Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kcysiu napisał/a:
Mam K100D ale nie wszystkie programy chca otwierac PEF-y z tej puszki. I pytanie ktory program polecacie i ktory otworzy te pliki
Poszukaj na forum moich postów o moim dziecku - sam2pef.
Zrobiłem go dla posiadaczy Samsungów, ale okazało się, że z kasetkowymi rawami też dobrze działa. Konwertuje te pliki tak, jakby były zrobione *ist DS - i wtedy chyba wszystkie konwertery sobie poradzą.
 

Mała Mi  Dołączył: 29 Lis 2006
Na forum dpreview jest wątek w którym podana jest modyfikacja Rawshooter Essentials otwierająca PEF-y z K100D. Jest tez zmodyfikowany Rawshooter Premium, ale jak mówi sam twórca - używanie takiego programu nie jest całkowicie legalne.
Link do wątku: http://forums.dpreview.co...essage=21489593
Linki do programu i modyfikacji: http://forums.dpreview.co...essage=21502668
PZDR. Mała Mi
P.S. Jeżeli podanie takiego linka narusza jakiekolwiek zasady na tym forum, prosze o jego usunięcie.
 

Kcysiu  Dołączył: 13 Paź 2006
Dzikei Jarek i Mala Mi

Ale chyba wybire opcje Malej Mi. Naprawde rewelacyjnie to dziala, nie trzeba sie duzo bawic, a i program jest w miare uzyteczny :-)

Ten sam2pef niestety jest troche meczacy. Ale za dobre checi :-B :-B :-B

Pozdro
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kcysiu napisał/a:
pytanie ktory program polecacie i ktory otworzy te pliki ??
Silkypix, Bibble.
 

dpodlejski  Dołączył: 23 Kwi 2006
Mała Mi napisał/a:

Jest tez zmodyfikowany Rawshooter Premium, ale jak mówi sam twórca - używanie takiego programu nie jest całkowicie legalne.


Zależy gdzie. W Stanach może i nie jest.
W Polsce jest jak najbardziej legalne (modyfikowanie, reverse engineering w celu przywrócenia "używalności"). Jak w innych krajach UE - nie mam pojęcia.
 

Mała Mi  Dołączył: 29 Lis 2006
Autorowi modyfikacji (i mnie) chodziło bardziej o to, że modyfikacja Premium nie zdejmuje z niej ograniczeń, ale jak sam przyznaje - obejście zabezpieczeń nie jest problemem (nie podaje rozwiązania). Zresztą odsyłam do podanego wątku.
Mnie wystarcza zmodyfikowane RSE. Poza tym Silkypix w wersji free i Ufraw z Gimpem.
PZDR. Mała Mi
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Doszedł kolejny konwerter: Light Zone.
Kcysiu: RawShooter bardzo mi odpowiadał pod względem ergonomii i sposobu organizacji pracy. Darmowa wersja miała dość spore możliwości i z pewnością namiętnie wykorzystywałbym ją, gdyby nie fatalne - a przynajmniej dla mnie nieakceptowalne - oddawanie kolorów z puszek Pentaksa. Podobno do wersji PRO są profile barwne, ale jakie to ma znaczenie, skoro już nie ma Shootersa. Szkoda, bowiem prawdę powiedziawszy byłbym gotów wpier...lić cały garnek kaszy gryczanej, byleby móc bez niespodzianek używać tego oprogramowania.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Podobno do wersji PRO są profile barwne, ale jakie to ma znaczenie, skoro już nie ma Shootersa
To nie tak, wersja Premium tak samo kaszani kolory jak Essentials (różnice były tylko w funkcjonalności), a lekarstwem było dokupienie RawShooter Color Engine, z tego co pamiętam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O - właśnie, Konkwistador Nowego Yorku w kilku celnych słowach zweryfikował wszelkie moje nieścisłości.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
W plikach z LightZone, które wysłałem Michowi wyłączyłem RawHistogram, a nie wiem czy trzeba było to zrobić (program jak otwiera rawa, to automatycznie ustawia poziomy właśnie wg tego RawHistogram ).
Żeby nie było wątpliwości to umieszczę plik z mniej więcej tym samym kadrem z włączoną tą funkcją:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż, Tm, od razu widać, że zdjęcie zyskało, kolory wyglądają o wiele lepiej. Na tym w sumie m.in. polega problem: wszystko wyłączyć, czy jednak zaufać automatowi. W każdym bowiem chyba sofcie jest coś takiego, jak autolevels. Często pomaga, ale czasami pozostaje jedynie z bani pociągnąć w monitor...
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
michu, moglbys jescze sprawdzic swojego RAWa na nastepujacych ustawieniach:

red hue 0
red sat 11
grin hue 9
grin sat -3
blu hue 3
blu sat -11

Kalibrowalem dzisiaj swoja zadyszke tablica macbetha i takim fajnym skryptem do CS2 :-) - http://www.xs4all.nl/~tin...librator-l.html - i tak mi wlasnie wyszlo... :-D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alkos - domyślam się, że chodzi Ci o ACRa? Dziś jeszcze to zrobie, podobnie jak Ty dziś jeszcze przedstawisz wyniki drugiego Pleśniaka Czelendza - prawda?
Dodałem je obok wynikó Żorża, by łatwiej było o konfrontacje:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=40358#40358
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
jak Ty dziś jeszcze przedstawisz wyniki drugiego Pleśniaka Czelendza - prawda?


Nie ma za bardzo co przedstawiac. Pozbieram co jest, wystawie i zawiesze projekt.

Jesli znajde czas, bo ostatnio straszliwy Frotograf katuje mnie swoim workflowem na C1pro i jakichs magicznych akcjach w peesie i musze mu tak setki rawow obrabiac... katorga... ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apropo Bibble. Zwróciliście uwagę, jak program rozpoznaje szkiełko ? Mojego Pentaxa 300/4.5 rozpoznał jako Sigma 18-200 :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Mojego Pentaxa 300/4.5 rozpoznał jako Sigma 18-200

haha, on jeden nie dal sie oszukac, a my wierzylismy oczom :lol: :mrgreen: 8-) :-B :-B :-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
a my wierzylismy oczom :lol: :mrgreen: 8-) :-B :-B :-B
8-)
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Witaszki !
Wczoraj wgrałem sobie wersję free SilkyPixa celem potestowania i nauki, ale mam kłopoty, gdyż nie mogę płynnie regulować ustawień suwaczkami (oprócz korekty ekspozycji), tylko gotowcami z rozwinięć. I tak się zastanawiam, czy ja coś żle robię czy to są ograniczenia wersji demo.
:oops: Może dla kogoś, kto używa tego na codzień, nie jest to problemem, ale ja nie umiem sobie z tym poradzić.
Proszę o wyrozumiałość i odpowiedź.
:-B i leniwe dla wszystkich.
Z góry dziękuję - Kuszelas
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, to są ograniczenia wersji Free. Podobnie jak to, że nie masz możliwości zapisu pliku wyjściowego innego niż JPG oraz nie masz przetwarzania wsadowego.
Jednakże z dotychczasowej praktyki w posługiwaniu się tym softem muszę stwierdzić, że do podstawowych działań w zupełności wystarczają predefiniowane ustawienia. Cena zakupu (ok. 400PLN) jest na yle zachęcająca, że warto w to zainwestować chociażby ze względu na otrzymywaną kolorystykę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach