zdjęcia to plama słońca we włosach,a twarz w cieniu.Za bardzo mi to kontrastuje :-/ .
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
to, ze modelke moznaby troche "ocieplic" po stronie cieni, to sie zgodze. moze blenda? (ale nalezy pamietac, ze fotografia amatorska ma to do siebie, ze nie zawsze ma sie na podoredziu pomagiera do machania blenda, tazke i efekt koncowy nie musi byc idealny, chociaz magia photoshopa...)
a to, ze modelka powinna byc z prawej strony - andrzejb, o ile bronilem tego podejscia w innym watku, bo tam rzeczywiscie mialo to sens, o tyle tutaj stosowanie "klasycznego" ujecia wieje straszliwa nuda. trzymajac sie zasad fotografii, robi sie zdjecia najwyzej poprawne, ale wcale to nie oznacza, ze beda przyciagac. zasady trzeba czasem lamac. oczywiscie nie zwalnia to w zadnym stopniu z obowiazku ich uprzedniego poznania! :evilsmile:
od siebie dorzuce, ze przeszkadza mi troche ciemna plama tla miedzy lewa krawedzia, a modelka. podejrzewam przejezdzajacy samochod. moze lepiej by bylo jakos inaczej go rozmiescic, albo w ogole pozbyc?
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
tatsuo_ki napisał/a:
trzymajac sie zasad fotografii, robi sie zdjecia najwyzej poprawne, ale wcale to nie oznacza, ze beda przyciagac. zasady trzeba czasem lamac. oczywiscie nie zwalnia to w zadnym stopniu z obowiazku ich uprzedniego poznania!
Napisałem tak jak napisałem ponieważ nie do końca jestem przekonany czy p_ttl w chwili wrzucenia zdjęcia zdawał sobie sprawę,że złamał zasadę(podstawową zasadę).Można je łamać jak najbardziej ale po wcześniejszym przerobieniu "prawideł".
dany napisał/a:
Największy minus tego zdjęcia to plama słońca we włosach,a twarz w cieniu.
Wg. mnie użycie lampki nawet tej wbudowanej się kłania jeśli nie miał kto biegać z blendą.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
andrzejb napisał/a:
Wg. mnie użycie lampki nawet tej wbudowanej się kłania

tylko ze swiatlo z tej "lampki" moglo zrujnowac calkowicie nastroj zdjecia. chociaz w sumie to i tak balans bieli troche do poprawy. na twarzy za duzo niebieskiego i fioletowego. tak teraz patrze i tak sobie wlasnie mysle... czyli tak jak mowilem - ocieplic.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
p_ttl: szóstka byłaby na szóstkę jakbyś zdjął trochę purpury z twarzy. A tak to tylko na piątkę ;-)
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
dany,technik219, proszę napiszcie w kilku słowach co Wam się podoba w tej szóstce.
p_ttl, nie obraź się na mnie ani nie odbierz tej mojej pisaniny jako osobistej wycieczki ale 6.nie podchodzi mi wcale i tyle.Może Ty napiszesz dlaczego ustrzeliłeś to tak a nie inaczej,w końcu wszyscy dajemy tutaj zdjęcia aby się czegoś o nich dowiedzieć i nauczyć.Liczę,że TY jako autor udzielisz odpowiedzi.Z góry dziękuję i pozdrawiam. ;-)
 
p_ttl
[Usunięty]
andrzejb, 6. wygląda tak a nie inaczej bo tak chciałem
wiem, że większość zrobiła by tak że modelka byłaby w centrum albo po prawej - ja jednak lubię łamać schematy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach