matb  Dołączył: 02 Lis 2006
  Kalendarz Adwentowy - nowa edycja, nowa formuła, nowe zasady
Wygląda na to, że w tym roku święta nadchodzą szybciej niż zwykle ;-)
Miało już nie być Kalendarza Adwentowego, ale...
Jako że będzie to już jubileuszowa, okrągła, trzecia edycja, to chyba pora wprowadzić małe zmiany i unowocześnienia.
Więc tak:
- uczestnik konkursu dostanie do wykonania pracy film i aparat jednorazowy, który ma zużyć do tego celu. Aparat jest (jak już wspomniałem) jednorazowy, trochę nieświeży (termin do 10/2007), ale za to nówka nieśmigana. KODAK Fun. Zdaje się, że bez lampy i chyba o niskiej czułości filmu. Ale nie wiem, jako że sprzęt zapakowany w oryginalne "srebreka" to nie będę otwierał.
- zdjęcia jak poprzednio - trzeba wykonać od 1 do 24 XII, po jednym każdego dnia
- ALE - że film jest 27 klatkowy to są trzy zdjęcia "zapasowe" (extra bonus), które można dowolnie wykorzystać. Z tym, że praca ma zawierać 24 zdjęcia każde wykonane innego dnia!
- miejsc w konkursie jest 5 (słownie: "pięć"), bo i aparatów jest pięć (liczbowo: 5). Czyli zgłosić się może pięciu chętnych. Każdy chętny zobowiązany jest do: wykonania zadania, we własnym zakresie wywołania i zeskanowania zdjęć oraz nadesłania pracy do organizatora w ustalonym terminie. Obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy". W zapisach ;-)
- uczestnik aparat dostaje gratis (znaczy się za niego, ani za przesyłkę nie płaci). Jeśli jednak skrewi i nie zrobi zdjęć czy coś i nie złoży pracy w terminie, to będzie zobowiązany zapłacić zwrot kosztów w wysokości, powiedzmy 12 zł.
- reszta ustaleń w zasadzie bez zmian.

Czyli: dostaje się aparacik, trzeba nim codziennie jakieś zdjęcie w adwencie robić, a potem wyniki swojej twórczości przesłać w formie elektronicznej i czekać co z tego wynikło, co zrobili inni i jak się to komu podobało.

No to kto się pisze na tę zabawę? Przypominam: TYLKO 5 MIEJSC :!:
UWAGA: Zgłoszenia są tajne i na PW!!!

Acha! A jak ktoś nie wie o co biega, to niech sobie poszuka wątków o konkursie z ubiegłego roku i sprzed dwóch lat.

 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
nie chciałbym zabierać jednego ze sprzętów, więc pozwolę sobie założyć do swojego Super A kliszę 24 klatkową b/w do drugiego kliszę kolorową i stanę w szranki (oczywiście pozakonkursowe) ;) jeśli oczywiście pozwolicie na pewną samowolke... ;) do mojego pomysłu potrzebować będę bowiem statyw i tryb "bulb" albo długie naświetlanie... stąd prośba ;)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja już dwa razy poległem na tym projekcie więc nie mam najmniejszego prawa do zgłaszania się tym razem ale jak się grupa zbierze to może zmotywuje mnie to do podziałania na zasadach pozakonkursowych podobnie jak pawgra.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
matb napisał/a:
zdjęcia jak poprzednio - trzeba wykonać od 1 do 24 XII, po jednym każdego dnia
matb napisał/a:
jednorazowy, trochę nieświeży (termin do 10/2007), ale za to nówka nieśmigana. KODAK Fun. Zdaje się, że bez lampy i chyba o niskiej czułości filmu.


Heh. Trzeba przyznać, że to kolejny stopień dajhardyzmu. Zwłaszcza to połączenie niskiej czułości filmu i terminu wykonywania zdjęć. I braku lampy... Dołączam do Pawgry i Maćka.

(aha, nie wiem, czy to może jeszcze nie czas, ale nie ma w regulaminie terminu nadsyłania zdigitalizowanych prac)
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Ja tam się piszę do tej nieoficjalnej części konkursu (z ME Sem), co jej nie ma. W zeszłym roku chyba moje starania przerwała wizyta kadysi w serwisie ... i lenistwo oczywiście.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Robi się monotematycznie w wątku, ale chyba i ja spróbuję jedynie pozakonkursowo... Ale z własnym jednorazowym aparacikiem o-)
Nawet pomysł mam ale za mało we mnie dieharda żeby się zobowiązać...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Są jeszcze wolne miejsca. Jak się do 10.11 komplet nie uzbiera to w tym roku konkursu nie będzie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Chyba ludzie poczuli sie oniesmieleni...
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
matb napisał/a:
Miało już nie być Kalendarza Adwentowego
A to dlaczego? Czegoś nie pamiętam jak zwykle? Przecież to jeden z lepszych konkursów. Że ze mnie cienias, to nigdy nie spróbowałem, ale formuła mi się bardzo podobała i za każdym razem z niecierpliwością czekałem na prace. Inna sprawa, że ten pomysł też niewąski. Szkoda, że tak mało uczestników może wziąć udział.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kiwak napisał/a:
Szkoda, że tak mało uczestników może wziąć udział.
Do tej pory jakoś szczególnie więcej tych uczestników nie było. A teraz też jeszcze pięciu chętnych nie ma :-P
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
matb napisał/a:
Jak się do 10.11 komplet nie uzbiera to w tym roku konkursu nie będzie.
Nie mów że nie będzie, bo będzie. Tylko co najwyżej z jednym pozakonkursowym uczestnikiem (ze mną).
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Konkurs sam w sobie jest trudny, a tu jeszcze jednorazówką bez lampy trzeba robić.
Jak dla mnie, to za dużo ograniczeń (niby po co one?).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nikt Cię nie zmusza
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
plwk napisał/a:
Nikt Cię nie zmusza


Oczywiście.
Powodzenia.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jednorazówka jest bez lampy bo nie znalazłem w dobrej cenie kilku jednakowych sztuk z lampą w dobrej cenie, niestety. A sama idea używania jednorazówek jest krokiem w kierunku tych wszystkich, którzy twierdzili, że nie mają analoga, albo że nie będą aparatu na miesiąc "bunkrować" tylko dla potrzeb konkursu, albo że cośtam. Poza tym wyrównuje szanse (mam wrażenie, że do tej pory ci, co robili cyfrą byli jakośtam uprzywilejowani). Każdy ma ten sam sprzęt, wynik zależy od inwencji i umiejętności. No i jest jeszcze duże ułatwienie - 3 klatki ekstra do dowolnego wykorzystania :-D
Zresztą każdy kto się spróbował z takim maratonem wie, że nie jest to do końca konkurs fotograficzny. A w każdym razie nie zdjęcia (w sensie technicznym) ani tym bardziej nie sprzęt jest tutaj najważniejszy. Przede wszystkim liczy się pomysł, konsekwencja i wytrwałość. Chociaż... z niewiadomych dla mnie powodów najlepsza pod tym względem praca w zeszłym roku nie wygrała. Ale pracy jury nie będę komentował :-P

[ Dodano: 2009-10-30, 23:43 ]
Kurde - zajrzałem na stronę z pracami ubiegłorocznymi i cośtam pozmieniali na serwerze, w wyniku czego dwie prace wzięło i wcięło :evil: :-?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ja bym się wstępnie zapisał, tylko jednak będę używał cyfry i filtrów, jeśli to dopuszczalne?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Rany boskie, to co mówią o polakach że marudy nie z tej ziemi to po prostu - prawda!!!!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
matb napisał/a:
uczestnik konkursu dostanie do wykonania pracy film i aparat jednorazowy, który ma zużyć do tego celu.
matb napisał/a:
UWAGA: Zgłoszenia są tajne i na PW!!!
White napisał/a:
Ja bym się wstępnie zapisał, tylko jednak będę używał cyfry
To żart jest jakiś?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Jarek Dabrowski napisał/a:
matb napisał/a:
uczestnik konkursu dostanie do wykonania pracy film i aparat jednorazowy, który ma zużyć do tego celu.
matb napisał/a:
UWAGA: Zgłoszenia są tajne i na PW!!!
White napisał/a:
Ja bym się wstępnie zapisał, tylko jednak będę używał cyfry
To żart jest jakiś?


Nie wiem, a jak myślisz?
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
matb napisał/a:

Zresztą każdy kto się spróbował z takim maratonem wie, że nie jest to do końca konkurs fotograficzny. A w każdym razie nie zdjęcia (w sensie technicznym) ani tym bardziej nie sprzęt jest tutaj najważniejszy.


Właśnie, sprzęt nie jest najważniejszy. Więc po co te jednorazówki, a nie można swoim? Jak nimi robić nocne zdjęcia (w zeszlym roku wymagał tego jeden z projektów)? Ma być trudniej? To się kupy nie trzyma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach