Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
tatsuo_ki, bo są ładniejsze. :-P
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Pentagram, ano chyba ze tak...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
ukazs napisał/a:
po za tym to ma byc prezent na gwiazdkę


To zdecydowanie proponuję jednak Pentaksa Kx, bo w przeciwieństwie do pozostałych dwóch (A230 i D3000) ma podgląd na monitorze i możliwość filmowania, a kitowy obiektyw 18-55 jest bardzo dobry. Prawdopodobnie dużo lepszy od tych kitowych, które można dostać z Sony czy Nikonem.
Jako konkurencję rozważyłbym Olympusa E-420 z 2 obiektywami - 14-42mm i 40-150 (chyba taki ma zakres, nie pamiętam dokładnie).
Z wad w stosunku do Kx:
- dużo mniejszy wizjer optyczny, ale kto wie, czy będzie to przeszkadzać
- brak stabilizacji obrazu
- brak kręcenia filmów

Z zalet - nie wiem jak w Kx, ale ostrzenie Olympusem w trybie LV (czyli obraz na ekranie LCD na żywo) był równie szybki (inni powiedzieliby, że wolny), co w moim kompakcie Canon A640, więc swobodnie można go używać w trybie LV jak kompaktu.
 
ukazs  Dołączył: 08 Lis 2009
pawelek-79 ale ja się zastanawiałem nad sony 330 a nie 230 czy będzie jakaś różnica

a tak po za tym to w jakim sklepie najlepiej i najtaniej do jakości kupywać
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
W tym (spośród dobrych sklepów oczywiście), w którym jest najtańsze to, co akurat chcesz kupić. Nie ma reguły. :-P
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
ukazs, wiesz co? skoro dziewczyna najlepiej z Was zna się na fotografii, dajcie jej pod choinkę ... kopertę z kasą. Nie ma nic gorszego, jak wybieranie prezentu dla pasjonata przez kogoś, kto nie ma o jego pasji pojęcia. Będąc koneserem win, chciałbyś dostać w prezencie popularne wino za 15 zł, bo etykietka była ładna i pani w sklepie polecała?
Wybór lustrzanki to dość trudna rzecz. Wchodzi się w system, a najlepsza puszka może jej się nie spodobać, bo będzie np. za duża czy niewygodna. Moze powie, kochani dziękuję, ale wolę używaną puszkę i lepsze szkło? albo lampę?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Mało która 14-latka tak powie. Taki K-x z kitem albo chociażby D3000 z kitem (w promocji Leclerca czy Carrefoura za 1500) byłby wystarczająco dobry przy porównaniu do 5-letniego kompaktu.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
dsk, może nie, a może tak. Mając 14 lat robiłem zdjęcia Zorką, odkładałem na Zenita i marzyłem o Praktice... ;-) Bardzo bym sobie wówczas taki kopertowy prezent chwalił.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
rbucz, nie to żebym wypominał Ci wiek. Ale od czasu kiedy mieliśmy po 14 lat trochę już wody w Wiśle upłynęło. Teraz 14-latkowie mają zupełnie co innego w głowach. :roll:
 
pyro  Dołączył: 29 Wrz 2009
Ja ze swojej strony proponuje zamiast lustrzanki zaawansowana hybrydę - aparat z pełnym manualem, ręczna regualcja ostrości na obiektywnie:

Panasonic FZ-50, Fuji 9600 czy f-100fs. Z pewnościa zmiescisz się w tej kwocie - dasz radę dokupic lampę, statyw, szybką kartę, zapasowe akku i torbę w tej cenie (a to są wg mnie niezbędne akcesoria). Siostra będzie mogła pobawić się zarówno RAWami, manualnie ostrzyć itd, a także polegać trybie auto i cykać zdjęcia jak jakąś małpką.

Wg mnie sa to dobre aparaty do nauki fotografii. W porówaniu do niektórych kompaktów naprawdę szybkie.

Jeżeli chodzi o lustrzankę, to wybór (lub brak) zostawił bym samej zainteresowanej - to trzeba już robić pod siebie bo zakup puszki to dopiero początek:)
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Ja obstawiam K-X ZA PODOBNE PIENIĄDZE MA COŚ WIĘSEJ NIŻ W NIKONIE d3000 i olku.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Pentagram napisał/a:
rbucz, nie to żebym wypominał Ci wiek. Ale od czasu kiedy mieliśmy po 14 lat trochę już wody w Wiśle upłynęło. Teraz 14-latkowie mają zupełnie co innego w głowach. :roll:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B
Jak tak pstro w tych nastoletnich głowach, może rzeczywiście kompakt z najwyższej półki byłby dobry? za to w różowym kolorze?
 
ukazs  Dołączył: 08 Lis 2009
pentax..olympus i inne też wchodzą w gre...tamte modele tylko tak napisałem poniewaz są powszechne ale ja szukam najlepszej lustrzanki...może być mega trudna ale nowa i do 2000 zł---jak byście mieli takie składniki to jakie ciasto polecacie ???
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jak najlepsza za te pieniądze i nowa- to tylko Samsung GX-20. :-) Tylko ciężko już go znaleźć w wyprzedażowej cenie.
 
ukazs  Dołączył: 08 Lis 2009
no udao mi sie wydusic od siostry że z sony rezygnuje....zastanawia sie nad nikon lub canon...ale chce takiego z dwoma obiektywami.....pytałem się o pentaxa czy olympusa--nie nie chcem to jakas firma nieznana..hehe tak sadzi
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ukazs napisał/a:
.pytałem się o pentaxa czy olympusa--nie nie chcem to jakas firma nieznana..

no to chyba nie będziemy potrafili pomóc ;-)
 

anatol1  Dołączył: 18 Cze 2009
Cóż...skoro Goździkowa (czyt. reklama) poleca N i C, no i znajomi tylko takie posiadają,
to trudno 14-tolatce zdecydować się na coś innego.
Pentaksiarze, to ludek "twardy, nie mientki", nie poddający się owczemu pędowi do N,C i S.
Pentaksiarze to indywidualiści :roll: :-P - tych cech nie można wymagać od nastolatki :!:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
anatol1 napisał/a:
indywidualiści - tych cech nie można wymagać od nastolatki

jesteś pewien :?:
nie wsypuj wszystkich do jednego worka

może nie od każdej, choć jak pamiętam, to w moim LO większość to byli jednak indywidualiści

mówisz że aż tak się młodzież zmieniła przez 10lat :?: nie uwierzę, już za moich czasów była Britney Spears (no Dody nie było ale jednak)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
opiszon napisał/a:
mówisz że aż tak się młodzież zmieniła przez 10lat :?: nie uwierzę

pochodz troche do gimnazjum, to i w Swietego Mikolaja uwierzysz...
 

seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
tatsuo_ki napisał/a:
opiszon napisał/a:
mówisz że aż tak się młodzież zmieniła przez 10lat :?: nie uwierzę

pochodz troche do gimnazjum, to i w Swietego Mikolaja uwierzysz...

Uff na szczęście nigdy nie chodziłem do gimnazjum, ale w świętego Mikołaja wierzę, Zwłaszcza jak się grudzień zbliża. A co do aparatu to w MM są chyba od jutra Canon 1000d +18-55 bez IS za 1680, IMO warto, dużo bardziej niż jakieś D60 czy D3000, oczywiście w stawce najlepszy k-x, ale jak nie chce pentaxa, to trudno.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach