rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Moim zdaniem ciekawostka marketingowa, żeby szumu wokół firmy narobić. Paru zapaleńców kupi, choć wielkiego sensu w tym nie ma. Ceny nie spadną, bo obiektyw z matrycą zawsze będzie droższy od samego obiektywu, zwykły kompakt zawsze będzie poręczniejszy, a lustrzanka bardziej uniwersalna i dająca lepszą jakość. Mimo rewolucji cyfrowej ciągle używamy optyki od lustrzanek sprzed kilkudziesięciu lat, a to cudo za pieć lat będzie ciekawostką i kupką elektronicznego złomu.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
W takich cenach to w sumie nie różni się od tego jakby sobie kupić 3-4 rózne aparaty i po prostu brać ze sobą ten co najbardziej pasuje do danej sytuacji... Teraz jak m4/3 powoli zdobywa rynek - takie coś jak Ricoh zrobił nie ma sensu.

Chociaż nie zdziwiłbym się gdyby dorobiono do tego jakąś ideologię i to dziwadło stało się przedmiotem jakiegoś kultu.
 
huh  Dołączył: 03 Wrz 2009
tapirek napisał/a:
Chociaż nie zdziwiłbym się gdyby dorobiono do tego jakąś ideologię i to dziwadło stało się przedmiotem jakiegoś kultu


no, ideologia już jest, do kazdego obiektywu jest dobrana optymalna matryca.. albo odwrotnie ;)

ONLY FOR RICH IDIOTS, powinni dopisac na spodzie aparatu tuż obok MADE IN CHINA
 

buran  Dołączył: 06 Kwi 2008
To że cię nie stać to jeszcze nie powód żeby innych obrażać.Gdzie ty widzisz napis made in china?Akurat w przypadku Ricoha o jakość jestem spokojny.
 
huh  Dołączył: 03 Wrz 2009
to nie jest istotne czy mnie stac czy nie bo to: "ONLY FOR RICH IDIOTS" nie o tym,
nie twierdzę że każdy kogo stać to idiota ;)

pomysł Ricoha wydaje mi się z ekonomicznego punktu widzenia pozbawiony sensu,
chcę zmienić obektyw, zmieniam matryce..i jeszcze do tego procesor ?
Jedynym plusem jest to ze matryca sie nie brudzi, ale np. SIGMA poradzila sobie z tym problemem
i wstawila szybkę między obiektyw a matrycę.
Wyobraź sobie że ktoś Ci kradnie kołpak, idziesz do sklepu z częściami a tam Ci mowia ze musisz
kupic razem z kolem i zawieszeniem, czy muszę coś dodawać ? ;)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tu chodzi o to, że do szkła jest dobrana optymalnie matryca. Dlatego jest to taki pack.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
optymalnie do pola krycia obiektywu

bo innego celu nie widzę

czyli tak
-stałka - większa matryca
-zoom - mniejsza matryca (żeby obiektyw mógł być mniejszy)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Dokładnie takie było założenie projektantów - kompaktowość systemu.
 
huh  Dołączył: 03 Wrz 2009
ok, zle podchodzilem do tematu bo z punktu widzenia lustrzankowca,
z punktu wizdzenia kompakciarza wygląda to lepiej.
kupuje aparat z zoomem zachce mi sie stalki, nie musze kupowac calego aparatu,
oszczedzam na tylnej sciance, czyli i tak lepiej niz kupowac caly kompakt ze stalką ;)

oczywiscie z punktu widzenia lustrzankowca dalej kicha ;)
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Crow napisał/a:
Dokładnie takie było założenie projektantów - kompaktowość systemu.


Tylko czy noszenie ze sobą trzech, czterech modułów będzie bardziej kompaktowe od trzech, czterech obiektywów?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tak. Wyobraż sobie teraz, że do APSC chcesz mieć zooma. Rosną gabaryty szkła i kompaktowość szlag w tym momencie trafia. Dzięki zmniejszonej matrycy zoomik staje się automatycznie mniejszy i kompaktowy.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Crow napisał/a:
Dzięki zmniejszonej matrycy zoomik staje się automatycznie mniejszy i kompaktowy.


I rośnie beczka, którą ten zoomik wypluwa :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Crow napisał/a:
Dzięki zmniejszonej matrycy zoomik staje się automatycznie mniejszy i kompaktowy.
A zdjęcia mają jakość, jak z kieszonkowego kompaktu.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
trochę sampli z tego "kompaku" z obydwóch modułów http://dc.watch.impress.c...209_334632.html
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Podejrzewam, że to raczej ślepa ścieżka - rynek zweryfikuje.
 

Oruniak  Dołączył: 02 Paź 2009
Bardziej mi się podobała propozycja Ricoh-a GZ-1 z matrycą 14mp. CMOS(może od Pentaxa?),bo obiektyw to DA 15/4,tylko logo firmy zmienione.Ta opcja by mi odpowiadała.Obecna propozycja jest chybiona,bo tam w grę wchodziła możliwość wymiany obiektywów,co przy tej ilości L-ów było by warte rozważenia.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wiem, wiem stary watek, ale nie chcialem zakladac nowego. Czy ktos uzytkuje taki aparat? Jakie wrazenia? Obecnie mozna kupic za grosze, wiec stad te pytanie......
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ile groszy?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
300zl
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
PiotrB. napisał/a:
Jakie wrazenia?

-przyzwoite wykonanie (używam z a12 28mm -do zdjęć, i modułu p10 do różnego typu dokumentacji)
-imho bardzo treściwe menu, super konfigurowalność przycisków, mnogość ustawień którymi można nieco skompensować niedoskonałość konstrukcji. kilka ciekawych funkcji (jakby ktoś twierdził, że to sony wynalazło ułatwiający ostrzenie peaking...)
-efekty na tyle ok, że na urlop nie brałem analogicznej ogniskowej do lustrzanki apsc,
-od momentu przełączenia na bw, przestałem bawić sie z kolorem
(pro forma ustawiłem zapis jpg+raw i...przeglądam jedynie bw)
- z minusów - słabiutka bateria (niezależnie oryginał czy zamiennik), af odstaje od nowych konstrukcji (trzeba dać mu szansę / czas), iso 1600 kaszka (ale ciekawa). ceny w ue od zawsze 'kolekcjonerskie', 50-tke i wizjer na pewno bym dokupił (mimo, że to taki dinozaur raczej), ale nie za takie pieniądze.
ps. za grosze bierz!
pozdrawiam
kp

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach