berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Blesso, to poczekaj jak sie zbierze jakas grupka oczekujacych, skad wiesz kto dostal a kto nie,

wiem, iz jeszcze jest kilka osob nie zwiazanych z forum. Czesc dostala czesc nie, chce to usytematyzowac. Ale Ty mozesz pisac do Piotra.

=========
berd
Crow
Blesso
jotbe
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Do powtórnego "ataku" w sprawie zwrotu środków w promocji Pentaxa potrzebna jest jednak uaktualniona lista oczekujących osób.

Podam imiona osób z poprzedniego zestawienia: Daniel, Jarosław, Radosław, Jacek, Mariusz , Rafał.

Jeśli któraś z powyższych osób dostała już pieniądze - proszę o info.
Jeśli są osoby które nie znalazły się na liście - proszę o imię , nazwisko oraz kod uczestnictwa.
 
danny-the-great  Dołączył: 04 Cze 2009
Daniel dostal:) Zycze wam powodzenia, mam nadzieje ze otrzymacie nalezna wam pieniadze. Cashback Pentaxa to kpina. Jeszcze raz dziekuje za pomoc osobom zaangazowanym w akcje cashbacku po terminie.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
I jak tam dostaliście zwroty :mrgreen: :?: Bo ja nadal czekam... :evil:
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Z "naszej" ostatniej listy (6 -7 oczekujących) - 3 otrzymało zwrot.
Reszta nadal liczy na zlitowanie.
Chyba dam na mszę w tej intencji.

Ps
Matko Święta Częstochowska !
Ja muszę dać na mszę! Przyznaję, może nie zasłużyłem na ten cud ale ..... parę chwil temu na moje konto PRZELEW DOSZEDŁ !

Miliiiicja! Ludzie ! To się musiało coś stać !!
;)

Ps
Przelew wykonany przez Fortis Bank - o/Kraków
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja też dostałem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: (wyklikałbym więcej tych ludzików z oczkami, ale by mnie admini prześwięcili...)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Świetnie :)

Proszę o info - czy inni oczekujący, nadal są oczekujący?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja jestem nadal oczekujący, nic nie dostałem :mrgreen: ;-)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
FF w Pentaxie nie będzie - nie czekaj więc ;)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
W którąś po-zimie na pewno będzie ;)
 
jotbe  Dołączył: 20 Sty 2010
Mnie kapnęli 425 złociszy, ale nie stanowi to nawet połowy należnego mi zwrotu.
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Łolaboga... ja też DOSTAŁEM :-D

...i na co tu wydać ten gifcik ;) statyw, Nifty Fifty? bo jak nie miałem zwrotu, to wiedziałem na co spożytkuje, ale jak już mam na koncie to nie wiem na co :) tyle kasy... zgłupiałem ;) heheeehhe
 

PiotrKr  Dołączył: 27 Lis 2006
Fajnie, że choć w przypadku paru osób udało się zamknąć temat. Jeżeli nadal są osoby oczekujące lub które nie dostały całości należności to proszę o dokładne info na pw.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Najlepsze w tym wszystkim jest nie to, że ktoś nie dostał ale to, że dostał za mało albo 2x. Wpadki są rzeczą normalną, ale...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Crow napisał/a:
e ktoś nie dostał ale to, że dostał za mało

Może liczą, że te osoby się dogadają między sobą, skoro są z jednego forum. :roll:
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Tak sobie z nudy przeglądnąłem wątek.
Odnośnie osób, które dostały coś za dużo (w sensie nienależnie). To się nazywa "bezpodstawne wzbogacenie". Cytuję (wikipedię bo mi się nie chce szukać nic innego).

Cytat
Bezpodstawne wzbogacenie polega na osiągnięciu korzyści majątkowej bez podstawy prawnej kosztem innej osoby. Jest ono podstawą roszczenia majątkowego – bezpodstawnie wzbogacony jest obowiązany do wydania korzyści w naturze, a gdyby nie było to możliwe (np. gdy przedmiot wzbogacenia został zbyty, utracony lub uszkodzony) – do zwrotu jej wartości osobie, kosztem której korzyść została odniesiona (art. 405 K.c.).


Więc jeśli organizator będzie chciał kasę odzyskać to tłumaczenia, że "kasę wydałem" raczej nic nie dadzą.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Adam - nie wracajmy już do tego wątku, w tym wątku ;)
Najważniejsze, że chyba wszyscy z naszego forum dostali zwrot. Fakt, że może nie taki jak powinni , ale w większości przypadków producent/dystrybutor dotrzymał "promocyjnego" słowa.

Ze swej strony podziękowania dla Piotra, za popchnięcie całej sprawy do przodu .
 

kwrom  Dołączył: 17 Lis 2009
Okres rozliczeniowy Pitów. Szukałem ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi (może źle szukałem) szukaj-ka pokazała ten wątek.
Mam pytanie o "pentax cashback 2010" chodzi o to czy rozliczamy "promocje(nagrodę)" PIT-em? Czy jeśli tak to w picie PIT-37 poz.57 i 59 (inne źródła, nie wymienione w wierszach od 1 do 4) jako Przychód (Dochód)?.

[ Dodano: 2011-02-05, 19:46 ]
Czyżby nikt nie rozliczał cashbacku?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Rozmawiałem dziś w urzędzie skarbowym mego miasta o promocji zastosowanej przez Pentaxa. Panie słyszały o takich " przypadkach" i stwierdził, iż taki zwrot nie jest objęty opodatkowaniem- choć trzeba przyznać, cash-back był dla nich twardym orzechem do podatkowego rozgryzienia.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Jak kogoś interesują podstawy prawne tej decyzji, to niech poczyta art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych http://lex.pl/bap/student/Dz.U.2000.14.176.html

Co ważne, ustawa nakłada limit kwotowy (760PLN) i wyklucza zwolnienia w przypadku "nagród otrzymanych przez podatnika w związku z prowadzoną przez niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach