Neo  Dołączył: 05 Paź 2009
  [neo] Pierwsze lustro i pierwsze fotki
Proszę oceniać ale i podpowiadać co zmienić żeby następne były lepsze
1

 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Jeżeli chcesz, aby inni oceniali Twoje zdjęcia, lepiej wstaw je w tym wątku, bo generalnie ludziom może się nie chcieć klikać.
 

Neo  Dołączył: 05 Paź 2009
Właśnie nad tym pracuję tylko coś mi nie idzie :-(
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Może to pomoże

EDIT:
Odnosnie zdjęcia:
Mam wrażenie, że jest kłopot z ostrością pierwszego planu, ale to trzeba by było zobaczyć w większym rozmiarze. Poza tym troche bałaganu się wkrada poprzez te zarośla po lewej stronie kadru. Nie wiem też, czy przypadkiem horyzont nie jest krzywy.
 

Neo  Dołączył: 05 Paź 2009
2

3

4
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Na 2 MZ też jest bałagan, nie wiadomo, na czym oko zawiesić. Bardzo nieostry drugi plan, zwłaszcza z lewej strony.
3 i 4 - przepalone niebo, nieodświetlona ziemia. Bardzo duży kontrast na tych fotografiach utrudnia pokazanie głównego tematu, który mógłby mieć potencjał.

EDIT:
Przy czasach rzędu 0,002 sekundy i ogniskowej 18mm lepiej chyba byłoby użyć mniejszej czułości niż 800.

Pozdrawiam
Michał

 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
Przepały, dużo przepałów i to takich które mocno przeszkadzają w odbiorze zdjęcia. Bez szarej połówki raczej ani rusz w takich warunkach.
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Albo obejść obiekt, żeby słońce mieć za plecami.
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Można też wstać wcześnie rano i pstryknąć o wschodzie słońca ewentualnie poczekać do zachodu-mniejsze kontrasty.
Cytat
Bez szarej połówki raczej ani rusz w takich warunkach.
Filterek i tak wcześniej czy później kupisz-ja ci polecam jak najszybciej się w niego zaopatrzyć,do tego też bardzo przydaje się polarek.
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
fotografowanie pod słońce zostaw na czasy gdy już trochę umiejętności nabędziesz, krajobraz to tylko z pozoru prosty temat, nie każdy widok jest fotogeniczny
może poćwicz na ludziach, poczytaj i skup się mocno na kadrowaniu
 

Neo  Dołączył: 05 Paź 2009
Dzięki za info, z tymi przepałami to załamka.
Kombinowałem różne ustawienia i albo przepały na niebie, albo ciemny pierwszy plan.
Wychodzi na to że bez filtrów się nie obędzie.
Co do kadrowania to będę nad tym pracował.
8-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
2. najlepsza, woda piękna, tylko szkoda tego mega przepału na chmurach

reszta góra przeswietlona dół za ciemn

trudne warunki do cykania fotek i średnio wyszło
 

Neo  Dołączył: 05 Paź 2009
:cry:

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pomyliły Ci się portale... to nie jest nasza-klasa.pl.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
po pierwsze chyba za duże te fotki (norma to 700p na dlugim boku)

ja na szczescie mam wiecej cali to mi uklad sie nierozjechał, ale mniejsze pudła mogą miec problemy

5 obróbka BW niespecjalna

6 nawet fajnie wyszło

7 nieostre i tu koniecznie BW

8 kadrowanie chyba leży, ale sie nieznam :-D
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
dlugas1982 napisał/a:
7 nieostre i tu koniecznie BW

Uwielbiam takie "porady"... :evil:
A możesz mi powiedzieć co zmieni w tym zdjęciu konwersja do BW? Od czego to zdjęcie w BW (stylowym?) będzie lepsze? Otworzy tej pani oczy? To może zlikwiduje światło walniętej na wprost lampy błyskowej (wbudowanej?)? z tym pięknym cieniem? A to może chociaż usunie wyrastającą z głowy lampę?
Litości....
 

Markus1985  Dołączył: 19 Lut 2009
Arti, może dlugas1982 stwierdził że 7 konieczne BW z powodu wieku osoby która jest na zdjęciu? Nie wiem - można się tylko domyślać :-)

:-B
 

Neo  Dołączył: 05 Paź 2009
Arti napisał/a:
Pomyliły Ci się portale... to nie jest nasza-klasa.pl.

Kolego "Arti" taki tekst to raczej nie porada i to Tobie chyba się portale pomyliły, to nie jest dowal-amatorowi.pl. :evil:

Arti napisał/a:
Uwielbiam takie "porady"...
A możesz mi powiedzieć co zmieni w tym zdjęciu konwersja do BW? Od czego to zdjęcie w BW (stylowym?) będzie lepsze? Otworzy tej pani oczy? To może zlikwiduje światło walniętej na wprost lampy błyskowej (wbudowanej?)? z tym pięknym cieniem? A to może chociaż usunie wyrastającą z głowy lampę?
Litości....


Tu już konkretniej, oczy ta pani ma otwarte - lampa niestety tylko wbudowana - lampa w tle, mój błąd ale fotka robiona z zaskoczenia.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Neo napisał/a:
Kolego "Arti" taki tekst to raczej nie porada i to Tobie chyba się portale pomyliły, to nie jest dowal-amatorowi.pl.

Wbrew pozorom to jest porada. Mówi ona dokładnie: przeczytaj zasady tego działu, poczytaj co nieco na tym forum, w ogóle coś o fotografii, obejrzyj inne zdjęcie, inne wątki, zobacz po co jest Album. Przejrzyj swoje zdjęcia, zrób selekcję i poważnie się zastanów czy ono się nadaje do publikacji. To nie jest też forum odwczorajmamcyfowke.pl.com.ue.hifi
Szczerze jak na spowiedzi odpowiedz mi. Przeczytałeś regulamin tego działu? Przed wrzuceniem zdjęcia do Albumu zorientowałeś się po co on jest i jaki jest jego cel?
 

Neo  Dołączył: 05 Paź 2009
Arti napisał/a:
Wbrew pozorom to jest porada. Mówi ona dokładnie: przeczytaj zasady tego działu, poczytaj co nieco na tym forum, w ogóle coś o fotografii, obejrzyj inne zdjęcie, inne wątki, zobacz po co jest Album. Przejrzyj swoje zdjęcia, zrób selekcję i poważnie się zastanów czy ono się nadaje do publikacji. To nie jest też forum odwczorajmamcyfowke.pl.com.ue.hifi
Szczerze jak na spowiedzi odpowiedz mi. Przeczytałeś regulamin tego działu? Przed wrzuceniem zdjęcia do Albumu zorientowałeś się po co on jest i jaki jest jego cel?

Wiem że robię błędy ale nie dowiem się jakie jeśli napiszesz tylko że moje foty są do bani. :-(
Jak już będę robił dobre zdięcia to sam będę oceniał wypociny innych amatorów a nie prosił o ocenę moich.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach