karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
emigrant napisał/a:
Przywłaszczenie

Ooooo, to to - to już prędzej, dodałbym jeszcze przymiotnik czasowe ;)
Nie kiwnąłem nawet palcem by te środki znalazły się na moim koncie więc jak można tu mówić o kradzieży koleżanko mygosia?

Na dzień dzisiejszy w tej sprawie miałem tylko 2 telefony z banku, gdy zapytałem o formę pisemną zapytania o zwrot (tak bym mógł wyżyć się grafomańsko odpowiadając) pani poinformowała mnie, że nie przewidują takiej. Tak naprawdę to nawet nie wiem kto dzwonił bo numer był ukryty a miałbym wyrazić zgodę na obciążenie mojego konta? Czy kontakt telefoniczny z instytucji pośredniczącej jest właściwą formą wyjścia z twarzą z tego rozgardiaszu? Ja śmiem wątpić!
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Mając na uwadze to jak przebiegała cała procedura zwrotu pieniędzy w ramach promocji Pentaxa (mega opóźnienia, trudności z kontaktem, niejasne procedury - vide faktura i ogólny chaos organizacyjny), jaką mam gwarancję, że 425 złotych które powinienem zwrócić Custom Solutions trafią właśnie tam gdzie powinny trafić i nie będę mieć żadnych dalszych nieprzyjemności z tego tytułu? Na chwilę obecną dostałem informację pisemną z banku iż jakaś firma (nie wymieniona w tytule wpłaty !!!) żąda ode mnie zwrotu pieniędzy za dubel wpłaty w kwocie 425 złotych na rachunek który nie jest rachunkiem z którego dokonano podwójnej wpłaty !!!

Ja czekam na poważne pismo z firmy która organizowała całą akcję promocyjną z notą wyjaśnienia, numerem konta i pieczątką. To pismo będzie podkładką w razie (odpukać) dalszych niejasności a tych przeca po takich akcjach nie można wykluczyć.

Zauważyłem, że dla mygosi wszystko jest albo czarne albo białe - nic pomiędzy! Nazywanie kogoś złodziejem wobec zaistniałego faktu jest wstrętne.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie, ale akurat przywlaszczenie [polecam: http://sjp.pwn.pl/slownik/2512876/przywłaszczenie ] jest dosc proste do przydzielenia do bialego lub czarnego. Jest to nieuczciwe. To jest baaardzo prosta sprawa i nie wymaga zadnych filozofii. Kasa nie jest karmazyna.

Rozumiem, ze jak znajdziecie portfel, to rowniez nawet nie probujecie odnalezc wlasciciela.
Coz - kiedys wam sie tez to przytrafi - i rowniez ktos nie odda wam kasy. Jestem tego pewna.

mas7odon napisał/a:
Nazywanie kogoś złodziejem

mas7odon, nie imputuj mi czegos, czego nie powiedzialam.
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
mygosia - poczuj się zignorowana.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ale przynajmniej racja jest po jej stronie :idea:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
opiszon, mygosia, kradzieży dokonuje złodziej. Jeśli zatem mówimy o kradzieży, to traktujemy sprawcę jak złodzieja.
Nie wnikam tu wcale w ocenę moralną, bo przecież przywłaszczenie jest traktowane przez prawo surowiej, niż sama kradzież :!:
Jednakże kradzież chyba zawsze idzie w parze z przywłaszczeniem.

Problem jest tu w znaczeniu potocznym słów złodziej i kradzież, które są dużo bardziej piętnujące, niż przywłaszczenie i ...
Czy jest potoczne określenie na sprawcę przywłaszczenia? Przywłaszczyciel :?:

[ Dodano: 2010-08-12, 02:35 ]
I dodam jeszcze mój osobisty pogląd na sprawę.

Firma, osoba, czy ktokolwiek by to nie był, działał tu jako profesjonalista i w oparciu o zasady obrotu gospodarczego. Miał na tym jakiś zarobek lub dostał wynagrodzenie za swoją - w domyśle - dobrze wykonaną pracę.

To zupełnie nie to samo, co zgubienie portfela przez osobę fizyczną.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
karmazyn napisał/a:
Nie kiwnąłem nawet palcem by te środki znalazły się na moim koncie więc jak można tu mówić o kradzieży


Można w tym momencie:

karmazyn napisał/a:
Poza tym pieniążki już dawno wydane


Chyba, że same się wydały bez twojego kiwania palcem.
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
romeoad - nie zorientowałem się od razu, że na naszym koncie są środki których tam nie powinno być, mam wpływy z rożnych źródeł a pilnujemy tylko żeby nie zejść poniżej zera i w ten sposób wydałem kasę. Ale to przecież jest kradzież gdy wyjmujesz kartą kasę z bankomatu z własnego konta... Fu.k!

Ostatni raz napisze, że zwrot jest możliwy tylko wtedy gdy PENTAX (a nie Inteligo) skontaktuje się ze mną i upomni o nienależnie przelane środki. Jak ładnie mnie nie przeproszą za ten cały BURDEL w promocji to powołam się na art. 409 KC polskiego prawa i nic nie oddam bo przecież jestem złodziej.
BTW: w tytule przelewu nie było ani słowa pentax ani cash backa a ja jestem wróżka.

Dyskusja jest na żenującym poziomie. Jak dla mnie to EOT
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Z ostatnich informacji wynika, iż przelewów możemy spodziewać się w przeciągu tygodnia ( przynajmniej dla osób z listy pentax.org.pl).
Miejmy nadzieję, że tak się stanie.

PS
Złodziej czy nie - tę ocenę zostawiam sumieniu samego zainteresowanego.
Dla mnie w życiu ważne jest to, by po prostu być uczciwym - wobec innych, ale i siebie, także
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Blesso, co tam slychac na froncie?


jakies przelewy ktos zaobserwowal na swym koncie?
 

edredon  Dołączył: 21 Kwi 2010
Przelewu niestety nie ma :-( :!: :!: :!:
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
u mnie tez niet, PiotrK jest na zasluzonym urlopie, zatem nic innego nam nie zostaje jak czekac ;).
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kradzież? Nie.
Przywłaszczenie? Nie znam się na terminologii.
Elementarny brak uczciwości? Na pewno w wypadku bezwarunkowego opierania się przed zwrotem.

Ale pewną rzecz w zachowaniu podwójnie "obdarowanych" rozumiem. Gdybym był w podobnej sytuacji, zgodziłbym się wyłącznie na zwrot na rachunek, z którego przyszły pieniądze - wtedy bez żadnej papierologii byłoby oczywiste, że to co dostałem niesłusznie, zwróciłem, a nie wypłaciłem nie wiadomo komu.

edit: O, a to dyskusja sprzed dwóch tygodni. Nie zauważyłem. My bad. :oops:
 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
Czesc,

A moze moglibyscie sprobowac wyjsc z ta sprawa na jakims zagranicznym forum? Ja bym nigdy nie domyslil sie, ze taka firma moze w ten sposob urzadzac promocje. Bylaby to jakas przestroga dla kolejnych klientow.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Daj spokoj, szkoda zdrowia, na kilkaset, moze tysiac klientow nie dostalo chyba 12 osob to nawet nie jest promil... ot taki blad statystyczny.

ale fakt faktem, ze juz mnie to zaczyna lekko irytowac, cala ta sytuacja z Pentaxem, a jestem nadspodziewanie spokojny czlowiek i byle pierd nie jest w stanie mnie wyprowadzic z rownowagi.
 
danny-the-great  Dołączył: 04 Cze 2009
berd, to dotyczy 12 osób które są na tym forum i podały dane na maila Blesso. Tak naprawdę nie wiemy ile osób nie dostało cashbacku spoza forum. Również mogą być takie osoby które zagladają na forum, nie dostały cashbacku i nie odezwały się na odezwe Blesso.
PS. Też nic jeszcze nie otrzymałem.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
nie pisalem do blesso, gdyz PiotrK trzymal reke na pulsie z ramienia organizatora promocji, i nie chcialem robic juz zamieszania, jedno jest pewne narazie czekamy i pozostaje nam zgrzytac zebami.

ech brak slow
 
rjaskolski  Dołączył: 05 Gru 2009
i jak tam drodzy Forumowicze jakieś przelewy przyszły? bo u mnie posucha:)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Nie zadaje się pytań, na które zna się odpowiedzi :-P
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Crow, Ty to jajacasz jestes :-B

u mnie, no tak... znasz odpowiedz ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach