python28  Dołączył: 09 Lis 2009
no właśnie to tylko K-X za 2 tys a nie k7 za 4,5 tyś więc ta mała niedogdność jest w pełni zrekompensowana tą ceną. Poza tym K-X ma jeszcze kilka takich małych niuansów które mogli by poprawić np. podświetlane punkty AF w wizjerze brak gripa, ja posiadam ten aparacik ale jestem nowicjuszem to moja pierwsza lustrzanka i jestem w stanie się do tego przyzwyczaić bo nie wiem że inaczej może być fajniej :) ale jak komuś zalezy na tych szczegółach proponuje czekać stworzyli dobrą matrycę zrobią i aparat z wyższej półki takie jest moje zdanie.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
python28 napisał/a:
ale jak komuś zalezy na tych szczegółach proponuje czekać stworzyli dobrą matrycę zrobią i aparat z wyższej półki takie jest moje zdanie.

A k-7 to aparat z jakiej półki? :-D
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
no jak dla mnie drugie tyle wyższa cena to i wyższa półka.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Witam, starych znajomych i nowych

Majac aktualnie Panasonica FZ-18 widze jego ograniczenia, ba moja zona je widzi czyli jest naprawde kiepsko, dawno temu bylem wyznawca systemu na P ;).

Posiadalem MZ-5n, MX, MZ-S i kilka tzw. szkielek, uwazanych dzis za kultowe lub bardzo dobre ;) heheheh
ale to bylo analogowe czyli stare, a dzis juz tracace lekko myszka... MZ-S odszedl w 2003 roku zatem kawal czasu, naszlo mnie na DSLR, Sylwiusz zasygnalizowal mi K-X'a, ja grzebiac odkrylem K7 no i chyba bedzie K7 tylko gdzie go moge pomacac, w ciemno kupilem MZ-S'a, lecz nie chce ryzykowac drugi raz i zamawiac w ten sam sposob K7, a noz nie podpasuje mi w reku, a tani przeciez nie jest.


Poczatkowo myslalem, o K-X tak z premedytacja bo gripa nie dokupie i innych bajerow, czyli nie wpadne w spirale wydatkow, ktora juz przezylem, ale teraz z dwojka dzieci czlek inaczej podchodzi do hobby ;) mam juz jedno dosc drogie hobby, NYF pozdrawiam, i musze podejsc do tego dosc powaznie, aby nie wykonywac nerwowych ruchow, tym bardziej iz D90 z 28-105 VR jest tanszy od K7 - sorrki za OT - i po kupnie bede zalowal, iz to nie D90, dajmy na to.

Zatem gdzie moge pomacac K7 i najlepiej K-X'a, bo w tym mnie kusi matryca, a w K7 jej wykonanie i uszczelki.

taki male podsumownaie zrobilem obu modeli, podsumowanie czlowieka ktory z foto cyfrowym na poziomie DSLR mial malo wspolnego, prawie niewiele i w dalszym ciagu patrzy na swiat jak analogowiec ;)


K-X
- matyca
- paluszki (niby w GS-sie sie kupi ale tylko awaryjnie, ilosc fotek nie powala) na akku tez nie tak duzo jak na dedykowanym - ale wnioskuje to na podstawie "testow"
- CENA (50% z kitem K7) starczy albo na super szklo, albo na laptopa ;)

tylko nie wiem czy mozna kupic K-X'a bez kita, bo co ja zrobie z takim kitem potem

K7
- uszczelki
- podswietlany AF na matowce
- lepsze filmy... jeah to jest czad ;)
- lampka AF, a nie strobo z flesza
- gorny LCD
- krotsze czasy
- 100 iso



nie wiem jak predkosc AF i feel, ale to moze mi sie uda pomacac jutro no tylko jeszcze gdzie?

ogolnie nigdy w zyciu nie fotografowalem, na czulszym materiale niz 1200 jak przypomne sobie i to chyba byla cigniety z 800, zatem 6400, czy 3200 to juz mi rentgenem zalatuje do przeswietlania kolana i szumy mnie nie bola, zreszta po kompakcie to i tak... mozna rzec "jakie szumy" ;P

dziekuje i pozdrawiam wszystkich znajomych wyznawcow "P", z przed 10 lat ;)


PS. C i N odpuscilem, jednak zawsze czlek szedl inaczej niz inni, Oly jakos mnie nie przekonal, a S niby fajny ale brakuje mi kilku rzaczy, a LV "druga matryca" jest mi zbedny, bo jako analogowiec ogolnie nawet w swym kompakcie patrzylem w ciemny tunelik, a nie w telewizorek na wyciagnietych lapkach.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
berd napisał/a:
MZ-S odszedl w 2003 roku
Puściłeś MZ-Sa? Już Cię nie lubię :-P
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
matb napisał/a:
Puściłeś MZ-Sa?



dodam, iz mialem go z gripem, ktorego Sylwek przywiozl mi z niemiec ;), ale dalej niewiem gdzie podjechac w celu pomacania puszki, zaraz wychodze "na miasto" :D
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
berd, faktycznie powinieneś pomacać oba aparaty, bo nie piszesz o jednej różnicy, która dla mnie jest bardzo istotna: sposób obsługi. W aparatach, które posiadałeś, przysłonę obsługiwało się pierścieniem na obiektywie – teraz się to zmieniło, ale tak naprawdę w K-7 funkcję tę przejęło jedno z dwóch pokręteł na korpusie. W K-x robi się to nieczo inaczej, steruje się nim trochę mniej sprawnie, bo pokrętło jest tylko jedno.

Intuicyjnie myślę, że K-7 jest bliżej tego, do czego zostałeś przyzwyczajony...
Dlaczego piszesz, że K-7 ma lepsze filmy, niż K-x – jest coś, o czym nie wiem?

Masz jeszcze jakieś obiektywy?
Skąd jesteś?
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Przepraszam nie napisalem, jestem z warszawy/ursynow.

Obiektywow, niemam, wszystko sprzedalem, wlacznie z wyciagarka do filmow i koreksem, wchodzilem w rodzine zycie, bylo tuz po mym slubie, w perspektywie inwestycja budowlana i sprzedalem doslownie wszystko, dlatego nic mnie nie trzyma przy P, nic mnie nie ciagnie tylko sentymet i nadzieja, iz czasy sie zmienily ale filozofia w P zostala po staremu.

Dzis jade na jelonki, moze w tamtejszym nie dla ... myslacych inaczej beda mieli, lecz watpie moze sklepie na S, bo w E tylko w necie maja,

Tak masz racje, juz po napisaniu postu zobaczylem, iz K7 ma np. suwaczek do wyboru sposobu pomiaru matryca, cw i spot, tak mial np. MZ-5n i moj ulubiony MZ-S bardziej starodawnie ;)

Nie jestem szumofobem, w sumie to przez ostatni tydzien nabilem sobie glowe banalami, i testami, na 1600/3200 szumi i wiem, iz nie bede raczej stosowal tak wysokich ISO czesto, ale proznosc ludzka nie zna granic i chcialbym miec mniejsze szumy czyli K-X,

narazie serce moiw K7, portfel K-X, ale raz sie zyje i bez macania, a ze jestem prozny do bolu - to chyba K7, zreszta moj aktualny szumofon FZ-18, przy 400 generuje wieksze szumy niz K7 na 3200 ;) to w sumie niewiem czym sie przejmuje ;) i tak doznam szoku jakosciowego dodatkowo, jest jakies promo w "P" oddaja kase jakies 10% za zakup, wezme w koszty... 30 rat mym przyjacielem, mysle iz w 90% na sucho podjlaem decyzje, ale slucham rad moze jednak jestem w bledzie i dla mnei K-X bedzie lepszy.

aha aktualnie jestem pstrykaczem, na wyjazdach w rozne miejsca dlatego WR mnie bardzo zainteresowal... na imprezach rodzinnych, dzieciaki w ruchu, aktualnie nie jestem zbytnio wymagajacym fotoamatorem, swego rodzaju przegiecie sprzetowe juz przezylem i teraz podchodze do tematu na spokonie, wszak czlek ma juz o jedna dekade wiecej na karku.

Ktos moze napisac, to po co ci taki sprzet, kup sobie kompakta, ale ja juz mam kompakta, DSLR'a chce kupic raz, a dobrze i raczej nie planuje rozbudowy o kolejne szkla przynajmniej narazie, moze jakies - moje ulubione FA 35/2, no tak zapomnialem o cropie, to moze jeszcze cos szerszego ;) i kitowy zoom, spacer zoom.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
berd, zadzwoń do Fotostrady w BlueCity http://www.fotostrada.pl/ – oni mają sporo sprzętu Pentaxa, pewnie będą mieli też na ekspozycji, ale lepiej się upewnić.

Jutro jacyś Forowicze spotykają się w Stodole http://pentax.org.pl/view...22296&start=260 właściwie to mógłbym wpaść z K-7, jakbyś był zainteresowany – ale jeszcze nie mogę ostatecznie potwierdzić.

Jesteś w komfortowej sytuacji nie posiadając żadnego sprzętu, możesz spokojnie sobie podejmować decyzję, nie będąc do niczego uwiązanym. D90 to fajny aparat, chyba cenowo wypada lepiej od K-7?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
berd- a myślałeś o Samsungu GX-20 ?
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
fajnie byloby pomacac, dzieki za info zaraz zadzwonie, co do ceny D90 to aktualnie kosztuje 3400,- z 18-105 VR (o jasnosci kitowej).

Tak, to ze moge wybierac to jest ogromny plus, ale tez sprawia - jak widac - pewien klopot, bo kazda myszka swoj ogonek chwali, C i N pewnie i sa lepsze w tym czy tamtym, ale jedyne foto zaczynajace sie na C to byl Eos 650 ;)... pol profesjonalna lustrznaka z 1988 roku czy jakos tak ;)... a mialem ja ze 20 lat temu, a na N to byl kompakcik o matrycy mniejszej niz moja obecna komorka ;)... coolpix i bylo to tez ladnych pare lat temu.

Dlatego na kozysc D90 chyba przemawia cena szkiel, jest ich troche i kosztuja jakby mniej (staloogniskowe), ale mnie to niedotyczy jak napisalem.

Jakie jest porownanie D90 i K7 poza uszczelkami, no i "tym czyms" co ma K7 czyli kazdy Pentax z tej polki semi profi (MZ-P, MZ-S no i teraz chyba K7 przedtem K20)

[ Dodano: 2010-01-09, 10:27 ]
blesso, tak ale przez bardzo krotka chwile, jest wiekszy niz K7, to chyba odpowiednik K20 no i nie ma Pentax na korpucie ;) jakos samsung, mi sie zle kojarzy mialemkilka sprzetow samsunga i wzystkie padaly tuz po gwarancji (przewaznie byly to jakies dvd, mp3 itd)

[ Dodano: 2010-01-09, 10:34 ]
samp, dzieki jade do blue city, Pan powiedzial, iz ma oba WoW i wlozy mi baterie do K7-ki w celu sprawdzenia jak ostrzy AF oraz abym D90 sobie odpuscil, zreszta zaprosil mnie i mysle ze mi wyjasni wiele spraw na zywo, ktore rozwieja moje watpliwosci, co nie zamyka mego dylamatu, bo ja patrze po swojeum mam jakies tam spaczenie provia, nph, velvia... czy illfordem, Pan sprzedawce po swojemu, a inni uzytkownicy patrza jeszcze inaczej.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Jako posiadacz K7- polecam Ci właśnie ten model.Szczególnie, że jeszcze możesz się załapać na zwrot około 400zl przy jego zakupie ( do 15 stycznia ).
Co do Samsunga GX-20 to przecież Pentax K20 z innym logo -więc myślę ze nie zepsuje się on tak szybko ;)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
berd,zwróc uwagę na to że Pentaxy mają problem z dokładnym ustawieniem ostrości na szerokich kątach ,czasem to wychodzi tak że jedna trzecia ujęc ma ustawioną ostrośc trochę za obiektem ,wynika to zapewne z tego że czujnik za dużo widzi i wcale nie musi widziec drugiego planu aby niego właśnie ustwaic ostrośc.Nikon D90 też nie ma rewelacyjnego AF ale chyba lepiej sobie radzi na szerszych kątach.
Pisze ci to bo zrobiłem Pentaxami ponad 30 000 ujęc i ta wada najbardziej mi dokucza.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
ale da sie, wlaczyc tylko centralny czujnik? bez wzgledu na tryb pracy (poza fulla zielonym) zablokowac AF ew. przekadrowac i dokonac foto?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Da się.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
i jeszcze jedno pytanie, pewnie to FF lub BF, moze mozna to skorygowac, a o ile gorszy jest AF w porownaniu z MZ-S'em ktrego znam, moza ja niezobacze roznicy wszak lubie przymykac obiektyw, i wtedy GO tuszuje niedoskonalosci AF, jak to jest w porownaniu ze starszymi systemami AF w analogowych pentaksach, bo tam bylo wszystko OK jak dla mnie, niedzielnego pstrykacza ;)

[ Dodano: 2010-01-09, 12:03 ]
ubeuszek, to chyba nie bedzie dla mnie problemem, nie wiem - mam tylko przypuszczenia - ze to na co Wy zwracacie uwage i uwazacie to, ze pewne niedocigniecia np. szumy czy AF to ja i tak doznam szoku jakosciowego i okaze sie, iz nie jest wcale tak zle, bo bylo przeciez zdecydowanie slabiej/wolniej itd. ;)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
berd napisał/a:
pewnie to FF lub BF
nie

berd napisał/a:
ale da sie, wlaczyc tylko centralny czujnik? bez wzgledu na tryb pracy (poza fulla zielonym) zablokowac AF ew. przekadrowac i dokonac foto?

Ale nie z każdym szkłem to sie sprawdzi .http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=28441

[ Dodano: 2010-01-09, 12:15 ]
berd napisał/a:
lubie przymykac obiektyw, i wtedy GO tuszuje niedoskonalosci AF,

Trochę pomoże ,ja wolę na wszelki wypadek ustawic ostrośc na troszkę bliższy obiekt bo wiadomo że GO jest większa za obiektem niz przed ,ale czasem nie ma nic bliżej i wtedy trzeba liczyc na szczęście.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Porównywanie K-7 z MZ-S'em jest trudne, bo nie jest to popularny model. Być może wspomniany sylwiusz będzie mógł napisać coś z autopsji.

Ja natomiast mogę porównać K-7 z MZ-3 (a pisałeś, że miałeś MZ-5N więc to podobne) – AF jest nieporównywalnie lepszy. Dużo szybszy, celniejszy, cichszy, w ogóle inna klasa, dekada do przodu.
Z kolei nie byłbym już taki pewien, porównując K-7 z Z-1P – wydaje mi się, że do dziś AF z Z-1P totalnie deklasuje wszystkie inne Pentaksy.

Oczywiście, w każdym współczesnym Pentaksie możesz korzystać z tylko centralnego lub dowolnego innego punktu AF. Ponadto teraz większość punktów AF to czujniki krzyżowe – reagują zarówno na linie poziome, jak i pionowe. Nie pamiętam, czy w MZ-S też środkowy był krzyżowy, pamiętam, że w MZ-5N był układ "H" – tzn. pionowy, poziomy i pionowy.

Problem z AF generalnie jest taki, że w obecnych czasach jesteśmy w stanie oglądać cyfrowe zdjęcia o ogromnej rozdzielczości, powiększając je sobie i analizując na ekranie monitora. W czasach fotografii analogowej było inaczej i nieostrość nie była aż tak zauważalna/dokuczliwa. W ogóle sprawność systemu AF stała się jednym z podstawych parametrów w obecnych aparatach – a pamiętam testy z gazet jeszcze sprzed 10 lat, gdzie poświęcano temu raptem 1-2 zdania.

folab, co masz na myśli, pisząc "szerokie kąty"? Jakiego typu ujęcia? Ja używam Sigmy 10-20 i nie mam żadnych problemów z ustawieniem ostrości. Przy takich ogniskowych masz zazwyczaj monstrualną głębię ostrości. Dla mnie jest OK.

[ Dodano: 2010-01-09, 12:25 ]
folab, nie mieszaj!
berd, pisze o zablokowaniu AF, przekadrowaniu i zrobieniu zdjęcia.
Ty się odwołujesz do zablokowania AF, zmiany ogniskowej w zoomie i zrobienia zdjęcia.

To co innego.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
rozmawialem chwilke przez tel. z Sylwiuszem i rozwial wiekszosc mych watplwosci. Mysle, iz doznam szoku technologicznego.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja też tak myślę.
Leć do BlueCity, pomacaj, pobaw się – to najważniejsze. A potem kup K-7.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach