alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Musze sie pochwalic - Analyser Pro
Ewa mnie zabije, ale nie moglem sie powstrzymac i nabyłem to: ;-)



http://www.rhdesigns.co.u...alyser_pro.html


... w zasadzie to takie Levels do ciemni... koniec z paskami testowymi! :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kurde, ostatnio sie nad tym slinilem. Mozesz napisac w skrocie jak to dziala? W sensie osobiste doswiadczenia, jak juz odpalisz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dzis wieczorem :evilsmile:
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
To jest wspaniałe urządzenie jak nie miało się tego w ciemni i czyta się opis.


Emocje jednak opadają w trakcie używania :-(
Ale nie powiem żeby było to nieużyteczne, sam zobaczysz.
Powodzenia !
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Yeti napisał/a:
To jest wspaniałe urządzenie jak nie miało się tego w ciemni i czyta się opis.
Emocje jednak opadają w trakcie używania
Ale nie powiem żeby było to nieużyteczne, sam zobaczysz.
Powodzenia !



To pierwsza niepozytywna opinia jaka czytam na sieci, a tym razem szukalem naprawde mocno. Miales kontakt właśnie z Analyserem?

Mozesz coś więcej?
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Fajna rzecz jak sie juz ktos porzadnie nauczy na 'paskach' tak mysle.

Nie umiem sobie tylko wyobrazic jak w praktyce to dziala - gdzie sie to w ogole ustawia:)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
radekone napisał/a:
Fajna rzecz jak sie juz ktos porzadnie nauczy na 'paskach' tak mysle.


No wlasnie paski zupelnie nie sa potrzebne. Ustawia sie tak, ze masz probnik densytometryczny na kabelku, ktorym mierzysz na maskownicy skrajne swiatla i cienie negatywu, ewentualnie dodatkowo srednie tony. Analyser pokazuje ci potem na 15ledowym pasku (patrz zdjecie) rozkład tych tonów w stosunku do wybranej gradacji i czasu - dziala to dokladnie jak histogram. Modyfikujesz czas / gradacje tak, zeby ten histogram jak najlepiej rozciagnac i naswietlasz. Wynikiem jest idealnie naswietlona odbitka z bialymi swiatlami i czarnymi czerniami :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Fajna rzecz.. Chociaż od kiedy używam split grainingu do zrobienia przyzwoitej odbitki wystarczą 2 paski. Za cenę tego ustrojstwa próbek wystarczy mi chyba do końca życia ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matth napisał/a:
Chociaż od kiedy używam split grainingu do zrobienia przyzwoitej odbitki wystarczą 2 paski.


Jak uzywalem splita to mi na noc wychodzilo 4-5 printów. Ja potrzebuje najlepiej 20tu, zeby sie z materialem z tygodnia w jedna noc wyrobic.

Poza tym analyzerem tez spokojnie robisz splita, tyle ze bez próbek :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos, coś krótkie noce macie tam w Dublinie :-P Przecież w splicie to idzie piorunem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matth napisał/a:
Przecież w splicie to idzie piorunem.


No nie wiem :-/

Ale powiem ci za to jak mi idzie z analyserem :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos, oki :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matth napisał/a:
alkos, coś krótkie noce macie tam w Dublinie


Aha, mi samej pracy to wychodzi z 5h. Nie liczac przerwy na kawke a potem ze dwoch na piwko :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
To wychodzi Ci prawie godzina na jedną odbitkę. No dłuuugo, jak Ty to robisz? :shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Robie probki, susze probki, podumam, podumam, wypije kawke, drugie probki... Z pojedyncza filtracja idzie mi 2-3x szybciej.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
alkos, no chyba, że tyle dumania jest ;-) Ja tak rzadko dumam, tzn kiedyś więcej dumałem, a teraz decyzja przychodzi mi znacznie łatwiej. Robię pasek, utrwalam i idę go pooglądać w normalnym świetle, wybieram właściwy czas i robię odbitkę. Wsio w temacie :-) Swoją drogą nie wierze w całkowitą automatyzację procesu z takim urządzeniem. Bo to działa jak automatyczne poziomy, a te wymagają korekty dla właściwego zdjęcia. Myślę, że jest to fajna rzecz do labu, który robi masówkę i zwyczajnie nie ma czasu na próbkowanie każdej odbitki, a i automat da zadowalające wyniki - taki analogowy jpg ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
matth napisał/a:
To wychodzi Ci prawie godzina na jedną odbitkę. No dłuuugo, jak Ty to robisz?

To długo? IMHO nie. Mi tyle zajmuje dopracowanie odbitki bez filtrów multigrade.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matth napisał/a:
Bo to działa jak automatyczne poziomy


To absolutnie nie jest automatyczne. To po prostu pomaga wizualizowac gdzie na odbitce znajda sie probkowane tony w zaleznosci od czasu i filtracji - ot, tyle. I az tyle.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ano rozumiem. czyli masz taki probnik, ktorym sciagasz dane z maskownicy wedlug jakiegos schematu? taki tryb Av tylko w druga strone:)

Ja mam w szkole inny bajer: po naswietleniu papieru pod powiekszalnikiem wsuwam go do takiej maszyny i po minucie mam gotowa wywolana i utrwalona odbitke.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
radekone napisał/a:
Ano rozumiem. czyli masz taki probnik, ktorym sciagasz dane z maskownicy wedlug jakiegos schematu?


Tak, jest w zestawie. Mierzysz najciemniejsze i najjasniejsze miejsce.

radekone napisał/a:
Ja mam w szkole inny bajer: po naswietleniu papieru pod powiekszalnikiem wsuwam go do takiej maszyny i po minucie mam gotowa wywolana i utrwalona odbitke.


O, takie mi sie marzy... :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach