mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A ja to myślę, że zimę to każdy z nas jeszcze może przetrwać z k20d bo to całkiem przyjemne urządzonko. Jak przez ten czas zdarzy się ostrzyć w słabych warunkach z 5 razy to pewnie to przeżyjecie - prawda? Na wiosnę może coś ciekawego się dowiemy. Może dlatego poszła tak dobra matryca do k-x, że w następcy k7 będzie jeszcze lepsza? Kto wie.. Może jakieś APS-H w międzyczasie? Ciągle uważam, że nie byłoby to głupim roziązaniem, taka niespodzianka 8-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
mcgyver napisał/a:
Ciągle uważam, że nie byłoby to głupim roziązaniem, taka niespodzianka
Użytkownicy K-7 mogą być innego zdania :)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
LDevil napisał/a:
Użytkownicy K-7 mogą być innego zdania :)
Mam jakieś takie dziwne wrażenie, że to oni pierwsi zmieniliby aparat na taką zabawkę :evilsmile: :evilsmile: :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
RiddlerPL napisał/a:
@opiszon
Kurcze wiedziałem, że niedoinformowany jestem, ale że az tak... W jakiej cenie kupił?
i jeszcz ejedna sprtawa - jak z dostępnością wersji "kolorowych"? Bo marzy mi się różowa z fioletowym gripem. Kupiłbym nalepkę "Hello Kitty" i wkurzał wszelakie emo po imprezach. ("niech cię kochaja lub nienawidzą, ale nie pozwól by cię ignorowali") ;D

Edit:
Serio piszę.

2190zł w EURO RTV AGD

póki co mają w ofercie tylko czarne korpusy

inne sklepy mają inne kolory, ale nikt jeszcze nie sprawdził jak z dostępnością (no i cena większa)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
MacRayers napisał/a:
Bo ja mam wrażenie, że zachowujesz się jak osoba, która skoro już nabyła K7 to nic nie może podważyć tego jakże zacnego wyboru.


Twoje wrażenie jest mylne. Bardzo cieszę się z tego, że pentax zrobił tani aparat.
Chociaż k-x nie jest dla mnie, podobnie jak k-m, to naprawdę się cieszę.

Tylko zrozum, że podobnie też właściciele nikona d300 nie popełniali zbiorowych samobójstw po ukazaniu się d3000. Ani nie wyrzucali d300 aby kupić d3000 dlatego że jest tańszy.

PS. A może tylko jesteś nadwrażliwy? ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jacek S napisał/a:
też właściciele nikona d300 nie popełniali zbiorowych samobójstw po ukazaniu się d3000.
Powiedzmy D90 :-P . Opinie były, ze matryca lepsza.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
argawen napisał/a:
Powiedzmy D90


może być
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jacek S napisał/a:
PS. A może tylko jesteś nadwrażliwy? ;-)

Jacku, może mam obniżony próg wrażliwości. :-B

Jacek S napisał/a:
Tylko zrozum, że podobnie też właściciele nikona d300 nie popełniali zbiorowych samobójstw po ukazaniu się d3000. Ani nie wyrzucali d300 aby kupić d3000 dlatego że jest tańszy.

Canon 7D ma może i więcej pikseli niż poprzednik ale obraz wypluwa naprawdę rozsądny.
Koledzy, pewnie i tak kupię K7. W końcu złącze do lamp studyjnych, lepszy AF i wszystkie znane zalety. Natomiast szkoda, naprawdę szkoda (większość moich fotek operuje na dużych ISO - wyłączeniem jest studio) że K7 dostał matrycę Samsunga a mógł jak sądzę dostać matrycę Kiksową. Oczywiście to moje zdanie, i osoby robiące tylko studio mogłyby się zdenerwować, że mają natywne ISO200 a nie ISO100 (lub nawet mniej). Nie miałbym nic przeciwko temu, by Pentax wydał K6, K8 byle miało to Kiksową matrycę. Jestem ciekaw ile osób wtedy wybrałoby K7 z matrycą Samsunga...

[ Dodano: 2009-10-22, 18:45 ]
http://www.pentaxforums.c...ple-images.html - warto zobaczyć zdjęcia użytkownika - niektóre robione na ISO6400 i więcej...
Ała...
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
MacRayers napisał/a:
Canon 7D ma może i więcej pikseli niż poprzednik ale obraz wypluwa naprawdę rozsądny.


Nie jestem maniakiem oglądania zdjęć pod lupą, ale gdy ktoś coś mówi to wolę to sprawdzić. Nie zawsze wierzę wszystkim na słowo. Nie wypowiadam się bo dla mnie obraz mówi więcej niż słowa. A w obrazie z kolei wolę mieć więcej detali.

http://odsiebie.com/pokaz/6351924---d876.html

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jacek S napisał/a:
Nie jestem maniakiem oglądania zdjęć pod lupą, ale gdy ktoś coś mówi to wolę to sprawdzić. Nie zawsze wierzę wszystkim na słowo. Nie wypowiadam się bo dla mnie obraz mówi więcej niż słowa. A w obrazie z kolei wolę mieć więcej detali.

Jacku, 7D ma więcej megapikseli niż K7. Jak pisałem o porównaniu obrazu z Kiksa do K7 to padło stwierdzenie, że ma K7 o parę mega (dokładnie o 2 ) gęstszą matrycę i nie ma co porównywać. 7D też ma gęstszą od K7 i jakoś daje radę. Więc K7 z 7D są porównywalne ale Kiks z K7 już nie ? (piszę o matrycach).
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Bo obraz może i wypluwa rozsądny, ale gorszy niż ten z k-7.
Z tego co widać, 7d idzie tą samą drogą co 50d - gładko, gładziutko, bez szumów (i bez szczegółów :-P ).
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek, Jacek S, widzę Panowie, że pozycja K7 jest niezachwiana mając tak oddanych właścicieli.... :mrgreen:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
MacRayers napisał/a:
pozycja K7 jest niezachwiana


Ja już więcej nie kupię K-7
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jacek S napisał/a:
Ja już więcej nie kupię K-7

no.. oby to ostatni raz mi było :-B ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Jacek S napisał/a:
A w obrazie z kolei wolę mieć więcej detali.
http://odsiebie.com/pokaz/6351924---d876.html
Czyli wiemy tylko to, że wersja beta Canona 7D ma jeszcze pewne kłopoty z matrycą.
 

Wodnick  Dołączył: 03 Paź 2009
No dobra, Panowie.
Na ten temat na forum czekam od chwili ukazania się k-x.
Przede wszystkim witam serdecznie wszystkich użytkowników. Miło trafić na grona takich zapaleńców :)
Od razu zaznaczam, iż jestem praktycznie całkowicie zielony, jeśli dzie o fotografowanie lustrzanką. Do tej pory moim aparatem był zwykły, plebejski kompakt SONY i tyle. Zaczynam coraz mocniej interesować sie fotografią, od jakiegoś czasu mocno "zachorzałem" na lustrzankę i się zaczęło. Po serii rozmów z kolegą, użytkownikiem k20d, zdecydowałem, że w grę wchodzi tylko PENTAX, proszę nie wnikajcie, dlaczego, bo szczerze mówiąc, chyba nie byłbym w stanie na to pytanie udzielić wystarczająco pełnej i mądrej odpowiedzi. Tak już jest.
Poprostu chcę PENTAXA i koniec.
W zasadzie byłem juz zdecydowany w 100% na K-7, bo moim zdaniem nie ma sensu kupować k20d, jeśli jest coś nowszego, a parametry K-7 mnie przekonały. Pełne uszczelnienie odgrywa tu bardzo dużą rolę, często łażę po plenerach, jako zapalony robołap i miłośnik wszelakiego dzikiego życia ;)
I teraz pytanie za 100 punktów.
Czy, waszym zdaniem, nie mając praktycznie żadnego doświadczenia z lustrzanką, kupić K-7 i uczyć się na nim, mając do wykorzystania to, co ten korpus oferuje, czy też, jako zielony ludek, w zupełności zaspokoję się (ale ładne określenie :)) tym, co oferuje k-x, wykorzystując go do nauki, kupując przy okazji kilka lepszych szkieł, niż te, które kupię z K-7? Oczywiście w jakimś sensie biorę pod uwagę kwestie finansowe, choć nie są one tutaj głównym czynnikiem, ale sama puszka k-x to 40% ceny K-7, a do tego obiektywy...
Sam już nie wiem
Krótko mówiąc, pomożecie?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
- równie cicha migawka

Zapomnij. Jest rownie cicha jak ta w K-Mie czy K20D, znaczy sie nie ten poziom co K-7.

Cytat
- film 24 klatki (nie trzeba wrzucać do kompresora i przeliczać)

A po co przeliczac w ogole? Im wiecej klatek tym lepiej zasadniczo. Zreszta dopoki efekt "galaretki" nie wyeliminuja z filmow kreconych aparatami z duzymi matrycami dopoty filmowanie nimi bedzie jedynie fajnym bajerem...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kup k-x, do tego jakieś jasne stałki i się baw

jak poczujesz że cię sprzęt ogranicza, to zmienisz na k-7

chyba że bardzo potrzebujesz tych uszczelnień, to pomyśl jednak nad k20d - matrycę ma tą samą praktycznie co w k-7 tyle że bez filmów
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Wodnick, ja bym proponował jednak coś tańszego i zbierać szkiełka. K20 to jest na prawde dobry wybór za świetną cenę obecnie. K-x da praktycznie tylko lepsze iso i pewnie trochę lepszy af. Wbrew pozorom to trochę mało... Kup k20 albo jak wolisz coś małego to niech będzie ten k-x a za rok czy dwa będziesz sam wiedział na co wymienić ;)
 

Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
A czy k-x nie ma czasem 11 punktowego AF?
Przepraszam, już znalazłem ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach