pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
Dlaczego tak sadzisz?

tomasi, jak widać jest od niedawna i jeszcze nie wie, o co kaman z Nikonem D40 ;)
Jakby był gdzieś dostępny za rozsądne pieniądze, to warto wziąć, ale czy brać następcę, czyli 3000D to mam poważne wątpliwości. To może lepiej Alfę 230 z tym fajnym Zeissem 16-80(85?)? Tylko nie wiem, czy ten Zeiss zmieści się w budżecie. A sama Alfa 200 lub 230 jest dość tania. Nawet z kitem.
Poza tym jak pisałem wyżej - dowolna używana i tania lustrzanka. Może nie bardzo stara, ale coś, co 3 lata temu było nowością, a teraz można kupić z kitem poniżej 1000zł, można śmiało w ciemno kupować. Zainteresują ją lustrzanki, to sama będzie się zastanawiać, jaka następna. Nie zainteresują - mała strata.
(Alfa 230 +18-55 od 1500zł wg. ceneo)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tylko pytanie jaki ten sonowski kit jest....
 

anatol1  Dołączył: 18 Cze 2009
Olympus E-450 +obiektyw 14-42, kosztuje ok. 1720 zł.
Niestety jest to miły złego początek (finansowy)
Taki zestaw, w stosunku do kompaktu, ma bardzo ograniczone możliwości na końcu
krótkim i długim, że o macro nie wspomnę. Dziewczyna może być niemile zaskoczona.
Następna prośba to będzie: "tato, tato, kup mi jeszcze z dwa/trzy obiektywy, bo ten
mnie mocno ogranicza".
Zabawa z lustrzanką jest przyjemna, lecz "trochę" drenuje kieszeń niestety.
Czy kieszeń taty wytrzyma artystyczne zapędy córki ?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mygosia, Z tym Olkiem to tak nie do końca jest. Jak się chce mieć naprawdę dobre zdjęcia, to też niestety RAWy. fakt, że jpg prosto z puszki jest ładny i kolorowy zwłaszcza, ale czasem WB też potrafi się pomylić, a i pomiar światła także. Z Olka to bym polecił E420, tyle że bez stabilizacji on jest, ale w cenie sie mieści z zapasem. A co do polecania używanego, hm... Jesli to miałby być jeszcze jakiś prezent, no to nie wiem, czy Wy chcielibyście dostać w prezencie uzywany aparat ? :roll:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
kiedys dostalem Zenitha, alez bylem happy...
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
jeszcze 4 posty i skończymy na Fedzie :D
 

anatol1  Dołączył: 18 Cze 2009
Może nie mówmy o prawdziwych, dobrych aparatkach ;-) mówmy o cyfrankach :-P
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Kup siostrze używane k100d + kit + manualna 50-tka + "Książka o fotografowaniu" Mroczka i niech się dziewczyna uczy. Jak się jej nie znudzi po paru miesiącach i będziesz widział że ją to wciąga, to można dokupić coś lepszego, jeśli będzie potrzebowała.

Taki zestaw jak wymieniłem to będzie kosztował może z 1000 - 1200 zł.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
K100D może zniechęcić ze względu na ekran. Taki zestaw K-m + kit + 50-200 byłby niezły, poszedł ostatnio poniżej 1300 zł na Allegro. :shock:
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
dsk napisał/a:
Taki zestaw K-m + kit + 50-200 byłby niezły


+ "Książka o fotografowaniu" Mroczka ;-) .
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jak jpg z puszki, to tylko Nikon lub Sony
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Ja obstawiałbym jednak również jak niektórzy koledzy K-m.
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Zeiss 16-80 jest daleko poza budzetem. Ja bym sugerowal cokolwiek co po kupnie kita pozwalaloby jeszcze na kupienie chocby uzywanej piecdziesiatki, system z grubsza dowolny. Ale kit raczej zawsze jakis niedosyt zostawia..
 
BolzZ  Dołączył: 26 Paź 2009
dsk napisał/a:
K100D może zniechęcić ze względu na ekran.

kee :?:
 
MMM  Dołączył: 19 Cze 2009
Również obstawiałbym K-m lub K-x gdyby dorwać taniej gdzieś.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Pentagram napisał/a:
Jak jpg z puszki, to tylko Nikon lub Sony

dlaczego? oO
 
wojtek_84  Dołączył: 14 Sie 2009
Mi również wydaje się, że K-m będzie dobry na początek. Sam mam i uczę się pilnie :). Brak bajerów takich jak LiveView i kręcenie filmów można uznać za plus gdy chce się uczyć warsztatu. Wtedy człowiek skupia się na robieniu zdjęć, kompozycji itp. Bajery mogą trochę rozpraszać.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
a ja też mam pytanie , dlaczego wątek jeszcze nie został przeniesiony do "PIERWSZE KROKI" ? , jak się wchodzi do działu "inne systemy" to temat wygląda trochę na "zaśmiecający".

PS , nie czytałem całego wątku
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
dsk napisał/a:
W tym wieku istotniejsze jest, żeby się dziewczynie aparat podobał - najlepiej przejdź się do dobrze zaopatrzonego marketu, niech weźmie kilka aparatów do ręki. Jeśli nie zamierza kupować drogich obiektywów do niego, to w sumie nieważne co wybierze. Sporo osób zostaje przy kicie i to im wystarcza.


I to byla najsensowaniejsza porada. Na tym etapie dziewczyna pewnie bedzie miec w nosie rawy i jakies p***** techniczne. Malolaty z talentem nie maja syndromu sprzetowca, sprawia im radosc robienie zdjec byle czym (byle cyfrowym) i jesli swoj talent rozwinie, to za kilka lat wybierze sobie dobry sprzet swiadomie.
Mam kolezanke, ktorej siostra jest w podobnym wieku i jakims zwyklym kompaktem robi takie portrety ze odpadlem.

Co ja bym jeszcze dolozyl od siebie to pytanie, czy siostra pragnie nowego aparatu? Bo jesli tak to ok, ale jesli nadal doskonale wykorzystuje to co ma w tej chwili to nie uszczesliwialbym jej na sile i poczekal, az sama zacznie dostrzegac potrzebe posiadania czegos wiecej.
 
ukazs  Dołączył: 08 Lis 2009
hehe....no ona ma juz starego cyfrzaka ok 5 latek liczy....a jeśli chodzi czy nowy to tak nowy....ponieważ to nie ja daje pieniadze tylko rodzice a oni wola nowe na gwarancji i takie tam duperelki----rozumiecie :)
po za tym to ma byc prezent na gwiazdkę

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach