mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
sylwiusz, a jak jest z tą matrycą - rzeczywiście taka dobra? Na samplach to nieźle wygląda. Coś mi się wydaje, że Pentax najpóźniej jesienią wypuści jakieś k8 z całkiem nową matrycą i nie zdziwił bym się, gdyby była jeszcze lepsza niż w k-x..
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Z matryca nie wiem, nie zdazylem porobic dokladnych testow, zreszta to byl egz. przeprodukcyjny. W niedziele za to bedzie szansa poszalec na plenerze :-) To drugie to dopiero w 2010 ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Oj rąbnąłem się - chciałem napisać najpóźniej wiosną... :oops:
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Jacek S napisał/a:
Tylko zrozum, że podobnie też właściciele nikona d300 nie popełniali zbiorowych samobójstw po ukazaniu się d3000. Ani nie wyrzucali d300 aby kupić d3000 dlatego że jest tańszy.
Litości, przecież to są zupełnie odmienne sytuacje. W momencie premiery D3000, D300 miał już prawie dwa lata, a dodatkowo w tym samym dniu pojawił się D300s. Więc właściciele D300 nawet pewnie nie zwrócili uwagi na takie zjawisko jak D3000.
D90 to też nie najlepszy przykład, bo puszka ukazała się tak gdzieś rok po premierze D300 i różnica w jakości obrazowania pomiędzy tymi dwoma puszkami była minimalna.
Jako dodatkowy bonus w kwestiach około matrycowych stareńki D300 oferował 14 bitów i prawie dwukrotnie szybszy tryb seryjny niż jego młodszy brat.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Wodnick napisał/a:
Do tej pory moim aparatem był zwykły, plebejski kompakt SONY i tyle.

"Plebejski" powiadasz? :mrgreen:
Wodnick napisał/a:
proszę nie wnikajcie, dlaczego, bo szczerze mówiąc, chyba nie byłbym w stanie na to pytanie udzielić wystarczająco pełnej i mądrej odpowiedzi. Tak już jest.
Poprostu chcę PENTAXA i koniec.

To miłość. :oops:
Wodnick napisał/a:
Krótko mówiąc, pomożecie?

Pomożemy towarzyszu, pomożemy... 8-)

Nikt ci w kieszeń nie zaglądał więc w sumie trudno ci radzić. Może jesteś kimś dla kogo k-7 + zestaw limitedów 31/43/77 to z finansowego punktu widzenia nic - ot pstryknięcie palcem. A może jesteś zwyczajnym śmiertelnikiem, który mozolnie latami będzie kompletował swoją szklarnię marzeń, ratując się na początku manualami i jakimiś kundelkami. Do czego zmierzam - pewnie, że k-7 jest lepsze od k20d, czy k-x, ale czy opłaci ci się dopłacić do k-7 te parę patyków, to już musisz sam rozstrzygnąć. Jedna rzecz jest pewna - czy będziesz startował zaczynając od k20d czy od k-7 - wsio ryba. Jeżeli pierwsza puszka cię nie przerośnie, to i druga nie.

Hmm - gdybym miał ci jednak (mimo tych wszystkich zastrzeżeń) radzić, to chyba sugerowałbym k20d. Może nawet używaną, z małym przebiegiem. Myślę, że jeśli nowe są po 2700, to używkę dostałbyś za 2000-2200 (zresztą swoją k20d sprzedałem za taką mniej więcej kwotę).

Dlaczego k20d? Z powodu
- sporej ale i dobrej matrycy,
- świetnej jakości wykonania i kultury obsługi (np. slot komory karty i komory baterii zamykany kluczykiem),
- możliwości regulacji BF/FF,
- uszczelek (kupisz kita 18-55 WR za 350-450 zł. i masz genialny w pełni uszczelniony zestaw w sam raz na kurz, pył, piasek, wodę itd).

Pobawisz się pół roku / rok k20d, sporo się pewnie nauczysz, zorientujesz się o co ci chodzi z fotografią, i jeżeli dojdziesz do wniosku że stara puszka ci nie wystarcza, sprzedasz k20d, trochę dołożysz i kupisz k-7 lub k-x za jakieś 70% dzisiejszej ceny (o ile waluty znowu nie zaczną wariować).

O takie tam rady...
:mrgreen:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
sylwiusz napisał/a:
Zapomnij. Jest rownie cicha jak ta w K-Mie czy K20D, znaczy sie nie ten poziom co K-7.

Nie miałem w ręku - zapewne miałeś. Na podstawie filmów np. tego http://www.quesabesde.com...-preview,1_5651 (mniej więcej połowa) wywnioskowałem, że migawka jest cichsza niż w k20D.
mcgyver napisał/a:
Wodnick, ja bym proponował jednak coś tańszego i zbierać szkiełka

Zgadzam się z Kolegą. Uważam, że K-x na początek to wyśmienity wybór ;-) K20D również jest świetną propozycją...
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
LDevil napisał/a:
Czyli wiemy tylko to, że wersja beta Canona 7D ma jeszcze pewne kłopoty z matrycą.


Oczywiście - masz rację.

Jak nie kijem go to pałką. Skoro już wiemy że pentax jest gorszy, to trzeba to teraz jakoś podtrzymywać.


LDevil napisał/a:
Jako dodatkowy bonus w kwestiach około matrycowych stareńki D300 oferował 14 bitów i prawie dwukrotnie szybszy tryb seryjny niż jego młodszy brat.


No tak. Nie zwróciłem uwagi na to że k-x oferuje to samo co k-7. Przepraszam. Oczywiście masz rację. Zawsze.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
LDevil napisał/a:
Litości, przecież to są zupełnie odmienne sytuacje. W momencie premiery D3000, D300 miał już prawie dwa lata, a dodatkowo w tym samym dniu pojawił się D300s. Więc właściciele D300 nawet pewnie nie zwrócili uwagi na takie zjawisko jak D3000.

O to mi chodziło :-B

[ Dodano: 2009-10-22, 22:04 ]
Jacek S napisał/a:
Jak nie kijem go to pałką. Skoro już wiemy że pentax jest gorszy, to trzeba to teraz jakoś podtrzymywać.

Jacku, nie jest gorszy, ale moim zdaniem błąd Pentaksa to włożenie takiej matrycy do K7 skoro mógł wykorzystać lepszą (wg mnie) taką jak w Kiksie....
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
Nie miałem w ręku - zapewne miałeś. Na podstawie filmów np. tego http://www.quesabesde.com...-preview,1_5651 (mniej więcej połowa) wywnioskowałem, że migawka jest cichsza niż w k20D.

Moze i jest nieco cichsza niz w K20, trudno mi powiedziec dokladnie, bo nie mialem wtedy K20 pod reka. Ale mialem K-7 i powiem Ci, ze roznica jest po prostu DUZA. Mimo, ze bylem na spotkaniu pobawic sie K-Xem, to i tak wiecej czasu spedzilem z K-7, coz jednak tzw. "feeling" to jest to ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Jacek S, K-7 jest pod wieloma względami lepszy od K-x, ale naprawdę ciężko uznać za jeden z nich matryce i cechy z nią związane. Można nawet zaryzykować odwrotną tezę.
Z duety D90/D300 trzycyfrowy model był lepszy pod właściwie każdym względem (z wyjątkiem ceny i ciężaru/wagi, ale to raczej normalne).

 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
MacRayers napisał/a:
mógł wykorzystać
Może nie mógł, bo jeszcze jej nie miał, albo nie miał zapewnionych dostaw, albo oprogramowania do niej itd. Dopiero byście płakali, jakby K7 opóźnił sie o kolejne kilka miesięcy. :evilsmile:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Wszyscy dzisiaj jacyś tacy obrażalscy... Czy męczy was tytułowy syndrom tej piosenki ?
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
MacRayers napisał/a:
moim zdaniem błąd Pentaksa to włożenie takiej matrycy do K7 skoro mógł wykorzystać lepszą
Stopniują napięcie. Teraz włożyli by lepszą matrycę, to co mieliby zmienić w nowym modelu? Wygląda na to, że zwykły marketing, a może do tego jeszcze jakieś stare umowy z Samem i tańsza ta matryca pewnie.... Ot cały problem księgowi łapę położyli na nowej matrycy..
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Jacek S napisał/a:
Jak nie kijem go to pałką. Skoro już wiemy że pentax jest gorszy, to trzeba to teraz jakoś podtrzymywać.
Powód jest prostszy - nigdy nie oceniam produktów na podstawie zachowania się modelu w wersji przedprodukcyjnej. Ewentualnie traktuje je jako wyznaczenie poziomu poniżej którego przeciętny egzemplarz produkcyjny raczej nie spadnie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Dada napisał/a:
Może nie mógł, bo jeszcze jej nie miał, albo nie miał zapewnionych dostaw, albo oprogramowania do niej itd. Dopiero byście płakali, jakby K7 opóźnił sie o kolejne kilka miesięcy. :evilsmile:

Dada, w jednym z wywiadów Ned Bunnel (prezes Pentax USA) powiedział, że K-x był planowany razem z K7 tylko z kolorami im się trochę poprzestawiało. Zatem nie wierzę, że nie mieli wtedy matrycy do dyspozycji....

[ Dodano: 2009-10-22, 22:16 ]
Dada, znajdę ten wywiad bo mi przeleciał przez palce parę dni temu. Zresztą to i przez niego częściowo zrobiło się tak nerwowo na okołopentaksowych forach, bo skoro te 2 modele były planowane w miarę równolegle, to dlaczego K7 dostał taką matrycę ????
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Dada napisał/a:
Dopiero byście płakali, jakby K7 opóźnił sie o kolejne kilka miesięcy.


Tak to już jest.
Jest miejscowość o nazwie San Vicente, gdzie katolicy uprawiają samobiczowanie się.
W Polsce kupuje się do tego celu pentaxa.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Wszyscy dzisiaj jacyś tacy obrażalscy

Morowe powietrze, dlatego ;-)

[ Dodano: 2009-10-22, 22:18 ]
Jacek S napisał/a:
W Polsce kupuje się do tego celu pentaxa.

Również można powiedzieć, że w Guadelupe w Meksyku jest figurka Matki Boskiej, do której katolicy wędrują. W Polsce niektórzy ołtarzyki stawiają pewnemu Pentaksowi ;-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
MacRayers napisał/a:
W Polsce niektórzy ołtarzyki stawiają pewnemu Pentaksowi


Chodzi o K-X?

Jeszcze się na dobre nie ukazał a już jest czczony.

Jak znam to forum, to zaraz będzie że nie ma uszczelek, że za głośna migawka, że autofokus...
Że czemu autofokus od k-m jak już był k-7 i takie tam ble ble ble ;-)

 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Jacek S napisał/a:
Jest miejscowość o nazwie San Vicente, gdzie katolicy uprawiają samobiczowanie się.
W Polsce kupuje się do tego celu pentaxa.
Dobre!
A czy ta matryca 12 mpix umożliwia strzelanie szybką serią? bo może o to chodziło? Choć pewnie kalkulacja na lepszą matrycę w nowym modelu i tyle. W k7 i tak już innych rzeczy pozmieniali.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jacek S napisał/a:
Chodzi o K-X?

Jeszcze się na dobre nie ukazał a już jest czczony ;-)

Raczej o K7, który zachowuje się jak woda w Kanie Galilejskiej.... niby woda a co niektórzy chodzą na rauszu jak po dobrym, mocnym winie. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach