Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Program freeware do backup-u ?
Funkjonalnosc:
1- ustawiam katalogi ktore maja miec robione backup-y przyrostowe (zmiany dopisywane sa do katalogu poprzedniego nie nowego - na dysku backup)
2 - program uruchamiany jest 1 raz w tygodniu automatycznie
3 - sam moge odpalic program
4 - okreslam rozszerzenia plikow kote mnie interesuja (pomijajac te foldery ktore cale kopiuje)

znaalzlem 2-3 programy ale wolalbym zeby ktos podpowiedzial mi rozwiazanie ktore zna juz i stosuje...
Mam z dysku program Paragon drive backup 2006 (ale to nie jest to chyba o co mi chodzi)
Jest jakis cobian backup....
Ale moze cos polecicie...?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Najprostsze jakie znalazlem, freeware i naprawde bezproblemowe:

http://www.karenware.com/...treplicator.asp

(backup mi startuje codziennie o 1.a.m...)
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Miałem taki sam dylemat <> rok temu... szukałem, sprawdzałem..
i ostał się Cobian Backup.
To imo bezapelacyjnie _najlepszy_ darmowy soft do 'domowych' backupów pod Windows.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - dzieki - wyglada zachecajaco... :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No ja sobie zrobiłem taska w Windowsowym Schedulerze - trochę zabawy z prostym bat-em, zip z linii poleceń i... śmiga jak należy :-) Ale w sumie - ze względu na w/w zabawę - polecam tylko obeznanym w temacie. Tak czy inaczej warto pamiętać o tej opcji.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odkopię.

Używam Cobiana (backupy incremental - przyrostowe) i nie wiem, jak zrobić coś takiego:
- mam katalog A i w nim pliki 1,2,3
- idzie pierwszy backup
- zmieniam plik 1 i zmieniam nazwę katalogu na B
- idzie drugi backup

Rezultatem są dwa katalogi w backupie (A i B), w katalogu B tylko plik 1, a chciałbym, żeby w backupie był dokładny obraz oryginału. Przy dużej ilości podobnych zmian, wszystko się mocno rozjeżdża i nie wiem, co jest gdzie.

To tak naprawdę bardziej podpada pod synchronizację połączoną z backupem. Jeśli Cobian tego nie potrafi, to co potrafi?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja używam SyncBack, tylko nie robię kopii przyrostowej, program mam tak ustawiony, że nanosi mi wszystkie zmiany (dodaje, usuwa, zmienia nazwy plików/katalogów) tylko w backupie na podst. oryginału i zawsze mam tożsame pliki w źródle i backupie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
A on kopiuje wszystko w czambuł, czy tylko zmienione pliki? I jeśli tylko zmienione plki, to na czym bazuje? Na atrybucie "archive" czy inaczej?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sprawdza zmiany w obu lokalizacjach i zajmuje się tylko zmienionymi plikami. Dalszej części pytania nie rozumiem, ale jak już porówna lokalizacje to otwiera okno z podaniem plików, które ulegną zmianie i podsumowaniem różnic, np.: rozmiar pliku, data i czas, brak w celu, brak w źródle.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach