nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Lightroom za $199
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no dobra a co z poziadaczami Rawshootera premium 2006 ? Mial byc za darmo lightroom ...?????!!!!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
nowakka napisał/a:
Ktoś się skusi?
Na razie nie obsługuje PEF-ów K10D. Pozostaje DNG.
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
nowakka napisał/a:
Ktoś się skusi?
Na razie nie obsługuje PEF-ów K10D. Pozostaje DNG.

Ztcw w wersji finalnej będzie obsługiwać - K10D, D40 i parę nowszych puszek.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
nowakka napisał/a:
Ztcw w wersji finalnej będzie obsługiwać - K10D, D40 i parę nowszych puszek.
A gdzie to info można znaleźć ?

[ Dodano: 29-01-07, 13:29 ]
Bo jak na razie to tylko z Pentaxa obsługuje DL i DS. Wg. mnie mieli troszkę czasu dołożyć przynajmniej K100D.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Taki kraj jak Polska nie ma swojego sklepu Adobe. To kupować można na przykłąd w USA?
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
nowakka napisał/a:
Ztcw w wersji finalnej będzie obsługiwać - K10D, D40 i parę nowszych puszek.
A gdzie to info można znaleźć ?

[ Dodano: 29-01-07, 13:29 ]
Bo jak na razie to tylko z Pentaxa obsługuje DL i DS. Wg. mnie mieli troszkę czasu dołożyć przynajmniej K100D.


http://www.livingroom.org...ightroom_10.php
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
nowakka napisał/a:
http://www.livingroom.org...ightroom_10.php
Ok, dzięki.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tu szybkie dwa artykuły o LR 1.0:
http://www.outbackphoto.c...w_31/essay.html
http://www.robgalbraith.c...cid=7-8735-8802

Co do otrzymania LR dla wszystkich, któzy kupili RSP - podobno trzeba czekać na e-mail z informacją. E-mail zostanie wysłany na adres, który ma w swojej bazie firma element5 - obsługująca sprzedaż Ś.P. Pixmanteca. Żeby zobaczyć swoje dane, trzeba wejść na http://element5.com -> customer service -> My Account.

Ja właśnie sobie przypomniałem (mam nadzieję, że nie za późno), że wypadałoby zmienić u nich tego maila, bo z poprzedniego już dawno nie korzystam...

[ Dodano: 2007-01-29, 08:45 ]
I jeszcze jedno (z linka powyżej):
"A downloadable trial version of Photoshop Lightroom 1.0 will come available simultaneous with the program's release on February 19. On that day, Adobe will also post Camera RAW 3.7, a new version of the RAW file processing plug-in for Photoshop CS2 that will bring cross-application compatibility between Lightroom and Photoshop CS2 RAW processing settings stored in a RAW photo's companion sidecar XMP file. "
W skrócie mówiąc - zmiany dokonane na rawie w LR będą widziane w ACR 3.7 i vice versa. Fajnie.
A w samym LR dodali "odplamiacz", nie wiem jak to po polsku będzie - clone tool.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - hmmm o ile do mojej karty u pixmanteca moge sie dostac.....to w tej fimrie lement5 - nawet calego ID nie moge wpisac.....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, ID to email, na który dostałeś linka do ściągnięcia RSP.
Pod spodem masz też możliwość zalogowania się parą numer zamówienia / hasło (order number / password)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Warunki oferty specjalnej:
"Special Introductory Offer valid in US, Canada and Mexico only."
I wszystko jasne :evil:
 

nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Warunki oferty specjalnej:
"Special Introductory Offer valid in US, Canada and Mexico only."
I wszystko jasne :evil:

Wieczorem sprawdzę, czy można Polską kartą płacić... W Apple Store taki numer przeszedł :)



Niestety, nie dało się. Dokładnie sprawdzany jest billing address, więc żadna karta spoza USA/Meksyku/Kanady nie przejdzie. Szkoda.

 
Andreas  Dołączył: 19 Lis 2006
argawen napisał/a:
nowakka napisał/a:
Ktoś się skusi?
Na razie nie obsługuje PEF-ów K10D. Pozostaje DNG.

ale nie "DNG by K10D" - tego nie chce ruszyc....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
beta 4.1 bez problemu czyta DNG z kadyszki

[ Dodano: 2007-01-29, 12:05 ]
"RAW files from the Nikon D40, Nikon D80 and Pentax K10D are newly-supported as well."

[ Dodano: 2007-01-29, 13:20 ]
Jeszcze jedna dobra wiadomość dla posiadaczy RSP.
Swego czasu można było wywnioskować, że za RSP przysługuje tylko pierwsza wersja LR, a ewentualny późniejszy upgrade będzie się wiązał z zapłaceniem całej kwoty - czyli, inaczej mówiąc, będą lepsi (ci co kupili LR1) i gorsi (ci co dostali LR1 w zamian za RSP).
Otóż, nie. Na forum Pixmanteca od jakiegoś czasu udziela się człowiek z Adobe, który głównie uspokaja gorące głowy ;-) i dzisiaj napisał: "You will own a full license of LR and therefore will pay the same upgrade costs as everyone else." Czyli, wszyscy będą równi. Socjalizm jak się patrzy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - to mile...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ciekawe czy ta wersja LR1 jest jakos mocno poprawiona w stosunku do ostatniej bety - chodzi mi glownie o dzialanie na starszych prockach niz Core2. Pewnie nie - Adobe nastawia sie teraz na wypuszczanie tych samych binarek dla Macow i Wind, wiec tak naprawde, bez 2GB ramu i Core2 nie ma co podchodzic :-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Właśnie przeczytałem artykuł na fotopolis o Lightroomie - i normalnie byłoby mi wstyd się pod nim podpisać. Pięć zdań na krzyż, ale i tego nie potrafią dobrze sklecić.
1. "jednak do końca kwietnia dotychczasowi betatesterzy i zarejestrowani użytkownicy Adobe Photoshop mogą nabyć Lightroom w promocyjnej cenie 199 USD" - bzdura, wystarczy po prostu mieć konto na Adobe/Macromedii (wymagane np. do ściągania triali) - można je założyć w trakcie finalizacji tej transakcji.

2. Zdjęcie pudełka (screenshot).

Jakiś resampling 2x albo i więcej w górę. Ale znak wodny wstawili, no bo ktoś może się połasić na takie dzieło sztuki... ślepak jakiś pewnie.

3. "Przypomnijmy, że Adobe Lightroom to rozbudowana aplikacja pozwalająca obrabiać pliki RAW, zarządzać ich kolekcjami, oraz tworzyć ich prezentacje" - tak jakby tiffów i jpgów nie można było. Ech.

Żenada, panowie z fotopolis, żenada.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pojawiły się video-tutoriale do Lightrooma 1.0.

http://pictureflow.filebu...R/01/index.html

Pan, który je prowadzi, to Michael Tapes - twórca (no, jeden z twórców) Rawshootera.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
zorzyk napisał/a:
Taki kraj jak Polska nie ma swojego sklepu Adobe.

Jak nie, a warszawski stadion? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach