ukazs  Dołączył: 08 Lis 2009
ja się pytałem ale to ma być niespodzianka.....ona poprostu myśli że Pentax to jakaś zabawka bo jej w reklamach nie ma....ale jak dostała by takiego i potrzymała w ręku i jeśli oferuje więcej opcji niż sony czy nikon w tej cenie to by z pewnością uznała markę i zapomniała o innych
a więc co radzicie
Olympus E-450---a taki aparacik???
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ukazs napisał/a:
to by z pewnością uznała markę i zapomniała o innych
Koledzy i koleżanki jej przypomną. Wydaje mi się, że najlepiej będzie jak porozmawiasz lub delikatnie wybadasz siostrę.
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Z 2 obiektywami do 2 tys. Canon albo Nikon? Raczej nie ma szans (Nikon na pewno nie bo tani Nikon to drozsze obiektywy ze srubokretem). A jesli nawet to te obiektywy to bedzie kompletny szmelc. W takiej opcji chyba tylko Olympus.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Pentagram napisał/a:
Koledzy i koleżanki jej przypomną.

Ale jak im puści film nagrany tym Kx, to może im buźki pozamyka ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kanon 500d też kręci filmy :roll:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
Kanon 500d też kręci filmy

A w jakiej on cenie? No i chyba nie ma 30fps.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
blazejs napisał/a:
Z 2 obiektywami do 2 tys. Canon albo Nikon? Raczej nie ma szans (Nikon na pewno nie bo tani Nikon to drozsze obiektywy ze srubokretem). A jesli nawet to te obiektywy to bedzie kompletny szmelc. W takiej opcji chyba tylko Olympus.
Kolega kupił swego czasu nowy D40 z podstawowym obiektywem za 1000 zł brutto. Według Twojej teorii powinien to być całkowity szmelc. Bawiłem się nim przez całe wesele (nic ciekawszego nie miałem na nim do roboty) i jakoś nie zauważyłem aby był źle wykonany, zawodny lub żeby zdjęcia z niego były gorszej jakości. Pomimo, że obiektyw był ciemny, ostrość łapał szybko i pewnie. Zdjęcia robione w jpgach (bo tak właściciel sobie ustawił) były całkiem przyjemne. Dlatego pozwolę sobie nie komentować wypowiedzi podobnych do powyższej.

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Pentagram napisał/a:
Bawiłem się nim przez całe wesele (nic ciekawszego nie miałem na nim do roboty)
Nie było tam żadnych panien?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Za dużo znajomych. :evilsmile:
Zachowywałem pozory. :roll:
 

blazejs  Dołączył: 24 Wrz 2008
Pentagram napisał/a:
blazejs napisał/a:
Z 2 obiektywami do 2 tys. Canon albo Nikon? Raczej nie ma szans (Nikon na pewno nie bo tani Nikon to drozsze obiektywy ze srubokretem). A jesli nawet to te obiektywy to bedzie kompletny szmelc. W takiej opcji chyba tylko Olympus.
Kolega kupił swego czasu nowy D40 z podstawowym obiektywem za 1000 zł brutto. Według Twojej teorii powinien to być całkowity szmelc. Bawiłem się nim przez całe wesele (nic ciekawszego nie miałem na nim do roboty) i jakoś nie zauważyłem aby był źle wykonany, zawodny lub żeby zdjęcia z niego były gorszej jakości. Pomimo, że obiektyw był ciemny, ostrość łapał szybko i pewnie. Zdjęcia robione w jpgach (bo tak właściciel sobie ustawił) były całkiem przyjemne. Dlatego pozwolę sobie nie komentować wypowiedzi podobnych do powyższej.


Mialem go w rekach. Jednak tanie Pentaksy robia lepsze wrazenie :) Poza tym ja odnioslem sie do tego, ze ma byc DO 2000 i z 2 obiektywami. Niestety D40 z 2 obiektywami ze srubokretem raczej nie znajdziesz DO 2000.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
wybaczcie ale nie czytalem calego watku od poczatku wiec nie wiem czy ktos juz o tym nie pisal....

moge szczerze polecic olympusa e-420 z dwoma kitowymi obiektywami cena takiego zestawu to 1650zl plus jakas karta pamieci za 100zl


aparat sliczny :mrgreen: nie ma jakis bajerow w stylu stabilizacji(przydatne) czy (moim zdaniem mniej przydatne) filtrow artystycznych itp jak pozniejsze olympusy.

fajny maly i lekki, grip co prawda maly ale w mojej lapie lezy ok, korpus solidnie wykonany, obiektyw (krotki kit) sprawia gorsze wrazenie.

pozdrawiam
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Chyba jednak wycieczka do jakiegoś Media Marktu/Saturna/EuroRTVAGD byłaby wskazana dla sprawdzenia, czy ergonomia podpasuje. Bo używanie aparatu, którego nie można dobrze chwycić to męczarnia trochę jest... No i może się zapozna z Pentaksem... ;-)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
thrackan napisał/a:
No i może się zapozna z Pentaksem... ;-)

prędzej z Sony :evil:
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
rbucz napisał/a:
prędzej z Sony :evil:

Jeżeli lubi wydmuszki... :evilsmile:
Przecież te tanie korpusy mają feeling chińskiej zabawki z końcowej wyprzedaży na odpuście. Jakby były tak wyciorane przez miliard Chińczyków, że aż plastik się starł :roll:
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
thrackan napisał/a:

Przecież te tanie korpusy mają feeling chińskiej zabawki z końcowej wyprzedaży na odpuście.

ale mają dobry marketing, niestety ;-)
 
Karol Popik  Dołączył: 29 Sie 2008
Ja mam 13 lat i mam Pentaxa k200d z gripem i 3 obiektywy to, że ma 14 lat o niczym nie świadczy. To jaką lustrzankę chcesz jej kupić to zależy według mnie od ambicji (1 czy 2 dobre zdjęcia każdy może zrobić automatyczną cyfrówką ;-) ). Ja bym pomyślał o używanym k110/k100d.

 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Ostatnio widziałem 14latkę, która biegała z eos 5d mark II i 24-70 L czy coś takiego, wmurowało mnie w chodnik. Pogadałem z nią, mówiła, że tata jej kupił. Niektórzy to mają dobrze ... ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
TomaSzSz napisał/a:
tata jej kupił
A czego się spodziewałeś? Przecież nie myślisz chyba, że mogła tyle kasy zarobić jako galerianka? ;-)

TomaSzSz napisał/a:
5d mark II i 24-70 L
Swoją drogą, to ciężki zestaw, na siłownię chodziła, czy co? :evilsmile:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Pentagram napisał/a:
Swoją drogą, to ciężki zestaw, na siłownię chodziła, czy co? :evilsmile:

z biodra strzela...

[ Dodano: 2009-12-06, 16:56 ]
a na kompie kadruje. na nk pikseli starczy :evilsmile:
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
TomaSzSz napisał/a:
Pogadałem z nią, mówiła
- gdyby do mnie ktoś podszedł i zaczął pytać o aparat, to zrobiłbym się podejrzliwy... (zakładając, że miałbym takie cacko i byłbym nastolatkiem) :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach